0   

Uroš Uršej @Lucifix 6. Maj 2006, 00:36

Okey stvar je sledeča. Imamo eno majhno težavo pri računanju koliko goriva smo porabili za izlet na morje.

Pred začetkom vožnje sem tankal v avto 52 litrov 95 oktanskega goriva, katera cena je znašala 237,9 SIT / 1 liter.

Za pot LJ - morje - LJ smo prevozili 500 kilometrov. Drugi dan sem s tem tankom prevozil 60 km, nato sem v rezervar ponovno natočil 52 litrov.

Se pravi, da sem s 52 litri prevozil skupaj 560 kilometrov.

V avtomobilu so bile 4 osebe, se pravi je poraba malce večje, kljub relacijski vožnji.

Problem je, ker je prišlo do neskladja pri računici, koliko denarja smo zapravili za prevoženih 500 km, ter razdelitev na 4 dele. Sam sem že preračunal, vendar kolegica trdi drugače.

Sedaj pa vas prosil, da mi naredite čisto računico, toliko da se zadeve pri nas razjasnijo, ker jaz od svojega ne odstopam upset

PS: svoj znesek bom povedal, ko dobil nekaj odgovorov
 0   

Heretic @Heretic 6. Maj 2006, 00:42

Lucifix je napisal/a:

Se pravi, da sem s 52 litri prevozil skupaj 560 kilometrov.

po dveh računicah sem dobil ven 2761 SIT in 2735 SIT po osebi... 3k računaj, če si ti vozil bigrazz

verjetno bi moglo bit tok..po sklepnem računu sodeč...sam je možna kakšna banalna napaka sigh zeh...
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 6. Maj 2006, 00:45

Tudi sam sem dobil točno 2.761,34 SIT, a sedaj je takšen problemček...

Ko smo prišli v Ljubljano je kolegica videla, da sem imel na kazalcu za tank še 1/4 bencina. Po tej logiki bi moral za 52 litrov prevoziti 666,66 km, kar pa je za moj avto nemogoče (poraba v tem primeru 5,85 L / 100 km) yes

Tako da kazalec očitno kaže nepravilno...
 0   

Heretic @Heretic 6. Maj 2006, 00:46

no, da podprem izjavo ....biggrin

52 litrov .......................................560 km / deljeno 560
0,093............................................1 km / x 500
46,428 litrov ...............................500 km

46,428 litrov x 237,9
2 761 SIT

em, kaj se je kle za pregovarjat, če je vse jasno?
bigeek
 0   

Heretic @Heretic 6. Maj 2006, 00:48

Lucifix je napisal/a:

Ko smo prišli v Ljubljano je kolegica videla, da sem imel na kazalcu za tank še 1/4 bencina. Po tej logiki bi moral za 52 litrov prevoziti 666,66 km, kar pa je za moj avto nemogoče (poraba v tem primeru 5,85 L / 100 km) yes

Tako da kazalec očitno kaže nepravilno...

pa še 666! stoposto je nepravilno, pa čimprej se znebi te rakve na štirih kolesih, da te ne izgubimo! sunny biggrin
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 6. Maj 2006, 00:48

Citiram:
em, kaj se je kle za pregovarjat, če je vse jasno?

To ti njej dopovej. Jaz sem reklel, da je prišlo grobo 3.000 SIT na osebo, pa vsakmu plačam kavo, ona pa trdi da je 2.500 SIT, ker ima tudi sama ta avto.

V prihodnjih dneh pričakujem njeno računico, da vidim kako je ona to računala smile
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 6. Maj 2006, 00:51

Saj načeloma mi je vseeno za teh 250 SIT, sam glede na to, da smo se vozili z mojim avtomobilom in še posebaj odnos, ki ga je s tem pokazala... no tukaj se pri meni stvar zaključi!
 0   

Heretic @Heretic 6. Maj 2006, 00:51

eh, gorenci eni bigrazz

ma zmente se z ostalimi, pa pokrijte njej delež, če se buni zarad malih par bigrazz to ji bo zaprlo gobček. grin
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 6. Maj 2006, 00:55

Mah žalostno je da imajo eni takšno študiranje, pa glede na to kolikokrat sem nudil brezplačen prevoz...

Jah kaj čmo, dobrota je sirota no
 0   

tinekr @tinekr 6. Maj 2006, 06:33

Pri nas za take zadeve sploh ne bi bilo debate, ste nekak v prestolnici bolj škrtasti. Za vse se da zmenit, pa da bi kdo nekaj trmaril , nikoli, je pa res, da če hočeš kdaj plačat pijačo, težko, da prideš sploh na vrsto v prvi al pa drugi rundi.
Se mi zdi, da je fajn takšen odnos, da ne škrtariš al pa gledaš na keš, ker denar je sveta vladar, ampak še vseeno je ničvreden papir, odnosi in prijateljstva so pa veliko več vredni. Mislim, da se je tvoja prijateljica rahlo zgubila v detajlih, da se takole fajta. bigeek
 0   

Peter Bernik @Noob 6. Maj 2006, 07:51

Hehe, tudi sam sem hotel napisati, da je tole prav smešna gorenjska fora. Jasno je, da števci lažejo, sam še nisem vozil avta pri kateremu ne bi (pa sem vozil že ogromno avtomobilov). Je pač tako da na določenih točkah kazalec obstane več časa. Tudi pri meni optimistično kaže še malo čez pol po prevoženih 300 km. Naredim jih pa ponavadi nekaj čez 500 z recimo 53 litri. Se spomnim kolegove Honde Civic Esi (letnik mislim da 93), ki je imela zelo majhen tank (40-45 litrov), ampak vseeno je prevozil cca 100 km brez da bi se kazalec premaknil na dobri polovici in tik pred rezervo.

Jah ene dve šamarčine uni kolegici, budi muško grin .
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 6. Maj 2006, 08:01

Ti pa dost kur, jst nardim 600km z 35litri. Včasih še več, odvisno...
 0   

sanja @sanja 6. Maj 2006, 08:02

:doh: luc ni trebe avta menjat, menjaj prijatalje grin

saj tiste s katermi na morje hodis thumbsup
 0   

Matev @Matev 6. Maj 2006, 08:52

meni tudi ko imam povn tank po cca100km še vedno kaže čisto povnga
in na sredini tanka je tudi ena taka luknja - kaže enako kar nekaj časa

zadnja četrtina števca pa kar pade dol po zelo malo kilometrih...
 0   

Matev @Matev 6. Maj 2006, 08:59

sicer pa če si prvič tankal do polnega in drugič dotočil razliko spet do polnega
potem si s porabo 52 litrov (ki je bila ta razlika) prevozil tistih 560km

ne bi bilo res samo v primeru če prvič ne bi točil do polnega ali če drugič ne bi točil do polnega

kar pa dvomim glede na veliko količino 52litrov
 0   

PIPI @PIPI 6. Maj 2006, 09:17

Lucifix zaračunaj še obrabo gum po 3 tolarje na kilometr. Pa dobiš okrogle 3 jurje na osebo upset Če ji še ne bo prav pa še ostalo amortizacijo avta biggrin
 0   

canonndale @canonndale 6. Maj 2006, 09:22

Noben avto nima rezervoarja v obliki kvadra ali kocke, da bi ti lahko števec porabe kazal porabo linerano yes

Povej pa tej tvoji "prijateljici", da bi ti lahko dala vsaj za pizzo, ne pa da komplicira za teh par 100 SIT thumbsup
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 6. Maj 2006, 10:04

PIPI je napisal/a:
Lucifix zaračunaj še obrabo gum po 3 tolarje na kilometr. Pa dobiš okrogle 3 jurje na osebo upset Če ji še ne bo prav pa še ostalo amortizacijo avta biggrin

Je kaj še dražje če imam zimske gume gor? laugh
 0   

Peter Bernik @Noob 6. Maj 2006, 10:04

CANONndale: kaj maš to svizca/prerijskega psa z L optiko hehe. Res kul avatar.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Peter Bernik @Noob 6. Maj 2006, 10:05

Luc: je dražje, ker jih boš v tej vročini uničil no .

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati