0   

tinekr @tinekr 1. Maj 2006, 17:45

Glede na to, da sem že večkrat dobila Očitke pod mojimi fotkami, da so fotke za v družinski album, me zanima le vaše mnenje o tem. Kaj se sploh fotka za družinski album, kaj je to družinski album(ker jaz ne poznam nobenega razen Adobe Photoshop album 2)? Kakšni motivi po vašem mnenju niso za v družinski album? Na kakšen način fotkat otroke? Glede na to, da dosti govorimo o teh družinskih albumih, pa ga še nihče ni definiral ali vsaj skušal, me zanimajo vaša mnenja.
Lp, T.
 0   

tomaž @mju 1. Maj 2006, 18:35

Jaz bom počasi začel pisat, da tole še za v družinski album ni grin
 0   

tinekr @tinekr 1. Maj 2006, 18:50

Ma, daj, poskusi napisat kaj bolj resnega, ker bom isto žaljiva do tebe.
 0   

JureV @JureV 1. Maj 2006, 19:44

Hmm, težko zaj rečt, kaj je za v družinski album in kaj ne.
Čist mojo mišljenje...družinska fotka je tista, ki ima zelo majhno ali pa sploh nima neke sporočilne oz. umetniške vrednosti in vzbudi prijetne občutke oz. pač kaj občutiš ob neki dobri fotki samo pri tistemu, ki je s fotko čustveno vezan. Za ostale pa je brez pomena in sporočila.

Recimo, da je to to:)
[url=http://www.tarok4.com/][img:cb4cc67d4e]http://www.tarok4.com/themes/default/images/t8.gif[/img:cb4cc67d4e][/url]
http://blog.slo-foto.net/jurev/
 0   

Boštjan @BostjanB 1. Maj 2006, 20:10

V družinski album pač spravljaš fotke, ki te bojo čez nekaj let ob ogledu spomnile na določene dogodke. Po moje vsak daje v družinski album fotke ki so mu všeč (lahko so umetniške lahko pa ne, ..). Verjetno ima vsak svoje kriterije kaj da v album in kaj ne.
Ne vem pa zakaj bi bil pojem "za v družinski album" očitek fotografiji? Morda je to pač samo komentar nekoga ki ni imel nič bolj pametnega za napisati pri oceni fotografije .. ?
 0   

jranzi @jranzi 1. Maj 2006, 20:22

Lej, jaz imam družino in izbiram ta boljše fotke za v družinski album.

90% vseh fotk sicer shranim na DVD za backup, vendar niso za nikamor. Približno 10% je tistih boljših, ki jih dam delat na papir in so "za v družinski album". Če pa vmes rata še kakšna "umetniška", je pa to že praznik.

Ampak zaradi tega nisem nič slabe volje. Res pa tudi nimam ambicij, da bi se proslavil v fotografiji. Zgolj rad fotkam.

Če je za nekoga naziv "družinski fotograf" žaljiv, ne vem... Jaz bi bil slabe volje, če bi mi kdo rekel "paparazzo" grin
 0   

David Vatovec @davidv7 1. Maj 2006, 20:38

Fotka za v družinski album, je fotka brez umetniške vrednosti in brez posebne fotografove interpretacije. Je pa paradoksalno, da večini ljudi pomeni mnogo več kot največja umetnina.
 0   

tinekr @tinekr 1. Maj 2006, 20:47

Se mi zdi večja tragedija, če nimaš fotk za v družinski album, kot pa če jih imaš. Drugač pa zanimivi komentarji, prav zares. Morda moram začet urejat družinski album, hehe, čeprav v tem digital svetu ni nobene potrebe po tem.
 0   

iztok @izo 1. Maj 2006, 20:53

meni še vedno fotka na papirju stokrat več pomeni, kot da je gledam na monitorju, pa naj bo v albumu ali pa obešena v galeriji. ravnop v tem dig. svetu je potreba po tem, da se sploh spomneš kako drugače je gledat fotko na papirju in kako čist drugačen odnos imaš do le-te.
 0   

David Vatovec @davidv7 1. Maj 2006, 21:44

Folk delajte fotke na papir! In to ravno te za v družinski album - so najpomembnejše - prebudijo spomine!
 0   

Matej @OKO 2. Maj 2006, 09:15

družinski album fotografij, ki imajo umetniško vrednostjo.
huh, le kdo pa to fotka?
otrok na travniku med rožami, ki drži koravdo in se igra z čebelicami.
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

tinekr @tinekr 2. Maj 2006, 10:10

Vidiš, to pa je prav očitno, da ljudje, ki imajo otroke in tisti, ki jih nimajo gledajo drugače na to. Tisti, ki jih nimajo ponavadi gledajo na to s predsodki, da so starši zaslepljeni z lepoto svojih otrok . To je tak predsodek, kot da bi jaz tebi, ker si samski govorila, da ti pa itak samo hodiš okoli, popivaš s prijatelji, žuraš in sploh se požvižgaš na vse kar je resno v tvojem življenju.
Ljudje smo različni, ne moreš metati vse v isti koš...
 0   

Heretic @Heretic 2. Maj 2006, 10:16

OKO je napisal/a:
družinski album fotografij, ki imajo umetniško vrednostjo.
huh, le kdo pa to fotka?
otrok na travniku med rožami, ki drži koravdo in se igra z čebelicami.

tud to se da prikazat z izpovednostjo in sporočilom, ki se ne dotakne le staršev. seveda pa je treba delat malo drugače... izvedba, ne motiv!!!
 0   
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 2. Maj 2006, 15:20

Res me zanima, katerim fotografijam boste pripisovali večji pomen in vrednost, ko boste imeli 60 ali 70 križev na grbi?
Rožice, žuželke, drevesa.... vse to je ponovljivo.
Vaši otroci rastejo le enkrat. Kar ste danes zamudili je zamujeno za vedno!
Razlika med optimistom in pesimistom? Pesimist ima več informacij.
 0   

chips @chips 2. Maj 2006, 15:30

Druzinski album za neko tretjo osebo nimam globljega pomena, saj ne pozna zgodbe ki stoji za doloceno fotografijo. Docim za tistega pa, ki je bil v doticni dogodek vpleten, ima neprecenljivo vrednost.
Za razliko od takozvane umetniske fotografije, katera pa mora imeti neko izpovednost...
 0   

tinekr @tinekr 2. Maj 2006, 17:47

bravo, robert, to je res. Jaz še premalokrat fotkam mojo hčerko, ko iščem motive...
 0   

Stane Crnjak @staneC 2. Maj 2006, 18:44

Fotka za družinski album je lepa in/ali dobra fotka družinskega člana in ni narejena za razstave. Ne rabi nobene sporočilnosti. Če jo ima, toliko bolje. Velika večina fotk, ki naj bi bile izpovedne in/ali umetniške v družinkem albumu nima kaj iskati. Jabolke in hruške. In če je pridevnik "družinska" slabšalen, je v večini primerov tudi "izpovedna" za "artist wanna be" lahko.
 0   

tinekr @tinekr 2. Maj 2006, 18:59

stane, žal se ne strinjam.
 0   

David Vatovec @davidv7 2. Maj 2006, 20:25

StaneC ima prav.

Tinca, dala si link do fotk Sally Mann katere so fantastične - a ti vidiš razliko med tisto tvojo in njenimi?

Fotograf mora s svojim motivom vzpostaviti intimen odnos, ga razumet si ga zaželet in občudovat - ko pa pride do trenutka izvedbe mora na vse to pozabit in tehnično izvest fotko - večina fotografov pri drugem delu odpove in rezultat je nezanimiva fotografija.

Fotografija za v družinski album ima pa po mojem višjo vrednost od katerekoli druge, ampak kot je napisal chips jo razume le ozek krog ljudi - sem pa mnenja, da mora taka fotografija ostati v tem ozkem krogu in je na portalu kot je ta izvzeta iz konteksta, izgubi svojo intimnost in je je v bistvu škoda,....

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati