0   

peter @_pero 4. Apr 2006, 18:06

pozdravljeni, zanima me, če je pentax optio s4i dovolj dober za začetek fotografiranja. mogoče tudi, če kdo pove, katere nastavitve so najpomembnejše pri fotografiranju?
 0   

plizzzzzz @plizzzzzz 4. Apr 2006, 21:06

dovolj. za zacetek daj nastavitve na automatic in se posveti kompoziciji in svetlobi. naj bo na fotki tisto kar fotkas s cim manj motece okolice...
za ucenje je zanimivo probat tud s crnobelo fotografijo, barve te ne motijo in se lahko bolj posvetis kompoziciji, bolje vidis svetlobo
 0   

Aleksander @discom 5. Apr 2006, 09:28

Pero
Jaz se ne strinjam z Plizzz-em.Sam sem preizkusil nekaj Pentax-ov in kvaliteta slike peša.Tudi na raznih testih je to napisano.Govorim o digitalnih kompaktnih (ali žepnih) fotoaparatih.
Res je da so majhni in nekateri z veliko funkcijami,samo posledica tega so tudi majhne leče,kar je tudi eden od vzrokov.
Poleg tega je ta fotoaparat prišel na tržišče v začetku 2004 (do danes je to že kar dolga doba za digitalno fotografijo) in tehnologije je medtem že napredovala.Med drugim je pri novejših fotoaparatih dobrodošel AF assist lamp (pomožna osvetlitev za avto fokus),ki prav pride pri slikanju v slabših svetlobnih pogojih (predvsem znotraj),ki pa ga ta Pentax še nima.
Nisi napisal,za kaj misliš uporabljati fotoaparat.Jaz ti vseeno predlagam,da si pogledaš še kakšen drug fotoaparat.

Del testa Pentax Optio S4i (DCRP review):

How Does it Compare?

The Pentax Optio S4i is a camera that's most notable for its size and design rather than its image quality. In terms of design, cameras don't anymore compact and stylish than this one: it just looks cool. The lens design is amazing -- it almost doesn't seem like it can fit inside the body, but it does. The camera also fits in any pocket (or Altoids tin) with ease. The body is generally well built, except for the cheap door covering the memory card and battery compartment. In terms of performance, the camera is average in all respects, with perhaps the exception of image playback. The S4i has a lot of features, especially scene modes, but it's still just a point-and-shoot camera, with no manual control over shutter speed or aperture. I do appreciate the inclusion of manual focus and white balance, though.

Now the bad news: image quality is below average. Images have soft corners, muddy details, and an overall softness that makes things look overprocessed. Not a big deal for small prints, but for large prints and full-size viewing it's disappointing. You can also except some pretty nasty redeye on this tiny camera. The S4i's movie mode is nothing to write home about either. The camera lacks an AF-assist lamp, but it didn't focus as poorly as I expected in low light. Pentax includes a tiny 10MB of onboard RAM, so be prepared to buy an extra memory card.

The Optio S4i is a decent camera, but there are better choices out there, though they won't be as small as this.

What I liked:

Ultra-thin design still impressive in 2004
Quite a few controls for a point-and-shoot
Supports underwater case
Histograms in record and playback mode
Impressive playback mode
Lots of scene modes
Cool digital filters, 3D picture mode

What I didn't care for:

Photo quality -- noisy, soft, plus blurry corners too
Manual shutter speed/aperture controls would be nice
Movie mode not so hot in 2004
No AF illuminator
Redeye
No memory card included; paltry 10MB of built-in memory
Flimsy door over memory card/battery compartment

Celoten test Pentax Optio S4i :

http://www.dcresource.com/reviews/pentax/optio_s4i-review/

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Jan @ghandaed 9. Apr 2006, 16:34

odvisno kar od svojega fotografiranja pričakuješ. Ko sem potreboval supermajhen dig. je tale prišel v najožji izbor...

Seveda pa ne bo toliko od aparata odvisno. Za mene je tehnični aspekt slike relativno nepomemben. Če se želiš bolj ukvarjati s fotografijo namesto v opremo več vloži v literaturo.
acta non verba!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati