0   

gašper @svetko 13. Apr 2006, 01:38

zanima me kateri UV filter je najbolje imeti na objektivu brezbarvni ali tistega z blago rumenkasto obarvanostjo in koliko svetlobe ti pobere ta ki je obarvan
hvala
 0   

Matjaž @sajhtam 13. Apr 2006, 06:28

Eno malenkost ti že pobere barvast, ampak ti pa zato bolj kontratno sliko naprav! (tko mi je vsaj prodajalec razlagal). biggrin
 0   

jranzi @jranzi 13. Apr 2006, 06:33

Jaz mislim, da UV filter ne bi smel biti obarvan - vsaj ne toliko, da se to opazi confused
Med enimi in drugimi UV filtri po mojem ni toliko razlike v prepustnosti svetlobe, kot v antirefleksnih premazih. Slab UV filter ti lahko povzroča kar "lepo" vidne odboje na fotografiji. Torej rabiš za boljši objektiv obvezno UV filter z obojestranskim premazom (double-coating ali multicoating).
Pri slabšem objektivu pa se ti odboji itak pojavijo že znotraj objektiva, tako da se eden odboj gor ali dol nič ne pozna... biggrin
 0   

gašper @svetko 13. Apr 2006, 08:17

če ima gdo kakšen konkreten predlog kje sa ga kupi in katerega naj mi pove
 0   

Damjan @damjanmi 13. Apr 2006, 10:27

Jaz sem ravno danes kupil UV filter pri foto besenicar (v Ljubljani). Verjetno jih imajo pa v vsaki foto trgovini. Imam pa problem, ker mi na filter ne gre pokrovcek od objektiva (filter ima premajhen navoj). Ali kdo ve, kje se kupi pokrovcke?

LP
 0   

Gregor Gomboc @George 13. Apr 2006, 14:01

svetko je napisal/a:

1. B&W
2. Heliopan
 0   

gašper @svetko 13. Apr 2006, 16:04

hvala kje pa se da kupit ti dve vrsti filtrov ?
 0   

Gregor Gomboc @George 14. Apr 2006, 07:29

Heliopan ima Cumulus v Kranju, za B&W pri nas ne vem, čez mejo ni problema... Ne se prestrašit, to so vrhunski filtri in temu primerna je tudi cena.
Seveda se dobijo tudi cenejše varijante, če pa so kaj slabše, pa ne vem.
 0   

Jaka @Guda 14. Apr 2006, 13:23

svetko je napisal/a:

eBay Kenko serija PRO1 - cena cca. 10.000 s poštnino za premer 77mm, če rabiš ime prodajalca od katerega sem kupil, sporoči.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati