0   

Igor @Samos 14. Apr 2006, 16:18

Lep pozdrav!

Naj najprej pohvalim ta portal, res je izjemen. thumbsup
Zanima me ali je mogoče na kakršenkoli način oz. ali obstaja kakšna varianta idea , da se popravi fotka , ki je bila posneta brez bliskavice. Nekje sem zasledil, da to pač ni več mogoče. Uspelo mi je sicer sliko nekoliko osvetliti, vendar pri tem postanejo od naravne svetlobe osvetljeni deli nekoliko prežgani. Čeprav so takšne fotke sicer namenjene osebni rabi, človeka kljub temu nekoliko stisne pri srcu, sploh če je posnet zanimiv motiv. sad

Hvala za nasvete!
 0   

sanja @sanja 14. Apr 2006, 17:18

podosvetljene fotke se dajo zelo dobro popravit, ce si seveda vešč ps
ce pa nisi domac na tem podrocju zna bit pa problem grin

mogoce ce pokazes fotko, ti bo lazje kdo pomagal!

drugace pa poskusaj osvetliti samo dele, ki si podosvetljeni
 0   

chips @chips 14. Apr 2006, 17:28

V photoshopu poskusi s tem: v meniju Image izberi opcijo "Apply image", pol pa pod Blending izberi "Screen". Lahko iz 100% dolocis kaksno manjso vrednost, ce bo efekta prevec. Pol se pa poigraj malo z Levelsi...
 0   

Peter Bernik @Noob 14. Apr 2006, 17:31

Zdi se mi, da je bil enkrat objavljen link do nekega preprstega programa z "umetno bliskavico" ali nekaj takega. Presenetljivo so bili prikazani rezultati celo dobri bigeek . Sicer pa zavoženo fotko ne moreš narediti dobro, more biti pač dobra že v osnovi. Posneto v RAWu se da lažje rešiti, a čudežev se ne da narediti. Bolj se posveti raje, da narediš že osnovo dobro.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Jože @juicee 14. Apr 2006, 21:02

Veliko se da popraviti z layerji v photoshopu - na kopiji originala osvetliš zadevo do želenega efekta, objekte, ki postanejo presvetli, pa enostavno zradiraš.

Pri tem original 'prodira' na površje in ohraniš osnovno svetlobno jakost na tistem objektu.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati