0   

furbi @furbi 5. Maj 2006, 21:47

Živijo,

Pred časom sem na potovanju ostal brez fotografske opreme. Ker se v bližnji prihodnosti odpravljam spet na pot si morem kupit novo opremo.
Prej sem uporabljal Nikon F75 in D70.

Nekaj dni nazaj sem imel v rokah D200, vendar je za moje potrebe ta kamera previsokega razreda, kajti do sedaj sem še vedno velikokrat uporablajm programske programe.
Razmisljam o nakupu enega klasičnega aparata in enega digitalnega.

Klasični naj bi bil v randu F80 ali F90, digitlaca pa D50 ali pa D70(S).

Ker bi želel uporablajt objektive na obeh aparatih me zanima nekaj stvari.
Objektiv 80-200 f2,8 za kalsika, je potem 120-300 na digitalcu. A ta F2,8 ostane enak na digitalcu ali se kaj spremeni?

Mi lahko kdo svetuje kakšne objektive naj dokupim? Do sedaj sem uporabljal objektiv 28-80 in 70-300mm, ki sem jih kupil skupaj z aparatom.

Hvala vsem za nasvete

zoran
 0   

iztok @izo 5. Maj 2006, 21:56

v fotič pade enako količina svetloba ne glede na to, ali je digitalec, ali ne, ker je bajonet enak (se pravi enako velika luknja), razlike je le v velikosti medija, ki vpliva na zajem kota vidnega polja.
da skrajšam, svetlobe se ne spremeni, se pravi da bo blenda 2,8 tudi na digitalcu.
 0   

pripravnik @pripravnik 7. Maj 2006, 17:39

med objektivi ob zoomih sigurno še fiksnega 50mm, svetlobne jakosti 1,8. Je poceni in za portete ter podobno super. Majhen, lahek objektiv.
lp
pripravnik
 0   

samsara2004 @samsara2004 7. Maj 2006, 17:44

furbi: kaj si pa čaral, da si ostal brez opreme?
"Freedom comes when you learn to let go / Creation comes when you learn to say no" - Madonna, The Power of Good-Bye
 0   

furbi @furbi 7. Maj 2006, 17:55

na vlaku sem dal nahrbtnik pod sedež vlala. Ko sem se zbudil ga ni bilo več.
Moja napaka.

lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati