0   

miha @mipu 29. Maj 2006, 22:45

Pozdrav!

imam canon powershot s3 in sem zasledil, da je možno dokupit makro predlečo, ki jo seveda naviješ na adapter.

Accessories
58mm Close-up Lens 500D
Accessory Information

* Normal shooting with close-up lens 500D attached: 0.48x (Tele)
* Macro: 0.40x
* Super Macro: 1.00x

sem torej prav razumel, da npr. sedaj lahko pri 432mm ostrim najmanj na 1m razdalje, s predlečo pa bi lahko pribl. na 0,5m in tako dobil povečavo al bi še vedno na 1m bilo pa bi toliko približano? in ne znam si predstavljat kolikšen bi bil viden učinek na fotografiji s predlečo ali brez? se še lovim pri teh zadevah kot vidite, tako da mi prizanesite, če sem kje totalno mimo vdaril...
confused
hm, in z adapterjem bi zadeva stala 30 000 sit... se to sploh splača?

hvala za odgovore in prizanesljivost
smile
 0   

iztok @izo 30. Maj 2006, 08:24

a ne lahko na teh canonih ostriš, tudi če je predmet čist na prvi leči.
 0   

M_M @M_M 30. Maj 2006, 08:47

S3 tega ne omogoče več. Ta opcije je bila le pri S2.

Kolega je kupil za S2, pa je po enem tednu ugotovil, da je šlo 30 flik v maloro. Za uporabne makro posnetke s to lečo rabiš precej potrpljenja, roko Rajmonda Debevca oz. stojalo.
 0   

bockorek @bockorek 30. Maj 2006, 08:51

M_M saj tako je pri vseh makrih. Na DSLR ni nič drugače, zato si pa pomagaš z stojalom in flashom.
Brez muje se še čevelj ne obuje.
 0   

M_M @M_M 30. Maj 2006, 10:43

bockorek je napisal/a:
M_M saj tako je pri vseh makrih. Na DSLR ni nič drugače, zato si pa pomagaš z stojalom in flashom.
Brez muje se še čevelj ne obuje.
thumbsup

Že eno leto fotografiram makro z DSLR, prej pa sem še dalj časa delal s kompaktom. Na DSLR še niti enkrat nisem uporabil stojala.
Res pa brez bliskovke ne gre. Pri kompaktu pa je težava v tem, da ti fleš ponavadi ne koristi. Ali ti makro nastavki delajo senco na fotografiji, ali pa fleš ne zna dobro izmeriti svetlobe in je fotografija večinoma prežgana.
 0   

bockorek @bockorek 30. Maj 2006, 10:50

No, saj to sem mislil...ali delaš tudi z stojalom, če
želiš zadosten dof, ali pa uporabiš bliskavico. Kaj pa če bi na kompaktu poizkusil s kakšnim zunanjim flashom na slave? Sicer še nisem probal, me pa tudi zanima kako bi se obneslo.
 0   

ro-bi @ro-bi 30. Maj 2006, 10:52

Preveč komplicirate!
Daj ti na svojga canona eno +4 predlečo. Lahko jo kar spredaj gor nekako pritrdiš (selotejp?)
Potem daj optični zoom do konca, focus pa na manual. Čas osvetlitve na stavi na 1/1000, zaslonko zapri do konca (vse to na "M").
In potem ostriš tako, da se premikaš naprej/nazaj in ko je ostro, počiš. Še ti fleš zastira predleča (ne bi smela) potem si nabavi en poceni zunanji fleš, ki je višji.
Ogromno fotk sem na tak način naredil z fujijem 7000 in gre B.P.
lp
 0   

misfits @misfits 30. Maj 2006, 11:00

bockorek je napisal/a:
poizkusil s kakšnim zunanjim flashom na slave? Sicer še nisem probal, me pa tudi zanima kako bi se obneslo.

dobro se obnese (sicer ne vem, če je slave, je pa s strani), vsaj po slikah Krucefix-a sodeč (na foto-narava).

Tako kot pravi Robi, s predlečo +4 je uporaben vgrajeni fleš, ker je razdalja dovolj velika, problem je pri kakšni zelo večji dioptriji.
 0   

miha @mipu 30. Maj 2006, 19:07

hvala vsem!

hja, tisto, da bi pa predlečo kar zalepil odspredaj pa mi še daleč ne bi prišlo na misel:)

hm, kaj pa bi se dale navit predleče na adapter pa je stvar konkretno pritrjena al to ni možno zarad navoja? vem, da je selotejp cenejša rešitev, ampak me samo tako zanima.
 0   

miha @mipu 30. Maj 2006, 20:07

no, zdaj sm razšraufal teleskop in poskusil s to lečo, ki ima premer 60mm in nardil tak kot si mi predlagal ro-bi. z enga metra brez leče, se lahk zdaj približam na približno 40cm pri najvišji goriščnici, fotografiram pa lahko tud z vgrajenim flešem, kr ni nobenga problema s prežganimi deli (zaenkrat). samo prilepim ga še pa sm gotov:) hvala
 0   

M_M @M_M 30. Maj 2006, 20:36

Kmalu pričakujemo rezultate.
 0   

ro-bi @ro-bi 30. Maj 2006, 20:41

Lahko gor naviješ eno cokin +4 , ki ima navoj- enako, kot filter in za teste bo že dobra. Je pa čisto poceni.
lp
 0   

miha @mipu 30. Maj 2006, 20:47

hehe, rezultate?smile prvo bo moralo bit lepše vreme, da bodo žvali sploh ven pogledale... potem pa se moram še malo navadit na fotoaparat in na lečo, ki jo zaenkrat držim z levo roko laugh

ro-bi, zaenkrat bom poskusil s to lečo, kasneje pa bom videl, glede na "rezultate", če bom nabavil 4+ predlečo. si pa bom zapomnil nasvet:)

no, vam sporočim, ko bo smile

lep pozdrav
 0   

M_M @M_M 30. Maj 2006, 20:59

Takoj ko preneha deževati, bodo idealni pogoji za fotografiranje žuželk.Zaradi hladnega ozračja te bodo potrpežljivo čakale in boš imel dovolj časa za eksperimentiranje.

Dobro luč.
 0   

misfits @misfits 30. Maj 2006, 21:01

mipu: poskusi najprej doma na kakšnem manjšem predmetu. Malo vaje ne škodi.
 0   

miha @mipu 30. Maj 2006, 21:27

ko bo prenehalo deževat, kar naj bi bilo jutri, bom vrjetno še v šoli, domov pa pridem šele zvečer :/ vikendi me rešujejo:)

drugač pa misfits, sm že vadil doma, pa saj veš da ni enako, ko se približuješ kačjemu pastirju ali pa kaktusu.. smile no, pa sej na fotoaparat se sicer ne rabim tolk "privadit"..pač, malo drugače je...kakšn tedn pa si bova na "ti" smile
 0   

ro-bi @ro-bi 30. Maj 2006, 21:48

Nastavi enako, kot boš imel zunaj, spredaj postavi en mali cvet/tolar/crknjeno muho (maš ziher katero pod radiatorjem ali v kakem kotu za hladilnikom) in treniraj. Zunaj te ne bo tako čakalo, kot v hiši in je dobro, če boš pripravljen.
lp
 0   

Matjaž @cypena 24. Jul 2006, 23:06

M_M je napisal/a:
S3 tega ne omogoče več. Ta opcije je bila le pri S2.

.

ta opcija je še vedno prisotna na s3, imaš makro in super makro.super makro je od 0 - 10cm, makro pa od 10 - 50 cm

kje pa bi lahko kupil tako lečo +4 in koliko stane?

ali to pomeni, da bi ta leča povečala sliko objekta, kot če bi slikal brez nje, recimo z 10cm?
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 25. Jul 2006, 07:58

kupte enga canona in serije 400, pa boste delali makro fotke iz žepnega fotiča laugh - hecam se...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati