0   

andrej @kypck 24. Maj 2006, 15:08

Živjo vsem!
Mene pa zanima če mi lahko kdo pomaga. Nekdo mi ponuja širokokotno lečo ki jo namestiš na objektiv. Kot naj bi se povečal za 0.65 se pravi da bi dobil z 28mm skoraj 18mm. Zanima me ča ima kdo že kakšne izkušnje z tem, pa zanima me kako je kaj potem s svetlobo, ali se tudi kaj zmanjša. Če mi kdo zna pomagati se mu že v naprej zahvaljujem.
 0   

Gregor Gomboc @George 24. Maj 2006, 16:41

Kakšen fotoaparat?
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 24. Maj 2006, 16:44

Robovi slike bodo sodčkasti in mehki.
Razlika med optimistom in pesimistom? Pesimist ima več informacij.
 0   

andrej @kypck 24. Maj 2006, 16:59

Fotoaparat je digitaln znamke sony f 828. Mam predlečo makro ki mi dobro služi, sm mam pa mal pomislekov glede širokokotne. Če mogoč nau ostril dobr? Ali pa da bo premal svetlobe? Nevem uprašam k nimam nč izkušn s takim slikanjem. Prej sm meu EOS-a sm sm meu dva objektiva pa še ta je bil en standardni 28-80 drug pa sigmin 90-300. Zdej me pa zanima kakšne spremenbe bodo, pa še neki a pol je treba pokrajno obdelat in normalno raztegnt?
 0   

misfits @misfits 24. Maj 2006, 17:14

Verjetno kakšne izgube svetlobe ne bo (vsaj pri večini predleč jo ni). Najbolje je probat, je pa to seveda uporabno, če drugače motiva ne moreš posneti, verjetno pa kakšne posebne kakovosti ni pričakovati (govorim čist tko na pamet).

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati