0   

Oracle @Oracle 31. Mar 2006, 16:10

Potrebujem nasvet: za svojega canona 350d bi rabil nek allaround objektiv, goriščnice od dokaj wide do okoli 200mm. rabim ga predvsem za potovanja in take bolj "hitre shootinge", da mi ni treba sabo vlačiti celo goro objektivov in opreme. zanima me, kateri objektiv bi bil primeren za to? gledal sem sigme 28-200 (ali 28-300, me zanima kateri je boljši?) in pa novo sigmo 18-200, ki ima skorajda idealen razpon. kakšne so vaše izkušnje? naj povem, da je cenovna omejitev nekje okoli 100.000, recimo do 120.000, ker bom verjetno dobil brez davka.

kaj mi svetujete?

hvala za odgovore,

LP, Miha
 0   

Meho @Meho 31. Mar 2006, 16:42

Sam imam Sigmo 18-200mm 3.5-6.3 in ti lahko povem, da je zares univerzalen. Za potovanja je odličen. Če nimaš posebnih potreb ti lahko služi kot primarni objektiv. Cena je tudi po tvojih željah, mislim da malo manj kot 100 tisoč.

Lep pozdrav, Miha
 0   

Oracle @Oracle 31. Mar 2006, 16:50

glede cene me niti ne skrbi več, sem ugotovil, da ga iz avstrije lahko dobim veliiiko ceneje...da bo še kaj za avto ostalo, hehe. zanima me predvsem kvaliteta...mi lahko kakšne "testne" fotke pošlješ na mejl (miha@nelit.com)? mislim tko pri čisto wide, pa čisto tele, pa kakšno res dobro fotko ki si jo naredil? bi ti bil zelo hvaležen! za primarni objektiv pa bo ostal kar kakšen iz L serije biggrin
 0   

Meho @Meho 1. Apr 2006, 09:28

Za začetek si lahko pogledaš mojo galerijo: https://www.slo-foto.net/portfolio/Meho. Slikane so skoraj vse z sigmo 18-200. Če te zanima še več, ti lahko še vedno pošljem kakšne testne.

LP, Miha
 0   

Oracle @Oracle 1. Apr 2006, 09:49

evo, točno to sem hotel videti, hvala. me je prepričal, edino tisto vinjetiranje mi je malo pretirano...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati