0   

Matej @OKO 21. Mar 2004, 14:11

Nekaj me zanima tale natecaj na slo-foto na temo cas, se mi zdi tako nedoreceno kajti cas je relativna zadeva vse kar slikamo je ujeto v nekem trenutku v casu, ki je takoj za tistem drugacen takoj se spremeni.
Tole temo odpiram tukaj zato ker me res zanima kaj mislite...
LP
OKO
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 21. Mar 2004, 15:14

Smo se malce pogovarjali med sabo katera tema bi bila primerna in smo se odločili za čas. Zakaj ravno za čas? Temo je zelo obširna in ravno tu prepuščamo vsakemu fotografu naj se sam odloči, kaj smatra pod besedo ČAS.
 0   

Matej @OKO 21. Mar 2004, 17:46

Najprej sorry ce sem pisal z vkljucenim caps lock pa, saj to je tema:),
Zanima me pa kje ste se to pogovarjali ker tukaj na tem portalu ni bilo govora o tem.....
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 21. Mar 2004, 18:58

Bil je interni dogovor grin
 0   

Matej @OKO 21. Mar 2004, 20:34

Razumem
LP
 0   

Matej @OKO 22. Mar 2004, 18:25

Interni dogovor zanimivo res me pa zanima kdo je dal pobudo za čas
in ali so bili kaksni zapleti... ker pod to temo bi lahko bil daljsi rok.....
LP
OKO
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 22. Mar 2004, 19:44

Mimia je predlagala to temo, če si že tok firbec bigrazz biggrin

Drugače pa če bo nuja, lahko tudi podaljšamo rok, a to je samo zadnja rešitev, v kolikor bi bila udeležba slabša. Zaenkrat je kar spodbudna smile
 0   

Matej @OKO 23. Mar 2004, 11:17

Mimia u hudimana dobro je kiksnala, ker cas je pa tako znanstven.Ne vem koliko ima z fotografijo in se znanstveno ni cisto definiran...
zato vse kar slikamo ima svoj cas oziroma je ujeto v casu ( dogodek, pripetljaj), tukaj ni meja oziroma meje se postavijo takrat ko preidemo v zunaj zemeljski prostor vsaj clovek si jih postavi ker vemo da vesolje se še vedno širi in da se tam cas neskoncno podaljsa...
Vsaka slika ki bo sodelovala tukaj na tem natecaju je casovna ce pa Čas razbijamo potem tukaj nastopajo ideje in ne slike
in nazadnje resitev tega sistema je da se nagradijo ideje......!!!!!!!!!!!
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 23. Mar 2004, 11:59

Se kar strinjam s tvojim podpisom:
Nikoli ne odneham!!!

hehehe

Veš če bi dali eno omejeno temo, potem bi bila udeležba zelo zelo skromna. Tako pa dopuščamo vsakemu, naj si sam predstavlja kaj pomeni tema čas, seveda bo pa naloga komisije, da gleda tudi na idejo, ki je povezana s temo čas.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 23. Mar 2004, 12:08

Citiram:
Mimia u hudimana dobro je kiksnala,

Ni treba sedaj mimi grajat, ona je samo dala predlog, mi pa smo se z njim strinjali.

Drugače pa mislim, da smo vsi lahko veseli, da smo končno dobili potrebne sponzorje in pa tudi da smo organizirali nagradni natečaj na portalu.
 0   

Matej @OKO 23. Mar 2004, 12:24

Ja to je pa tudi res da smo koncno lahko dobili tiste ljudi ki podpirajo taksne natecaje............
Hvala vsem! Sam vseen, mimia bi lahko bila bolj nazorna biggrin
šalo na stran
tole mi nekako diši takole oseb zenskega spola je dala predlog in frekvenca iz zenskih ust ni modulirala v moskih glavah oziroma sla je kar skozi....
no naj Cas bo tisti ki celi vse rane.....
LP
 0   

ogabe @ogabe 23. Mar 2004, 13:53

Saj cas cisto dobra tema. Stvar je lahko abstraktna in ni treba da je tema ravno npr. "Feltna od avtomobila". Taka abstraktna tema ti da vec svobode tako da moras se malo domisljije uporabit smile
 0   

Matej @OKO 23. Mar 2004, 18:10

Ja hvala torej imam prav da se tukaj ocenjuje le izvirnost in ideja
torej domisljija....
Aja imam vprasanje ali se sme na fotki uporabiti kaksno reklamo milsim tako da je viden napis....????
 0   

PhotoYates @PhotoYates 23. Mar 2004, 19:14

OKO...? What the f....? Model, bluziš! Meni se zdi tema naravnost idealna. Zakaj? Kdo je fotograf oz. fotoreporter? Oseba ki sprašuje neumnosti in tudi v pojasnjevanju vprašanja in svojega mnenja prav tako uporablja neumnosti (citiram UČ; '...tukaj ni meja oziroma meje se postavijo takrat ko preidemo v zunaj zemeljski prostor vsaj clovek si jih postavi ker vemo da vesolje se še vedno širi in da se tam cas neskoncno podaljsa... '), zagotovo ni. Ustvari si mnenje, dobi idejo, na kaj pomisliš ko slišiš besedo ČAS? Na uro? Ja ljuba duša, poškljocaj uro na sti in en način, pa da vidimo...
Jasen pogled na svet, na dogajanje okoli sebe in predvsem sposobnost podajanja podob, informacij, skozi postopek fotografiranja, to odlikuje fotografa. P jemlji naslov teme kot izziv ne pa kot 'ne ravno prikladno temo, ko pa imam doma tisoč sončnih vzhodov, in portretov soseda ki žre odojka'. Pa tudi slednje je čas, še posebno če bi ti uspelo fotografirat njegove žile pred dvajsetimi leti in za primerjavo danes. Pa bi videl kaj ti čas naredi... Pa kakšno vejico kdaj daj v stavek!(ja, ja, sej drgač sm fejst poba...). :twisted:
 0   

EMET @EMET 24. Mar 2004, 13:46

OKO ... vsaj moje, ne služi le gledanju ...
Brez tega posrednika, ki smo mu v "evoluciji" namenili največ prostora med vsemi čuti, smo izgubljeni.
Po koliko poteh prenaša podatke in kako intenzivno je pa tudi stvar časa ...
 0   

Matej @OKO 26. Mar 2004, 19:51

Ne bom bluzil, samo moras priznati, da si meje clovek postavi zunaj zemeljskega prostora, recimo npr. da odletis z raketo v vesolje, mislim da je tvoj najvecji sovraznik tedaj cas kam bom sel, kdaj bos tja prisel, kdaj bom prisel nazaj in tako dalje torej tukaj je meja kar se pa tice svobode pri fotkanju kam bi pa prisli ce bi slikali samo kako se redi gujdek in kako se susijo klobase........svoboda izrazanja z sliko je ena izmed najboljsih dokazov
kaj je resnica
ce mislis da je resnica cas se motis cas je samo pripomocek za dokaz resnice..........
 0   

EMET @EMET 26. Mar 2004, 21:58

kaj nisi rekel, da ne boš bluzil :?:
 0   

Davor @Davor 27. Mar 2004, 22:02

Jaz bi tudi vprasal nekaj v zvezi s tem natecajem. Zanima me namrec, kdo je v Komisiji, ki je sestavljena iz 5 članov in, ki bo odlocala o kakovosti fotk?
 0   

_wYx_ @_wYx_ 28. Mar 2004, 10:04

Malo bol podrobno preberi pravilnik za udeležbo pa boš vidu kdo je v 5 članski komisiji.
 0   

Davor @Davor 28. Mar 2004, 10:19

Ti, ki si tako 'konstruktiven', bos mi verjetno vedel razloziti tudi to, kdo so ti ljudje, kaksno izobrazbo imajo in predvsem kaksne izkusnje in kako dolgo se ukvarjajo s fotografijo?
Njihova imena meni namrec ne povedo nic, tebi pa ocitno, zato te prosim se za te informacije.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati