0   

ratluk @ratluk 10. Maj 2006, 23:02

Jambo! Tako vas bodo pozdravljali v Keniji na vsakem koraku. Izmed vseh destinacij kamor vodim mi je vzhodna Afrika še posebej pri srcu. Verjetno tudi zato, ker si lahko dam duška s fotografiranjem. Z uvodom sem bolj kratek, saj slike povedo več.

Po pristanku v Nairobiju smo se takoj podali do jezera Nakuru, kamor smo prispeli ravno za večerjo.

Splača se vstati še pred sončnim vzhodom. Tega malčka sem ujel, ko je pobiral mrtve žuželke okoli vrtnih luči.

Prve živali, ki smo jih srečali so bili vodni jeleni. Ta samica se je mirno pasla dalje, ko se je prepričala, da ji nismo nevarni.

Nato smo naleteli na veliko družino pavijanov, ki so se sprehajali po cesti, kot da so sami.

Ni ga čez Desanko Rukić si je dejal ta samec in zadevo opravil kar sam:)

Obiranje zajedalcev je ena najpriljubljenejših družabnih opravil.

Le kdo bi se mogel upreti takšni ponudbi? Samice se pri pavijanih kar same ponujajo. (le kje smo mi zakomplicirali bigeek )

No, no, mali - ti si pa še malo premajhen za te zadeve nice

Pavijani so bili res zabavni, toda mi smo prišli predvsem zaradi plamencev.

Ki niso prav nič plašni! Žal slika ne more opisati trušča, ki ga povzročajo s svojim oglašanjem in čofotanjem!

Druga atrakcija parka Nakuru je prav gotovo mogočni beli nosorog. Skoraj izumrl je našel tu svoje zatočišče pred divjimi lovci.

Nekaj ton lažji, toda prav nič manj ponosen - kuščar vrste Agama se sonči na skali.

Naslednji dan smo se podali proti najbolj znanemu parku Masai Mara. Toda živali se ne ozirajo na meje parkov. Ta žirafa nam je prekrižala pot dobrih 50 km pred samim vhodom. Še dobro, da ni bila črna biggrin

Pred samim parkom smo obiskali še masajsko vas. Ženske so nam zapele dobrodošlico.

Da je za lepoto treba potrpeti vedo tudi Masajke - puljenje zob in raztegovanje ušes ne more biti ravno prijetno.

Ko bom zrasel bom bojevnik! baby

V deževni dobi imajo tkalci polne kljune dela.

Še zadnji popravki in gnezdece bo pripravljeno.

Sonce se je že skoraj skrilo, ko sem opazil tega lepotca. Bledovijoličastoprsa Zlatovranka, kot ste me podučili na tem forumu.

Med temi zobmi pa res ne bi rad končal dead

Kdo bi si mislil, da se je v Afriki tako prijetno pogreti ob kaminu?!?

V deževni dobi je hrane na pretek.

Radovedni Kongoni nas je budno motril, ko smo se približali.

Nato je sledilo bližnje srečanje. Niti dihati si nisem upal, ko se je družina slonov sprehodila le meter mimo našega kombija.

No ta malček bo še moral pojesti še veliko trave.

Topija se sprehajata po visoki savanski travi.

Gepard je ena redkih mačk, ki je aktivna tudi podnevi.

Presnete muhe...

... in bolhe!

David, naš izkušeni voznik. Čeprav ima že 50 let ima veliko bolj oster vid, kot večina izmed nas.

Iz trave je pokukala hijena. Verjetno je v zraku zasledila zanimiv vonj.

Kralj živali - končno!

Pogled, da ti zledeni kri v žilah!

Tatinski šakal je zaman čakal na svojo priložnost. Vse kar je ostalo od gazele so bili rogovi.

Uspelo mi je na hitro fotografirati tega vodomca.

Kljunorožca sta se dostojanstveno sprehajala po vroči savani.

Ponovno Zlatovranka! Tokrat v dnevni svetlobi.

Pavijani pogosto izkoristijo termitnjake za razgled po okolici. Če pa je zraven še senca - enkratno!

Sita levinja si je privoščila popoldanski počitek.

Čeprav smo bili na nadmosrki višini okoli 1700m, je sonce neusmiljeno pripekalo.

Slonja družina se sprehaja po idilični pokrajini.

Naslednje jutro smo lahko zavidali srečnežem, ki so opazovlai savano iz ptičje perspektive.

Gazele različnih vrst so se pomešane pasle po savani. Tako so bolj varne pred plenilci.

Mogočni bivoli so se odločili pregnati mlade leve.

Levi so napeto opazovali bivole, ki so se jim počasi bližali. A bivolov je bilo več, levi so se umaknili.

Preden smo zapustili Kenijo, smo obiskali še vzrejališče Rotschildovih žirav, katerim grozi izumrtje.

Pa da ne bodo same živali, za slovo še živorumene rožice! thumbsup

Tako, toliko o kratkem a zanimivem safariju. Če koga zanima kaj več, si lahko ogleda še ostale slike.

Kwaheri!
 0   

Peter Bernik @Noob 10. Maj 2006, 23:13

Noro ratluk. Super! Ko ujameš še leoparda...boš pa car grin .

Bom jutri pogledal še ostale.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

ratluk @ratluk 10. Maj 2006, 23:17

Tale je pa zate Noob;) S prejšnjega potovanja. Je pa leoparda res težko najti, kaj šele fotografirati.

0   

Peter Bernik @Noob 10. Maj 2006, 23:22

CAR thumbsup .
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 10. Maj 2006, 23:28

Res enkratne fotografije. Hvala za to čudovito reportažo ratluk! thumbsup
 0   

chips @chips 10. Maj 2006, 23:29

Pohvalno, prav zares thumbsup
 0   

Matej @OKO 11. Maj 2006, 06:42

@ratluk, super.
kolko pride safari kje je najcenej:D.
razmisljam da bi podaril za darilo:D
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 11. Maj 2006, 08:21

Ful lepo... glede na to, da se spoznaš: kje na svetu se da še flamence videti in slikati?
 0   

ratluk @ratluk 11. Maj 2006, 08:37

@OKO; na tej spletni strani je precej info o safarijih v Keniji in Tanzaniji; afrika. če si boš zadeve sam organiziral te pride ceneje, toda nikoli ne boš vedel na kaj lahko naletiš, dol je veliko prevarantov in tudi vsi parki niso enako dobri.

@nikio; tu v keniji in tanzaniji lahko vidiš plamence vrste phoenicopterus minor in phoenicopterus ruber] (mali in veliki plamenec). Drugače pa se mi zdi da so še v Indiji, južni ameriki in ZOO:) Če se ne motim jih imajo v Minhnu...

LP L
 0   

hobitek @hobitek 11. Maj 2006, 11:31

Jumbo...habari??...nzuri...dobra reportaža...karibu...
thumbsup
 0   

miha @mihaaa 11. Maj 2006, 11:47

@ nikio: plamence imajo v zooju pri veroni.. in to kar nekaj... tudi ograda je tako narejena da jim prides cisto blizu... z malo mocnejsim tele prides do obraza, ce ne celo na oko bigeekD

@ratluk: cestitke in za potovanje se bolj pa seveda za fotke, ampak dej napisi vsaj okvirno ceno pa lahko tudi kaksne koristne napotke o potovanju, mogoce agencije tam doli ki so ok, vodici ali kaj podobnega (kar bo koristno glede na vse prevarante ...) Pa se to kaksne objektive si kaj uporabljal.. oz goriscnice... (pa povej ali govoris o objektivu ali dejanskem ff)

lp in hvala
 0   

Miha Skulj @mihaha 11. Maj 2006, 11:47

Jumbo! biggrin

Odlična reportaža! thumbsup

Bi bilo pa zakon fotkat iz balona. grin

Definitivno moram enkrat se odpravit v mamo Afriko pofotkat vse možno. smile

bigrazz
You don´t take a photograph, you make it. ~ Ansel Adams
 0   

kjask @kjask 11. Maj 2006, 11:56

zelo fajn reportaža!! bravo!
 0   

samsara2004 @samsara2004 11. Maj 2006, 12:09

@ nikio: na sardiniji prezimujejo nekateri plamenci, pa tudi franciji (Kamarke - tako se reče, nisem pa prepričan kako se napiše) se jih vidi.
"Freedom comes when you learn to let go / Creation comes when you learn to say no" - Madonna, The Power of Good-Bye
 0   

Antonio @vragec 11. Maj 2006, 12:26

bravo !!!
kapo dol !!

juhuuu , fenomenalno ! . thumbsup thumbsup thumbsup thumbsup thumbsup
prišel videl, zaribal
 0   

MZ @MZ 11. Maj 2006, 12:55

Odlična reportaža!

Mene tudi zanima, če nam lahko zaupaš s kakšno opremo si slikal.

PS: Zakaj samo 3 dni, kje si bil pa ostali del dopusta?
 0   

Sandi @Sandi 11. Maj 2006, 13:08

Wow, odlična reportaža .... ta druga slika je zakon laugh laugh

LP
Škljoc !
 0   

ratluk @ratluk 11. Maj 2006, 13:30

Sem zelo vesel, da je tako dober odziv na ta prispevek - saj sem porabil skoraj dve uri, da sem vse pripravil:)

OPREMA s katero sem bil tokrat dol;
Nikon d70s
kit objektiv 18-70
sigma makro 50mm f/2.8
sigma 70-200 f/2.8 HSM
TC sigma 2x APO
stativ, fleš sigma DG500 super, pa polar filter

70-200 je super objektiv in je preživel največ časa na aparatu. Sem pa zelo razočaran nad TC, ker kvaliteta fotke zelo trpi! Še posebej kadar so močni kontrasti in pri fotografiranju plamencev sem zavrgel skoraj 100 posnetkov - mi je šlo kar na jok:( Je pa TC soliden pri fotografiranju bližjih objektov.
Tako, da bom naslednjič spet vzel s sabo sigmo 170-500, čeprav je precej počasen AF dela kvalitetnejše fotke kot 70-200+TC.
 0   

Sebastjan @Sebastjan 11. Maj 2006, 13:33

Bravo! Zelo lepa reportaža!
 0   

ratluk @ratluk 11. Maj 2006, 13:45

@MZ: tri dni smo bili v parkih Nakuru in Masai Mara, en dan v Nairobiju in potem še 4 dni na Zanzibarju. Tak je bil prvomajski program, malo krajši kot ponavadi.

Mislim, da je www.afrika.si edina agencija, ki pri nas dela take vrste potovanj v Kenijo in Tanzanijo. Tudi sam vodim za njih in moram reči, da je res vse na nivoju. Cene se pa gibljejo med 500 in 600 jurji za 12 dneven program, odvisno od sezone. To je za skupine s slovenskim vodenjem in z Zanzibarjem.

So pa tudi variante samo 8 dni safari Kenija (ki je cenejša od Tanzanije), toda zato nimam cen, če pa koga zanima se bom pozanimal in preko ZS, da ne bomo delal preveč reklam:)

Drugače obstajajo lastminute variante letov v Mombaso, kjer je v ceni letalo+hotel, toda v tem primeru je potrebno vsak safari doplačat. Poleg tega v okolici Mombase parki niso tako dobri, ostali so pa toliko oddaljeni, da so potrebni notranji leti.

Imam pa tudi jaz željo in tudi že načrte, da bi šel enkrat dol v lastni režiji, da se mi ne bi bilo potrebno prilagajati programu, temveč samo živalim in svetlobi:) Mogoče v prihodnjem letu, če bo kak interesent za zraven je dobrodošel, saj se stroški safarijev porazdelijo...

LP L

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati