0   

Olaf @Olaf 3. Apr 2006, 22:07

Potrebujem še kako mnenje. Rad bi si sestavil en "univerzalen" set objektivov (če to sploh obstaja). Kupujem za Canona. Problem je, ker bi rad take objektive, da pokrivajo tudi full-frame. Slikam namreč tudi na film...

Potrebujem v glavnem za popotovanja, torej ne več kot trije objektivi. Zdaj imam EF 24-85/3.5-4.5 in EF 50/1.8. Imam tudi 100/2.8 Macro vendar ga na razne daljše ture ponavadi ne nosim (mogoče se bo to spremenilo, ko si kupim kak dober ruzak). Za široki kot bi si kupil Tamron 17-35/2.8-4.
Potem pa imam majhno dilemo - za univerzalen set sem si zamislil še EF 28-135/4.5-5.6 IS. Tako imam pokrito dokaj veliko območje. 24-85 bi v tem primeru prodal.
Druga varijanta, bolj za available light bi bila pa, da 24-85 zamenjam za Tamron 28-75/2.8. V tem primeru imam pokrito manjše območje, vendar svetlejši in boljši objektiv.

Kaj mislite? Še kak drug predlog? Ali naj raje kupim kakšen EF-S objektiv? Samo tistih 17mm na filmu... thumbsup
Za Canon "L" serijo na žalost ne najdem pravega izgovora. Sem pač amater na buđetu. Vem da se povsod sklepajo kompromisi - kako bi se odločili vi in zakaj?

Hvala za vsa mnenja...
 0   

Jaka @Guda 4. Apr 2006, 08:08

Potovalni set objektivov je odvisen od tega, koliko si pripravljen nositi s sabo laugh

Moj combo je:
za Canon
50/1.4 (praviloma na fotiču)
17-40/4L
70-200/2.8L
Kenko TC 1.4x
Kenko makro obroček 12mm --> 20mm in 36mm ne nosim s seboj

Ta set pokriva vse moje potrebe (trenutno sem še na filmu EOS 33) --> od svetlobno močnega objektiva (f1.4), super širokega kota (17mm), teleobjektiva s solidno goriščnico (280mm s TC) do zasilnega makro objektiva (obroček je OK, za kakšno rožico slikat, toliko da lahko prideš bližje motivu, ni pa nadomestilo za makro objektiv smile). Standardnega zooma (npr. cca. 28-100mm) nimam in ga ne pogrešam. Malo me pa "skrbi" prehod na digital (se odločam med EOS 350D in 20/30D), ker je 50mm x 1.6 crop neugodna goriščnica in 17mm postane samo 28mm, kar ni nič kaj široko.
 0   

Olaf @Olaf 4. Apr 2006, 14:23

Uff... Vidiš, na tako kombinacijo pa nisem niti pomislil. Širokokotni zoom + tele zoom in 50-ka za low-light. To bi mogoče šlo. Samo bi moral probat - do zdaj sem imel namreč samo "normalen" zoom. Koliko pa menjavaš objektive?

Tamron 17-35 bom 100% kupil - na filmu široki kot, na dSLR (kratek) normalen zoom. To sem se že odločil. Potem bi pa res mogoče šlo s kakim 75-300 IS. Za moje potrebe bi bilo verjetno OK, pa še cena rabljenega se mi zdi da je vsak dan bolj ugodna.

Mater, to bo težje kot sem mislil... Zdaj imam še eno možno varianto! Je pa res, da do zdaj tele območja niti nisem tako pogrešal. Grem nazaj pisat plus-in-minus tabele grin
 0   

Jaka @Guda 5. Apr 2006, 12:35

Objektive menjam na potovanju bistveno manj kot doma, največ uporabljam 50/1.4
Opremo nosim v Crumpler torbi, kar pomeni bistveno hitrejšo menjavo, kot če uporabljaš nahrbtnik.
 0   

samsara2004 @samsara2004 5. Apr 2006, 14:16

Jest sem do nedavnega imel tole kombinacijo:
-Tamrona 17-35
-Tamrona 28-75/2.8
-Canon 70-200/4 L

Men je ta kombinacija zelo odgovarjala. Imaš široki kot za landscape, 28-75/2.8 za portrete in slabšo svetlobo, ter teleobjektiv za kaj od daleč prtisnit ali pa kakšen dober potret naedit. Vsi so bli FF.

Ker pa sem ostal brez vsega sedaj nabavljam novo:

Sedaj imam pa naročenga:
Canon 17-40/4 L
Canon 70-200/4 L

Za vmes pa ne vem kaj bi vzel ali bom še enkrat vzel Tamrona 28-75/2.8, ki mi je bil res všeč ali pa bom probal vzeti kaknega fiksnega ali več fiksnih v tem območju (canon 35/2, 85/1.8).
Zanima pa me tud kako bodo vsi ti objektivi funkcionirali s 30D, ki ga imam tud naročenga. Najbolj me tle skrbi prav tamron 28-75/2.8,, ki je nekaterim delal probleme na že na 20D.

Objektive pa menjam non - stop, saj je tisti objektiv, ki ti bi prav prišel praviloma v torbi. Vse pa imam v ruzaku (tamrac expediton 6, če se ne motim) ali pa v torbi lowepro stealth reporter 300 (vsaj mislim da je ta model).
"Freedom comes when you learn to let go / Creation comes when you learn to say no" - Madonna, The Power of Good-Bye
 0   

samsara2004 @samsara2004 5. Apr 2006, 14:22

Aja, še to. 75-300 IS canona sem imel rabljenega ene par dni, pa nisem videl še slabšega objektiva, pa sem probal kar nekaj objektivov. mogoče je bil le moj problematičen. Raje daj kakšena jurja več pa kupi 70-200/4L canona, pa ti ne bo žal. sploh na crof faktorju je zame več kot dovolj, slikam sam zunaj podnevi, če pa fotkam ljudi pa praviloma vedno vprašam za dovoljenje.
Probaj vsak objektiv preden ga nabaviš, pa primerjaj s kakšnim konkurenčnim modelom.

velik sreče pri izbiri in nakupu!
"Freedom comes when you learn to let go / Creation comes when you learn to say no" - Madonna, The Power of Good-Bye
 0   

Bojan @bojch 5. Apr 2006, 14:45

samsara2004:

sam ima 28-75 Tamrona, sem ful zadovoljen in nimam prav nobenih problemo z njim. Uporabljam ga pa na 20D. En ga je sedaj probal na 30D, pa je tudi delal brez problemov. Tudi na netu nisem zasledil problemov, da bi jih kdo imel.

Ce pa mislis na error99 pa moras samo kontakte spucat pa spet vse noramlno spila, kontakte na objektivu.

lp
 0   

samsara2004 @samsara2004 5. Apr 2006, 18:51

Ne jaz sem zasledil, da so imeli probleme z front ali back focusom.
En user se je pritoževal celo na slo-fotu:
https://www.slo-foto.net/objektivi/Tamron/196.html

Sam osebno nimam nobene pripombe čez ta objektiv in kot sem napisal sem imel zelo dober primerek le tega. Zelo, zelo mi je bil všeč kontrast tega objektiva, ki ga pomoje lahko primerjaš z canonovo serijo.
V lanski številki color foto pa so ga ocenili za zmagovalca testa med podobnimi (tudi dražjimi orginal) objektivi in to testirano na 20D.

maboo je napisal/a:
samsara2004:

sam ima 28-75 Tamrona, sem ful zadovoljen in nimam prav nobenih problemo z njim. Uporabljam ga pa na 20D. En ga je sedaj probal na 30D, pa je tudi delal brez problemov. Tudi na netu nisem zasledil problemov, da bi jih kdo imel.

Ce pa mislis na error99 pa moras samo kontakte spucat pa spet vse noramlno spila, kontakte na objektivu.

lp
 0   

Olaf @Olaf 5. Apr 2006, 20:47

Ko smo že pri "quality control"....
Če naročim Tamron objektiva iz Nemčije, prišparam kar nekaj denarja (npr. za dober ruzak ali ImageTank...). Kar me muči je ravno QC. Zadnje čase lahko prebreš, da tudi "L" nima vse 100%.
Recimo da dobim limono in potem vse tisto pošiljanje naprej in nazaj, pa poštnina, pa živci, pa čakanje. Tega se kar malo bojim.

Kaj bi storili vi - bi objektive kupili v SLO? Imate kakšne izkušnje z naročanjem (garancijo) iz EU?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati