0   

Marko @marko66 2. Jun 2006, 15:27

Dragi forumovci!
Prijatelj mi je posredoval stran v Angliji kjer so cene zelo nizke.

www.keydigital.co.uk

Oglejte si jo. A ima kdo kakšne izkušnj z podobnimi internetnimi nakup.
Cene so neto. Artikle spremlja angleški račun, tako da ni treba plačevat dodatne carine, čeprav roba prihaja iz Koreje, Kitajske.... Način plačila iz Slovenije je samo Western Union. Tega načina plačila ne poznam dovolj dobro. Na banki so mi rekli da je ta način plačila samo za fizične osebe in da je stvar zelo vprašljiva.
Prosim za nasvete, ker sem tik pred nakupom.
 0   

Marko @marko66 2. Jun 2006, 15:53

Pozabil sem povedat da gre tudi za fotografsko opremo!
 0   

juze @juze 2. Jun 2006, 16:02

Meni je malo sumljivo, no. Če plačaš s kreditno kartico, imaš vsaj nekaj zaščite, poleg tega mi pa ni jasno, kako uvozijo brez carine in DDV.
 0   

Marko @marko66 2. Jun 2006, 16:09

Cena ze ima davek, racun pa je iz Anglije, in ker smo v EU ni carine. Tako mi trdi prodajalec. Ceprav v Angliji nimajo skladišča. Cene so res nizke vendar so to cene ki jih dobijo uvozniki za posamezno državo. Torej toliko sluzijo nasi trgovci (uvozniki)
 0   

Peter Atanackov @Geo 2. Jun 2006, 16:28

o ho ho
cene pa so pa res ugodne ugodne, polepsal si mi dan biggrin
 0   

juze @juze 2. Jun 2006, 17:23

Beri malo bolj natančno.

Our goods are not assessed to domestic state tax, as the product is sold to you directly from the producer's stock. We don't have to pay custom duties while delivering the product.

1) V VB ni nobenega Domestic state tax, tam imaš lepo customs duties pa VAT. Malo mutno, da bluzijo o dajatvah, ki ne obstajajo.

2) We don't have to pay custom duties. Ti pa boš carino verjetno čisto lepo plačal, ker je poslano iz njihovega skladišča v Maleziji al kjerkolipač Kitajčki skupaj šraufajo te zadeve.

3) Vsaka spodobna firma, če uporablja kreditne kartice, omogoča njihovo uporabo za cel svet. Western Union je varen kot pakistanski avtobus.

Če k temu prištejemo še dejstvo, da je angleščina vse prej kot angleška, no, caveat emptor.

Seveda pa je mogoče, da zadeva dejansko funkcionira, ampak sam rajši malo bolj ziher pri takih vsotah.
 0   

Peter Atanackov @Geo 2. Jun 2006, 17:48

Anglescina jim ubija chinese
 0   

itak37 @itak37 2. Jun 2006, 18:36

Zelo sumljivo, verjetno samo zbirajo emaile naivnezev...
 0   

juze @juze 2. Jun 2006, 18:51

Zakaj bi emaile, če pa lahko solde? biggrin

Fool are money his and parted a soon, uredi te besede v smiseln stavek biggrin
 0   

Marko @marko66 2. Jun 2006, 19:23

Mogoče sem naiven! Poiskal sem se nekaj internetnih strani (sam se zanimam za EOS 30D), ki imajo podobne cene kot tista v Angliji. Najbolj se sprasujem zakaj v tej nasi drzavi so tako visoke cene foto opreme. Majhna država majhen trg. Bla bla bla. Zagotavljam vam da je cena EOS 30D ki ga dobi uvoznik za Slovenijo pod 700€. V trgovinah pa..... Upam da bo internet malo te stvari bolj uredil - bolj osvestil navadne kupce. Mogoce je v Angliji res potegavščina?
 0   

tomaž @mju 2. Jun 2006, 19:51

juze je napisal/a:
Beri malo bolj natančno.

Our goods are not assessed to domestic state tax, as the product is sold to you directly from the producer's stock. We don't have to pay custom duties while delivering the product.

1) V VB ni nobenega Domestic state tax, tam imaš lepo customs duties pa VAT. Malo mutno, da bluzijo o dajatvah, ki ne obstajajo.

2) We don't have to pay custom duties. Ti pa boš carino verjetno čisto lepo plačal, ker je poslano iz njihovega skladišča v Maleziji al kjerkolipač Kitajčki skupaj šraufajo te zadeve.

3) Vsaka spodobna firma, če uporablja kreditne kartice, omogoča njihovo uporabo za cel svet. Western Union je varen kot pakistanski avtobus.

Če k temu prištejemo še dejstvo, da je angleščina vse prej kot angleška, no, caveat emptor.

Seveda pa je mogoče, da zadeva dejansko funkcionira, ampak sam rajši malo bolj ziher pri takih vsotah.

Matr, si ti fajn, jaz te prov z užitklom berem biggrin biggrin biggrin
 0   

juze @juze 2. Jun 2006, 20:19

marko66 je napisal/a:
Mogoče sem naiven! Poiskal sem se nekaj internetnih strani (sam se zanimam za EOS 30D), ki imajo podobne cene kot tista v Angliji. Najbolj se sprasujem zakaj v tej nasi drzavi so tako visoke cene foto opreme. Majhna država majhen trg. Bla bla bla. Zagotavljam vam da je cena EOS 30D ki ga dobi uvoznik za Slovenijo pod 700€. V trgovinah pa..... Upam da bo internet malo te stvari bolj uredil - bolj osvestil navadne kupce. Mogoce je v Angliji res potegavščina?

OK, tak je: Angleži se nonstop pritožujejo, da so cene na celini nižje od njihovih. Bolj se ti splača gledati Nemčijo, lepo skoči na www.geizhals.at, pa poglej, kakšne so cene.
O tem, za koliko dobi uvoznik kamere, pa pojma nimam, ti pa najbrže tudi ne, ker je to kar precej dobro varovana poslovna skrivnost, in če bi bil dovolj pri koritu, da bi izvedel to ceno, bi ga tudi dobil po nabavni ceni.
 0   

juze @juze 2. Jun 2006, 20:21

mju je napisal/a:

Matr, si ti fajn, jaz te prov z užitklom berem biggrin biggrin biggrin

Fajn to slišat. A maš kako luštno tršico za slovenščino, da jo grem mal tolažit, da si v bistvu fajn poba, pa čeprav ne pišeš ravno pravilno? biggrin
 0   

Marko @marko66 2. Jun 2006, 20:34

Čeprav je to skrivnost varovan, ti povem da je cena kar pod 700€.
Zato me jezi da zivim v državi z manjšo kupno močjo, artikle po višji ceni
 0   

juze @juze 2. Jun 2006, 20:43

Fino. Ena kila Labelo stane pa ene 120 jurjev, pa bogpomagaj, tak pač je, ljudje se ne pritožujejo, da drago plačujejo svinjsko mast v lični embalaži. Dobiček mora biti. Mimogrede, kakšni so tvoji viri za te cene? In da ne bo pomote, "Trgovec je rekel, da imajo te firme TAAAAAAAKE dobičke" ne velja.
Imaš te možnosti:
Kupiš v Sloveniji po previsoki ceni in dobiš priznano garancijo (OK, to s priznavanjem garancije je umazano, se strinjam)
Kupiš precej ugodno v nemško govorečih državah in tja pošiljaš na servis (ni ravno udobno, ampak stroški pošiljanja so precej nizki)
Kupiš skoraj tako ugodno v ZDA, na koncu izračunaš, da se ti skupaj s carino in poštnino zadeva ni pretirano izplačala, servisa pa nimaš ne v Evropi ne v Sloveniji
Kupiš še bolj ugodno v Aziji, upaš, da boš dobil brez carine in DDV, potem upaš, da boš sploh dobil, nato pa pošiljaš na servis tja.

(Še enkrat, če nisi natančno prebral: Te "angleške" cene so BREZ carine in DDV.)
 0   

Marko @marko66 2. Jun 2006, 20:58

Verjetno je SLO-FOTO dobro sponzoriran od BIG-BANGA, pa se ve kaj se mora govorit.
Tiste cene v Angliji so z davkom in carino, Tak so mi ustno in pa e-posti odgovorili. Lahko pa se mi lazejo.
 0   

juze @juze 2. Jun 2006, 21:05

Lej, naroči pri njih. Če bo uspešno, ti bomo vsi hvaležni, ker si nam našel poceni trgovino, če ne bo uspešno, se boš pa naučil, kje se splača kupovati.

(In ne, Big Bang ni uvoznik za Canon, kaj se pa sme na slo-foto govorit, mi je pa zelo vseeno, ker sem prihajam samo na počitnice biggrin)
 0   

canonndale @canonndale 2. Jun 2006, 22:35

juze je napisal/a:
Lej, naroči pri njih. Če bo uspešno, ti bomo vsi hvaležni, ker si nam našel poceni trgovino, če ne bo uspešno, se boš pa naučil, kje se splača kupovati.

(In ne, Big Bang ni uvoznik za Canon, kaj se pa sme na slo-foto govorit, mi je pa zelo vseeno, ker sem prihajam samo na počitnice biggrin)

@juze: Tiho bodi pa se nauči angleščino, boš apet dobil cvek biggrin

@marko66: ti pa nam pod nujno sporoči kak bo potekal nakup thumbsup
 0   

Jaka @Guda 5. Jun 2006, 11:33

marko66 je napisal/a:
... Način plačila iz Slovenije je samo Western Union. Tega načina plačila ne poznam dovolj dobro. ...

Vprašaj, če se da narediti nakazilo direktno na njihov transakcijski račun --> Koperska banka v svojem elektronskem bančništvu omogoča direktno nakazilo na račun fizične / pravne osebe v države EU, deluje brez vsakih problemov (sem že preizkusil), povedati ti morajo samo BIC svoje banke in št. računa.
 0   

dusan @galop 5. Jun 2006, 11:47

canon 30d za 700 eur? uh tist k mi ga zrihta mu perem noge in masiram en mesec smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati