0   

johnny b bad @Apolixis 29. Maj 2006, 19:18

Čez dva tedna sm imel namen kupt tamrona, zdej je pa še Sigma v igri. Po testih sodeč je kar solidna, čeprav imajo eni probleme z back fokusom. A že ima kdo Sigmo, pa kakšni so kej komentarji? Trenutno se ne morm odločt...

lp
 0   

Peter Bernik @Noob 29. Maj 2006, 19:22

Po mojem se moraš najprej odločiti, če potrebuješ širok kot in postaviti finančne okvirje.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

juze @juze 29. Maj 2006, 19:23

Kot prvo se moraš zavedati, da sta to objektiva s čisto različnima namenoma. Sigma je za kamere z zmanjšanjim senzorjem resnično univerzalna, medtem ko je Tamron univerzalen (in za moje pojme uporaben) samo na FF kamerah.
Pri Sigmi imaš razpon od razmeroma širokega kota do recimo portretnega tele, pri Tamronu pa od nekje normalnega kota (dooooolgčas) pa do enakega portretnega tele kot pri Sigmi. Na tvojem mestu bi vsekakor kupil objektiv 17/18-70/80/kolkorkolipačže, z njimi pa nimam nič izkušenj, tako da ti kaj uporabnega o kakovosti ne bi vedel povedati.
 0   

johnny b bad @Apolixis 29. Maj 2006, 19:32

Budget je okol 90k. Objektiv bi pa rabu nasplošno za vse, zdej mam canona 18-55, Sigmo 70-300 Apo Macro s2.. Najbol bi mi pa prou prišel na potovanjih. Tko da kot 17 bi bil zlo vredu. za Tamrona sm zihr da je odličen za tolk denarja, zato bi se rad prepričal še za Sigmo ( ostrina, barve...)

lp
 0   

iztok @izo 29. Maj 2006, 19:35

ja, odvisno za katero kamero, tamron se baje zelo fajn za ff, lahko ga pa tudi ponucaš za recimo portretni objektiv na crop kameri, bo pa najbrž sigma na le-ti bolj uporabna.
17-70 sem imel možnost pred kratkim na brzino stestirat (posodil ElektriCar) in morm rečt, da je kr pozitivno presenečenje, vsaj glede ostrine ipd (no, nekako v pričakovanjih). jepa res,da po drugi strani se lastnik pritožuje nad rahlo netočnostjo af-ja, nekaj je delal fokus test ipd. nekih groznih odstopanj na mojem fotiče ni blo, vendar so bli res samo snap shoti oz. sem sems amo pofotkal objekte, ki so bili v bližini, za kakšen bolj resen test bi treba malce več cajta in opreme. tudi izdelava je precej dobra, mogoče je samo malce trd obroč za zum, vendar je to pri sigma normalno baje in se čezz čas zmehča. tudi precej težka je glede na svojo težo, kar po kmečki logiki tudi pomeni kvaliteto, hehe (sicer bolj hec, vendar se večkrat izkaže za resnico pti teh tehničnih gizmotih).
po mojem je najbeoljš, če je možnost, da stestiraš oboje, probaš kako ti kaj ustreza veliksot, rokovanje, zorni kot ipd. ostrina ni nujno glavno merilo kvalitete.
 0   

johnny b bad @Apolixis 29. Maj 2006, 19:39

bom poskusu Sigmo kje dobit za test, če pa jo kdo v tem času že kup, so pa vsi komentarji dobrodošli:)

P.S: Rabm pa za 300d.
 0   

iztok @izo 29. Maj 2006, 19:41

no, jst sem je sprobal na 300d. bom dal kakšen crop gor, če te zanima.
za bolj občutke iz prakse pa vprašaj lastnika, ElektriCar.
 0   

johnny b bad @Apolixis 29. Maj 2006, 19:43

izo je napisal/a:
no, jst sem je sprobal na 300d. bom dal kakšen crop gor, če te zanima.

to bi blo super, ElektriCArju bom pa ZS poslou.
 0   

iztok @izo 29. Maj 2006, 20:09

hmm, sem glih zdej preveru fokus točke. na začetku so vse ok, potem pa kar naekrat back fokus na nakaterih fotkah. je pa zanimivo, da sem vmes zamanjal objektiv (70-200) in potem spet dal nazaj sigmo gor in očitno so bile od takrat naprej težavice. zanimivo.. znano je ,da canon noče dat knowhow-a za f drugim firmam in morajo same nardit reverse engeneering. možno, da kaj zanalašč "kvarijo" af signal oz. zmede body, da potem neoriginal objektivi ne štekajo pravilno. čeprav je to bolj na pamet povedano.
bi moral malce več cajta se špilat z zadevo.
 0   

Tomislav @tomaz_urh 1. Jun 2006, 08:58

tale sigma ima f28 samo pri 17mm in malo naprej
potem gre pa hitro na f3 do f4,5 na 70mm

kar spet ni tako fajn kot imeti f2,8 po celi gorišnici

kak teden sem (srečni) lastnik tamrona 28-70 f2,8
in sem zaenkrat kar zadovoljen z kvaliteto fotk,
recimo tazadnji mak v moji galeriji je bil narejen z tamronom

sta pa to res dva različna objektiva, tako da se moraš sam odločit
 0   

matej brezovšek @brincelj 1. Jun 2006, 10:11

V bistvu sta to dva objektiva, ki sta si samo podobna...

A Tamron 28-70/2.8 sploh obstaja? Si mislil 28-75 ?
 0   

Tomislav @tomaz_urh 1. Jun 2006, 12:40

28-75 f2,8 tamron

lp
 0   

Matjaž Štefančič @Puscavnik 1. Jun 2006, 14:19

Kaj pa Tamron 17-50 2.8? Glede na teste bi moral biti za svoj denar OK.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati