0   

DVFSR @DVFSR 1. Mar 2004, 17:19

Zdravo!

Zanima me, če mi lahko poveste, kero od spodnjih dveh bliskavic bi se splačalo kupt:
1. Canon Speedlite 550EX
2. Sigma EF-500 DG Super for Canon

Res da je dražja Canova - ali je res tako boljša ali je cena samo v znamki.

Lep pozdrav!
 0   

ogabe @ogabe 1. Mar 2004, 18:31

Moje izkusnje so take da je ena boljsa za nekaj, druga pa za kaj drugega. Zares je Sigmin flash skoraj popolna kopija Canonove 550EX. Samo kekci niso znali narediti kompletnega reverse engeneeringa tako da jim je sem ter tja kaksna stvar sfalila.
Osebno me pri Sigmi motijo tri stvari. Ena in ta me najbolj je to da ima FP mode nastavljen tako da se vsakic ko gre cas pod X-synch izklopi, medtem ko pri 550EX stvar ostane vklopljena. Druga slaba stvar je da ima Sigma AF assyst light samo za center AF tocko, medtem ko ima Canon za vseh 45 AF tock. Pa se tretja slaba stvar. Canonu lahko priklopis kaksnega Quantuma gor Sigma pa vhoda za zunanjo baterijo nima.
Pa se kaksna dobra stran za Sigmo smile Kot prvo in to je zame ena izmed najpomembnejsih stvari... polni se priblizno 30-40% hitreje kot 550EX. Poleg tega jo lahko uporabis kot opticni slave. Pa se polovico cenejsa je kot 550EX smile
Na koncu se bos odlocil sam. Jaz uporabljam sicer oba ampak na sportu je vecinoma z menoj Sigma. Konec koncev mi pri fill flashu lahko za par posnetkov sledi celo mojem EOS 3 pri low speedu (3fps) pri 7fps pa pac ne pomaga nic smile Razen mogoce prej omenjenega Quantuma smile
 0   

Pele @Pele 1. Mar 2004, 20:40

Vzami Sigmo.Kot je rekel ogabe je čista kopija.Tiste napake pa sam profiji opazijo (primer:ogabe) :wink:
 0   

nelit @nelit 29. Mar 2004, 21:46

Sigma je OK. Samo pazi če boš zadevo uporabljal s kakšnim G5 ali G3 se zna velikokrat zgoditi da ti malo zažge sliko. Pa včasih zmrzne G5 tako da se ne znata več pogovarjati med sabo - baterija ven pa not in je OK. Samo to se dogaja extremno redko. 1x na 6 mescev. Če maš G5 in hočeš zanesljivost potem 550, če pa imaš 10D, 300D potem pa ni ovir.
 0   

slowenien @slowenien 30. Mar 2004, 04:35

Kok js vem ti za dodatno baterijo eno taksno malo luknco zvrtajo v fles in polj stvar dela sicr polj ti garancija propade sam ti jo oni dajo k vrtajo 8)
 0   

Ciril Jazbec @Gandalf 26. Jun 2004, 13:04

jao pa za katerega naj se odlocim... :?

verjetno sigmo.
jao pa danes bi lahko ze imel canona 420ex. smile
 0   

Pele @Pele 26. Jun 2004, 13:07

Tukaj ti je ogabe lepo napisal grin V glavnem Sigma smile
 0   

Olaf @Olaf 15. Nov 2004, 16:25

Da malo obudim temo

Prodaja kdo 420EX?
Za kakšno ceno?
 0   

Cicko @Cicko 15. Nov 2004, 20:34

Kje se pa da dobiti "Quantuma" ali pa kaj podobnega :? za 550 EX? :roll:
 0   

milosh @milosh 15. Nov 2004, 23:14

jst mam 550ex slikam zelo poredko z fleshom, ponavad samo koncerti al pa ce ga posodm drbojanu biggrin
sm mislu sigmo nabavt sam sm mel sreco da je v intersparu v celovcu praznu zaloge v skladiscu in mi ga dal za 60-65.000sit (ne spomnem se kok tocn ker sm se davk takrat dubu nazaj) in je bil vec kot dobr nakup (da se mal pohvalm)
 0   

Matjaž Očko @matias 15. Nov 2004, 23:23

Npr. pri 300D zgornja in spodnja točka ne delata s 550ex... delata pa s 580ex smile
S sigmo pa samo centralna, kot je bilo že napisano.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati