0   

tomaz @tomi 15. Apr 2006, 16:34

zmešal se mi bo, ne morem inštalirat driverja za d-50 (rabim za Nikon capture 4 camera control). na fotoaparatu mam naštiman usb na ptp. kot usb mass storage device ga najde. če dam pa na ptp, mu pa noben driver ni ušeč.

ima kdo kakšno idejo?
 0   

tomaž @mju 15. Apr 2006, 20:50

kupiš card reader, pa si rečeš je&% se nikon capture bigeek
 0   

tomaz @tomi 15. Apr 2006, 21:02

hvala za odgovor, ampak mam card reader oz. notebook, ki bere sd kartice. pa tudi če ga ne bi mel, sem že napisal, da mi računalnik prepozna nikona kot usb mass blablabla. tko da z DL slik z fotiča ni problem. rad bi samo videl kako dela (očitno) beden nikon capture...
 0   

tomaž @mju 15. Apr 2006, 21:11

odkar imam nikona (skor eno let) sem tega hudiča zalavfal ene petkrat grin Nič ne zamujaš... Zdownloadaj si picaso grin
 0   

Alien @Alien 15. Apr 2006, 22:58

Mogoče rabiš pa novejšo verzijo Nikon Capture-ja, ki bo prepoznal tvojega (očitno bednega biggrin grin ) D50. Mislim da moraš imeti kar zadnjo verzijo (4.4.0). Drugače pa si same driverje tudi lahko zvlečeš dol:

[url=http://nikoneurope-en.custhelp.com/cgi-bin/nikoneurope_en.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=4657&p_created=1055346227&p_sid=6DmlG65i&p_accessibility=&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX3Jvd19jbnQ9NDMmcF9wcm9kcz00MiZwX2NhdHM9MjQwJnBfcHY9MS40MiZwX2N2PTEuMjQwJnBfc2VhcmNoX3R5cGU9YW5zd2Vycy5zZWFyY2hfbmwmcF9wYWdlPTE*&p_li=&p_topview=1]Nikon Support[/url]
 0   

tomaž @mju 16. Apr 2006, 08:27

Alien je napisal/a:
Mogoče rabiš pa novejšo verzijo Nikon Capture-ja, ki bo prepoznal tvojega (očitno bednega biggrin grin ) D50. Mislim da moraš imeti kar zadnjo verzijo (4.4.0). Drugače pa si same driverje tudi lahko zvlečeš dol:

[url=http://nikoneurope-en.custhelp.com/cgi-bin/nikoneurope_en.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=4657&p_created=1055346227&p_sid=6DmlG65i&p_accessibility=&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX3Jvd19jbnQ9NDMmcF9wcm9kcz00MiZwX2NhdHM9MjQwJnBfcHY9MS40MiZwX2N2PTEuMjQwJnBfc2VhcmNoX3R5cGU9YW5zd2Vycy5zZWFyY2hfbmwmcF9wYWdlPTE*&p_li=&p_topview=1]Nikon Support[/url]

:cenzura shy
Sam si lastim D50 in, če znaš slikat, lahko narediš tudi s njim dobro fotko...

Da, prvi dan sem inštalerav Capture - a in kakor mi piše v navodilih nastavil na USB Mass bla bla... In je delalo ko raketa (no, recimo kot Clio). Kljub temu, pa sem si kupil card reader, ker je bol simpl, samo kartico daš ven, ni ti treba nekih kablov iskat nekje za compom biggrin

Torej, sklepam, da veš, da je od prenosu aparat vklopljen?

Če imaš XP se ti ob dodajanju neke opreme / diska /prenosne naprave odpre okno, v katerem imaš na voljo več možnosti, če se ti to ne pokaže, potem je nekaj narobe z USB vhodom /kablom in ne programom ali aparatom.

Edina stvar, ki mi je pri tem všeč, je način prenašanja slik, tisto sivo okno, kjer izbereš mesto itd.

Mi pa ni jasno, zakaj si kompliciraš življenje če imaš SD reader v prenosniku bigeek
 0   

Alien @Alien 16. Apr 2006, 09:34

Ej ej ej. Ne vem kje si kaj sovražnega zasledil glede D50 z moje strani. Ga cenim ravno tako kot ga ti, tisto v oklepaju je pa imelo dovolj smajlijev, da bi lahko vedel, da je hec. grin Je bilo samo povračilo za tisti tomijev na pamet izrečen komentar na "očitno bedni" capture, ki meni dela čisto v redu...
 0   

tomaž @mju 16. Apr 2006, 10:30

no, pol pa oprost artist
 0   

Alien @Alien 16. Apr 2006, 10:48

Ni problema. thumbsup

mju je napisal/a:
no, pol pa oprost artist
 0   

tomaz @tomi 16. Apr 2006, 13:20

Ne vem če ste dobro prebral moj post.

Pravim da je za prenos slik na comp poskrbljeno - preko sd card ridrja ali pa preko kabla (če je v options od nikona na usb mass..).
Ta kretenski capture mi pa ne najde kamere, ker mam v device managerju nikona pod vprašajem (če dam v options od fotoaparata na PTP) in mu noben driver ni všeč.

S kablom ni nobenih težav, mam 2.

Sicer ne vem zakaj si tako besno želim uporabljat ta program, ker ga še videl nisem. Sem pa slišal, da se da sejvat profile oz. nastavitve, pa neke barvne oslarije.

Zdaj pa ne vem kaj nej naredim:
a) zbrišem kretenski program
b) zalučam notebook k sosedu v fasado
c) naredim to z nikonom (in si iz betice izbijem za kaj je šlo 200k goldinarjev)
d) dobim kakšen pameten nasvet, kje dobit driver oz. kako se inštalira nikona, da ni pod vprašajem

vnaprej hvala za uporabne in neuporabne odgovore
 0   

Alien @Alien 16. Apr 2006, 22:05

tomi je napisal/a:
d) dobim kakšen pameten nasvet, kje dobit driver oz. kako se inštalira nikona, da ni pod vprašajem

Ne vem, če si dobro prebral moj post (par objav višje). Tam boš našel dve v modro obarvani besedi, Nikon in Support. Klikni na katerokoli od njiju in prišel boš na stran kjer lahko downloadaš driver. Pa še vedno je prvi pogoj, da bo zadeva delala z D50, da imaš Nikon Capture 4.4.0. Če ga rabiš, updater prav tako dobiš na istih straneh. upset
 0   

tomaž @mju 16. Apr 2006, 22:20

Pa še en nasvet, če narediš vse do točke c.) si zagotovo rešil zadevo grin
 0   

tomaz @tomi 17. Apr 2006, 13:41

ok nima veze, sledi točka A. po tehtnem razmisleku sem videl, da je to bolj ekonomično kot ostale točke.

nikon capture 4.4. sem že dobil na cd-ju. sicer tudi ne vem zakaj bi pošiljali priložen cd in driver, ki ne bi delovala. pa tudi z neta sem pobral driverje.

pa tudi, kaj ima veze verzija programa oz. program, če mi sistem najde nikon pod vprašajem.

mah nima veze, j...š capture, sem že obupal in ne bom več moril

vseeno hvala za vaš trud
 0   

tomaz @tomi 17. Apr 2006, 22:16

na žalost sem vse to že probal. tudi na drugem računalniku sad. bil sem tudi na njihovi strani, ampak noben driver ne prime.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati