0   

Aleš @behringer 30. Maj 2006, 09:44

Pozdravljeni sem nov na tem forumu in me zanima mnenje o tem fotoaparatu ,kakovost slik,kvaliteta aparata,funkcije itd.Zanima me še katerega od teh dveh se bol splača kupt Panasonic dm c fz 7 ali Fujifilm Finepix S5600.

Hvala za odgovore
 0   

Gašper @gaspers 30. Maj 2006, 14:31

http://www.mixi.tv/katalog/compare.php?manufacturer1=4&model1=1020093924&manufacturer3=&model3=&manufacturer2=11&model2=1020152617
Razlika v ceni je opazna ampak mislim, da Panasonic pokosi Fujija. Velik minus za Panasonica pa je da ima Li- Ion baterije kar je zelo nepraktično na potovanjih.
 0   

Aleš @behringer 30. Maj 2006, 15:05

Pri panasonicu me še moti tisti njihov jojstick ,ker se pomojm lahko kr hitr (zjaha) oz uniči.Zanima me pa tut kašne slike dela fuji s 5600 ,sm gledov po netu pa ni niker nobene photo galerije od Fujija s 5600
 0   

misfits @misfits 30. Maj 2006, 15:19

behringer je napisal/a:
sm gledov po netu pa ni niker nobene photo galerije od Fujija s 5600

http://www.pbase.com/cameras/fujifilm/finepix_s5200_zoom

Na sosednjem forumu je nekdo kupil FZ7 in bil razačaran nad kvaliteto slike, zamenjal ga je za omenjeni Fuji in je zelo zadovoljen.
 0   

Iztok Založnik @iztok432 30. Maj 2006, 15:31

Sem lastih DMC FZ20 in Gaspersu lahko povem, da Li-ionski akumulator nikakor ni slabost. Zdrži dovolj posnetkov za celodnevno slikanje (200-300 slik). To pomeni da je meni na dopustu baterija pri 50 posnetkih na dan zdržala približno 4 dni. V primeru, da sem pa planiral izlet na katerem sem veliko slikal pa sem brez poblema akumulator kar "dofilal". Aparat je star leto in pol (13.000 posnetkov) in akumulator še vedno drži kot nov. Poleg tega pa z aparatom dobiš vse, od aparata do polnica, kar boš moral pri Fujiju dokupiti in vso to kramo nositi zraven. Aha, pa še XD kartice niso tako poceni.

Behringerju pa lahko povem, da pri Panasonicu kvaliteta ni nikoli vprašljiva, tako da so strahovi za ta Joystick na trhlih nogah.

Edini resni problem, ki ga ima Panasonic je šum pri visokih ISO vrednostih, tako da če boš veliko slikal ponoči ali v mraku premisli.

Pri Fujiju me moti še nekoliko previsoka začetna goriščna razdalja - 38 mm (panasinic ima 36 - pa bi bilo fajn da bi bilo še manj in verjemi v zaprtih prostorih se to vsekakor pozna.

Drugače pa v nobenem primeru ne boš zgrešil. Oba aparata sta zelo dobra predstavnika svoje kategorije!!!!!!![/B]
Mogoče res ne znam slikat, mam pa zato neverjetno veselje!
 0   

Aleš @behringer 30. Maj 2006, 15:38

hvala za vaše odgovore smile pa še kej napište
 0   

Aleš @behringer 30. Maj 2006, 15:49

Dragač ba Panasonic baje tut zlo dobre leče Leica ,in ma sliko zarad tega tud tok bolšo sm mislu že Panasonica kupt sm zdej k sm pa zvedu da ma pri slikanju v mraku preveč šuma se pa kr mav proti fujiju nagibam, izbera je kr teška sad
 0   

Gašper @gaspers 30. Maj 2006, 16:29

Jah treba je delat kompromise ....sam sem bolj za Fujija, katerega dobim drug teden.
 0   

Aleš @behringer 30. Maj 2006, 16:50

Kaj pa Canon Powershot S1 IS kako se pa ta kej odnese kvaliteta slike, ker v trgovini mixi foto video ga lahk dobim za 94.000 , predvsem me zanima primerjava z Panasonic DMC-FZ7 , a ma cenon kej bolšo slikoi itd?, hočem kupt fotoparat ,ki bo mev usga po malm, kakovostno sliko ,kvaliteto itd.

Ps : Hvala ti gaspers za tok dobrih odgovorov thumbsup
 0   

Aleš @behringer 30. Maj 2006, 17:16

Mislu sm Canon Power shot S2 IS Se opravičujem za napako
 0   

Gašper @gaspers 30. Maj 2006, 18:16

Sem ravno hotel razmišljati o tem kako bi ti rekel da je 3Mpix S1 IS malo za današnje čase. laugh Ampak si hitro popravil.

No glede S2 je tako. Je canon, kar ni kar tako. Mene moti šum pri ISO 200 ter slabo je predvsem to da nima RAW/ TIFF formata slikanja. Sicer pa, si sploh povedal zakaj boš fotoaparat uporabljal? No S2 IS ima tudi zelo kvalitetn objektiv in pri tele in wide pride do minimalnih popačenj.

Zame je velik plus pri Fujiju to, da ima še navoj za filtre, katerega moraš pri Canonu in Panasonicu dokupiti.
 0   

Aleš @behringer 30. Maj 2006, 18:26

A tko hvala ti sej verjetn bom kr Fujifilm FinePix S5200 kupu pa še oblika se mi zlo dopade biggrin sm me mot ker baje nima nastavka za bliskovco. none .gaspers pol če si ga naroču ,a mi boš lahk pol kej več povedov o tem fotoparatu ker manka sm ša pika nai , sm gledov unga cenona pa se mi zarat oblike pa objektiva tok ne dopade tko da bom vretn kr fujija vzev, pr Panasonicu me pa kvaliteta slike v mraku moti da ma preveč šuma pa joystick , zdej je glavni favorit Fuji sm k bi mel še nastavk za bliskovco.
 0   

Gašper @gaspers 30. Maj 2006, 18:29

Jah moraš vedeti, da noben od teh fotoaparatov ni slab. Vsak ima svoje prednosti in slabosti. Jaz ga drug teden dobim, ko odpišem zadnji test laugh Če še ne boš kupil ti mal poročam. Sicer pa http://www.imaging-resource.com/PRODS/S5200/S52A.HTM
super opis!

lp

Gašper
 0   

Aleš @behringer 30. Maj 2006, 18:39

Ok hvala ti biggrin
 0   

Aleš @behringer 30. Maj 2006, 18:43

Aj a še to ti nism odgovoru sad uporablov bi ga predvsem za slikanje po diskotekah.
 0   

Gašper @gaspers 30. Maj 2006, 19:36

behringer, hmmm tukaj se pa malce zakomplicira. Namreč kakor sem bral ima S5600 slabši flesh v primerjavi s Panasonicom. Tako, da tukaj pa vendarle velja razmisliti. Pravtako, če je ta razred primeren za diskoteke. nebi raje pogledal po kakšnih majhnih Sonyevih modelih?
 0   

Aleš @behringer 30. Maj 2006, 19:53

Ne to bi slikov sm priložnostno po diskotekah drgač vem da je za v diskoteko prevelik , drgač bi pa tut podnev slikov sej sm res čudn napisov slikov bi večina podnevi sm pa ke pa tut ponoč kšne par fotk v kšni diskoteki biggrin
 0   

iztok @izo 30. Maj 2006, 19:55

hja, no, za resno fotkanje z fleše, je skuraj nuja (d)slr sistem z zunanjim flešem. tega ne bo nobeden kompakt z tistim miniatirnim flešem prehitel. in ni treba imet najdražje, najnovejše, kakšen 300d (oz. kaj podobneg od druge firma, da ne bo spet kakšnim zamer), dobiš že pod 100k, kolkr stanejo te boljši kompakti, če ne še več. zunanji fleš ima tudi af assist z lučko, tako da af v temi tudi ne bo problem, predvsem pa je dosti bolj odziven in hitrejši od kompakta, kar je za akcijo najbolj pomembni, tudi višjo iso je uporaben, tako da bo tudi ozadje osvetljeno itd itd.
največ je odvisno, kakšen je zadovoljiv prag pr fotkah, če so ti snapshoti z bejbami dovolj, ne rabiš več kot telefon z fotičem, če pa vseeno hočeš kaj bolj kvalitetnega, je pa skoraj treba ubrat pot, opisano zgoraj.
 0   

Aleš @behringer 30. Maj 2006, 20:09

Dslr nemislm kupovt ,a pol Panasonica misliš?

Hvala za odgovore
 0   

Aleš @behringer 30. Maj 2006, 20:12

Kaj pa tale Olympus sp 500 ultra zoom ,ta ma baje nastavek za bliskovco.A ta bi pa biv za slikat ponoč?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati