0   

uroš @uros69 7. Maj 2006, 09:37

SD 1GB kingston ali SD 1GB viking??zanima me glede kvalitete in hitrosti,uporabljal bi jo v Konica Z5.hvala za odgovore.

lp,uroš
 0   

Roman @Filth 7. Maj 2006, 10:55

jest nameravam uzet sandisk 1GB Extreme III za okol 15k...... je za moje pojme najhitrejša kartica.... mogoče se motim
 0   

primoz75 @primoz75 7. Maj 2006, 11:01

za Konico Z5 in za večino (vse) kompakte sta obe enako dobre
 0   

primoz75 @primoz75 7. Maj 2006, 11:03

pa še to, razlika v hitrosti med Ultra II in Extreme III (oboje Sandisk) na EOS 1D mark II N -ju:

na Ultra II lahko naredim sam cca 72 fotk v rafalnem načinu

na Extrem III pa kar 78 laugh preden mi za hip fotič 'malo pomelje'

torej: če bi delal film z DSLRjem bi priporočal Extreme III grin
 0   

Andrej @fotokaj 16. Avg 2006, 14:52

Evo, ask yourself no more; tipi so stestiral izjemno število različnih kartic v vseh "pomembnejših" DSLR-jih. Če koga zanima katera kartica je najhitrejša v določenem bodyju, je spodnji link pravi naslov za odgovore na tovrstna vprašanja (desno zg. je drsnik za izbiro bodyja):

http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=6007

Zanimivo, predvsem za športne fotografe; tako v D2Xs kot v EOS 1-D mkII N je najhitrejša Sandisk Extreme IV 2GB, le da je zapis v Nikonu kar za 35% hitrejši, pri Extreme IV 4GB, pa celo za 46% ...!!!
Pa tudi nasploh je kombinacija D2Xs + Sandisk Extreme IV 2Gb najhitrejša možna kombinacija v tem trenutku. Naslednja je D2X z isto kartico, potem D200, nato 1Ds mkII in šele zatem 1D mkII N ...

Ampak saj je tu še vedno šum, da ste lahko rdeči bolj zadovoljni ... Je pa več kot očitno, da je najhitrejša kartica na voljo v tem trenutku prav Sandisk Extreme IV 2GB!
 0   

primoz75 @primoz75 16. Avg 2006, 15:23

jaz vem da na ful JPG na Ultra II kartico lahko brez problema zapišem cca 72-74 fotk zapored, z EOS-om 1d mark II N, brez da bi se mi kaj zataknilo. pa še ko se zatakne, se pri bufferju aparata zatakne. za mojo uporabo (pa delam dosti na rafalnem fotkanju) je že Ultra II čist ok....

kje je šele Extreme III ali pa ta nova IV...

devilish
 0   

juze @juze 16. Avg 2006, 15:46

primoz75 je napisal/a:
jaz vem da na ful JPG na Ultra II kartico lahko brez problema zapišem cca 72-74 fotk zapored, z EOS-om 1d mark II N

Mater, kakšen lolek si, da s tako mašino delaš JPEG. A ne veš, da je to sam za hude amaterje s kompakti? laugh
 0   

primoz75 @primoz75 17. Avg 2006, 07:53

juze je napisal/a:
primoz75 je napisal/a:
jaz vem da na ful JPG na Ultra II kartico lahko brez problema zapišem cca 72-74 fotk zapored, z EOS-om 1d mark II N

Mater, kakšen lolek si, da s tako mašino delaš JPEG. A ne veš, da je to sam za hude amaterje s kompakti? laugh

saj sem, amater za malo velikim kompaktom... laugh

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati