0   

Aleksander @discom 12. Apr 2006, 19:54

Konec z prodajo Canon EOS 20Da ?
Na spodnjem linku sem zasledil presenetljivo novico:
(sploh,če računamo da je na trgu šele dobro leto) bigeek

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

primoz75 @primoz75 12. Apr 2006, 20:04

ma na trgu je že leto in pol...

pa čist logično, saj je 20D nasledil novi 30D...ponekod jo bodo še imeli, predvsem iz zalog. Kdo pa bi kupil (dražjo) 20D kot pa novo (in cenejšo) 30D bigrazz
 0   

Aleksander @discom 12. Apr 2006, 20:15

Prišlo je do manjše napakice. confused
Gre za model Canon EOS 20Da ( in ne 20D ).In prva objava za ta model je bila 14. februar 2005.Se pravi dobro leto od objave.

thumbsup

0   

bushman @bushman 12. Apr 2006, 20:25

Hmmm, če se prav spomnim gre za fotko, ki je prirejena za astro fotografijo (zato tisti a na koncu).
Tko da ...
lp
 0   

iztok @izo 12. Apr 2006, 20:30

20Da je v bistvu 20d, le da ima odstranjen ir filter, tako da senzor sprejme več ir spektra, ki ga prej ni. kolkr vem, je fotič namenjen astronomom, kjer ir filter ni zaželjen, saj blokira tiste lepe meglice ipd, ki jih z prostim očesom ne zaznamo.
so pa navadne, dnevne fotke neuporabne, saj so brez filtra zelo čudne barve (veliko barvnega pridiha) in tako v bistvu vsaka fotka rabi obdelavo.
verejetno je tudi zarat tega a v imenu (astronomy).
dejansko je pa to 20d, mislim, da ga večina ne bo pogrešala.
 0   

Aleksander @discom 12. Apr 2006, 20:30

bushman je napisal/a:
Hmmm, če se prav spomnim gre za fotko, ki je prirejena za astro fotografijo (zato tisti a na koncu).
Tko da ...
lp

Bushman,imaš prav:

http://www.canon.co.jp/Imaging/eos20da/index.html

thumbsup

0   

iztok @izo 12. Apr 2006, 20:32

no, me je nekdo prehitel
 0   

Aleksander @discom 12. Apr 2006, 20:43

Izo ima prav,EOS 20Da ima modificiran nizko pasovni filter (IR).
Lahko se uporablja tudi za normalno uporabo,samo potem potrebuješ zunanji IR filter.
Večja razlika med obema modeloma je bila ,da si lahko imel kratko trajno (če je bilo ogledalo zaklenjeno - mirrol lock up) fokusiranje na LCD zaslonu.

thumbsup

0   

tinekr @tinekr 12. Apr 2006, 20:51

Tudi se verjetno ni dosti tega prodalo. Jaz še za nikogar nisem slišala, da bi si kupil ta fotoaparat.
 0   

iztok @izo 12. Apr 2006, 20:55

hja, poglej na kakšen astronomski forum, jjih hitro najdeš nekaj, po mojem. vem,da si je folk sam zanalašč odstranjal (in si še) filtre samo zarat tega.
sicer pa znajo biti fotke neba ponoči zelo lepe, sploh ob uporabi kakšnih superd duper teleskopov, pa gor navit dslr.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati