0   

furbi @furbi 16. Maj 2006, 09:54

Kupujem rabljeno SLR kamero od Nikona ranga F80 ali F90.
Prosil bi za nasvete na kaj morem bit vse pozoren pri nakupu rabljenenga fotoaparata?
Zanima me koliko posnetkov zdrži zaklopka pri klasičnem fotoaparatau?

Hvala
furbi
 0   

Matej Herbst @matto 16. Maj 2006, 10:08

Jaz sem dobil še eno 3 leta staro F100 rabljena pri amaterju kot nova za 100k.

če te zanima.
moj blog......[url]http://blog.slo-foto.net/matto[/url]

[img:ee1b1cfb29]http://www.kalisce.com/blogblog/zsfb_userbar.png[/img:ee1b1cfb29]
[img:ee1b1cfb29]http://www.a2ubambi.com/userbars/canon_userbar.png[/img:ee1b1cfb29]
 0   

iztok @izo 16. Maj 2006, 10:12

to se pri analognem fotiče ni treba preveč sekirat, saj ponavadi nardiš z njim toliko posnetkov v celi življenski dobi kakor z dogitalcem v recimo dveh letih. zaklop je pa enka oz, podoben.
f80 ipd je serija že malce višjega ranga, tako da lahko pričakuješ, da zaklop vzdrži vsaj 50k posnetkov če ne še več. kolk filmov je to, pa sam zračunak, kr precej, po mojem. če ga prej ni nucal resn nek hud pro, ki pošljoca 300 flimov letno, se ti ni treba nič bat glede tega.
 0   

Gasper @gash 16. Maj 2006, 15:11

točno to! za zaklop se ne rabiš sekirat. pa tudi za majhen denar se vse da popravit. pazi raje, da ni kje preveč potolčen in, da je kolikor toliko čist (predvsem se rada pri starejših pena od prizme drobi in maš polnega črnih pik) in da tekoče dela. včasih je boljše,če je več rabljen in zaradi tega v formi, kot pa da kje stoji in rjavi. Vsekakor pa naredi nekaj testnih fotk in preveri svetlomer (različne zaslonke)... tesnilo...transportni mehanizem. na fotkah boš najbolje videl.
Zakaj ravno Nikon in zakaj ravno f80 ali f90. nič ne rečem sta odlična fotoaparata, ampak po mojem boš ju drago plačal.
 0   

tomaž @mju 16. Maj 2006, 15:17

Jaz ti F65 prodam laugh
 0   

janezek @janezek 17. Maj 2006, 08:04

Če že kupuješ F90, raje vzemi F90X. Že zaradi gripa, ima pa tudi nekaj izboljšav proti F90, predvsem so pa veliko bolj zanesljivi. F90 so se znali kvariti, tudi zgodnje 90X so včasih zatajile. Kasneje so bile pa super!
Vem iz lastnih izkušenj.
F80 je proti F90X plastična igračka, edina prednost je polna funkcionalnost z 'G' objektivi, ki bi na F90X delali le v 'S' ali 'P' načinu, pri 'M' in 'A' pa bi bil 'obsojen' na najnižjo zaslonko. F90X ima tudi možnost FP sinhronizacije.
F80 ima tudi že vgrajeno multiekspozicijo, ki jo pri F90X dobiš šele z zadkom MF26, ki je obupno kompliciran za uporabo.
F80 nima FP, tudi navadna sinhronizacija je le 1/125.
Odlična alternativa je tudi F801S, ki ga dobiš zelo poceni, je trden kot kamenkost, morda te zmoti le nastavljanje časov, ki gre le v celih korakih, a se zato zaslonka da zvezno odpirati, pač ne greš do 'klika'. Ima tudi spot merjenje, multiekspozicijo in 1/250 sinhronizacijo.
Če nisi odvisen od TTL fleša, je pa FM2 živa legenda. Če imaš par sekund časa za posnetek, lahko z njim narediš vse. Pa še majhen in lahek je, obenem pa neuničljiv. Z motorjem je pa že pravi tank.
 0   

Gasper @gash 17. Maj 2006, 10:22

Kot že večkrat povedano: če kupuješ analogno potem kupuj res klasiko in tako kot je rekel janezek kupi nekaj kvalitetnega za večno: F2, F4 ali F5 so take vrste fotiči če želiš v nikon družbo. Vse ostalo od Nikona pa mislim daje čas povozil in ni prava alternativa za digitalno.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati