0   

gregor @gregh 4. Jun 2006, 11:28

Lepo prosim za pomoč. Kupil sem omenjen aparat, pa ne vem, če bi lahko rekel, da sem zadovoljen. Prej sem bil na Canon-u S1 (nekoč na veiko analogcih: FM2, X700, eos5,...).

Torej. Med fokusiranjem mi nekaj nonstop "škrta", ali drugače, dokler ne izostri se nekaj sliši, tudi ko hodim in je prižgan in kot kaže ostri, se oglaša z neprijetnim zvokom. Zanima me, kako je pri vas (tistih, ki imate izkušnje z aparatom)?
Poleg tega - aparat sem vzel zato, ker mu pripisujejo mali šum (med konkurenčnimi hibridi), toda med 200 fotkami do zdaj narejenimi, moram reči, da ne prednjači pred S1 nič kaj dosti. Na primer, temni deli v ozadju fotk so slabo izraženi (izražen šum, niso črni, tam ko bi morali biti), vgrajena bliskavica pri 300mm ne osvetli dovolj motiva pri razdalji 3m, pri 28mm pa ga skuri, moti ga backlight, ...
Ne vem ali naj jočem, ali...

Lepo prosim za vaše izkušnje ali mnenja (kogarkoli) - kaj naj naredim?

Kako je z menjavo v osmih dneh od nakupa, a lahko zahtevam nov aparat, ali morda drug model nasploh,...

Prosim za hiter odziv (po možnosti do torka, da ga nesem čimprej nazaj, če je v hibi...

Gregor

moj mail: gregor.h@siol.net
 0   

Lenart Senica @lenyn 4. Jun 2006, 12:07

js mam tut s9000 pa mi ne škrta pr ostrenju ker imam na levi strani aparata za ostrenje nastavljeno na sredno varianto. drgač bom pa zdej kupu dSLRja olympusa tak da bom zdej (pro)dal ta aparat fotru.

lp lenyn thumbsup
 0   

Oracle @Oracle 4. Jun 2006, 13:10

na levi strani aparata more bit nek vrtljiv gumb, ki ne sme biti na funkciji, da ti ostri vedno ko premikaš fotič (ala AI servo). s tem si ta problem že rešil! kar se šuma tiče ne prednjači veliko proti canonu, ampak če boš vzel v roke kakega kodaka, boš videl kaj pomeni šumeča fotka biggrin kar se pa tiče fleša, pa si naštimaj jakost fleša. ok, če fotkaš random stvari (NPR. PRIREDITEV) to ne pride v poštev, če pa se greš kakšno strudijsko varianto, si lahko naštelaš vse v 1/3 korakih v + in - ! pomoje da ni potrebe po prodaji tega sicer odličnega fotoaparata, le naštudirati in navaditi se ga moreš thumbsup
 0   

gregor @gregh 5. Jun 2006, 04:55

hvala vama za odgovore. kar se tiče nastavitev AF: imam nastavljenega na S (srednja pozicija, single focus) pa se vseeno pri ekstremni spremembi oddaljenosti objektiva od motiva fokus oglaša. pri nastavitvi continous focus pa tko ne bi razlagal kako je glasen. torej moram v štacuno gnjavit, ker mislim, da ni v redu.

mi je pa še en forumovc odprl zanimiv problem, katerega sem sem sam opazil. fotke na 9megapikslih so prevelike za velikost čipa, zato kvaliteta olj tako tako.

ne vem kaj bi, ali naj zamenjam zadevo zakaj drugega ali zahtevam nov aparat

Grega
 0   

Oracle @Oracle 5. Jun 2006, 07:44

a to na 9MP je kao interpolacija varianta? kot na 7000ki, ko si imel možnost 12mp? sicer sam najbolje veš, ampak meni je bil ta fotoaparat zakon devilish
 0   

Aleksander @discom 5. Jun 2006, 12:09

gregh je napisal/a:
mi je pa še en forumovc odprl zanimiv problem, katerega sem sem sam opazil. fotke na 9megapikslih so prevelike za velikost čipa, zato kvaliteta olj tako tako.ne vem kaj bi, ali naj zamenjam zadevo zakaj drugega ali zahtevam nov aparat

Sam nimam nobenih težav z glasnostjo,lahko da je to samo pri tvojem fotoaparatu.Zato boš moral najbrž nazaj v trgovino (v takih primerih je dobro,če je nakup fotoaparata opravljen v Slo).
Kar se pa tiče kvalitete slik,je pa tako,fotoaparat se je potrebno naučiti uporabljati.
Pri 300mm se pač pozna,da S9500 nima optičnega stabilizatorja slike,zato boš včasih rabil stativ.Ali pa boš dvignil vrednost ISO in s tem skrajšal čas.Pri višjih ISO se lahko še vedno ostali kompakti skrijejo,kljub temu da prihajajo vedno novi (vsaj zaenkrat še).
Tudi pri uporabi bliskavice je treba biti pazljiv pri nastavitvah.Vgrajena je sicer solidna in dobro deluje (za svojo velikost),toda za večje razdalje je boljša zunanja.Škoda le,ker ni možna sinhroniziracija z samim fotoaparatom.

Drugače pa,kot je že Oracle povedal:

Oracle je napisal/a:
... kar se pa tiče fleša, pa si naštimaj jakost fleša. ok, če fotkaš random stvari (NPR. PRIREDITEV) to ne pride v poštev, če pa se greš kakšno strudijsko varianto, si lahko naštelaš vse v 1/3 korakih v + in ! thumbsup

Tudi ne verjemi vsega,kar piše na forumu.Če bi bilo res preveč MP za velikost senzorja bi to zares vedeli samo pri Fuji-ju.
Nekateri starejši Fuji modeli so imeli takoimenovano interpolacijo,ko si lahko dobil "dvojne" piksle (npr iz 3 na 6 MP).Ker pa se to ni obneslo,novejši modeli tega nimajo več.Mogoče si samo narobe razumel.Ker sem tudi sam bral nekatere podobne zadeve,samo da se je omenjalo kvaliteto pri višjem ISO,ko so primerjali Fuji S9500 in F10.In je imel F10 manj šuma pri 1600 ISO,kar je res.Samo F10 ima samo 3x optični zum in 6 MP in to ni ravno primerljivo.
Mogoče bi bilo res bolje,če bi imel S9500 "samo" 8 ali 7 MP,ker bi s tem pridobil na kvaliteti ISO,toda to je pač vojna pikslov med proizvajalci.
Mene edino moti,da je premalo globinske ostrine (kateri kompakt pa jo ima dovolj?) in da je včasih tudi 300 mm premalo pri povečavi.
Drugače pa je to dober fotoaparat z veliko uporabnimi funkcijami,ki pa se ga je potrebno navaditi in naučiti uporabljati ,da se dobi kvaliteten produkt (fotka).

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Lenart Senica @lenyn 5. Jun 2006, 13:22

discom, dobr si opisu aparat. za svoje specifikacije sploh ni drag. ampak je kompakt. drgač pa ma menije lepo pošlihtane pa vse to. sunny
 0   

ro-bi @ro-bi 5. Jun 2006, 16:37

discom je napisal/a:

Mene edino moti,da je premalo globinske ostrine (kateri kompakt pa jo ima dovolj?) in da je včasih tudi 300 mm premalo pri povečavi.

thumbsup

Prvo tebi odgovorim:
globinske je pri kompaktih preveč in ne premalo- vzok je v majhnih dimenzijah senzorja!

Gregh:
Tisto škrtanje je po vsej verjetnosti zaslonka, ki se spreminja, glede na svetlobne pogoje. Nastavi si, da se merjenje svetlobe izklopi par sekund za tem, ko si nehal gumbe uporabljat.
Kar se tiče šuma: tistega sanona ta fuji poseka tako, da je sploh brezveze besede zgubljat- po moje ga ti nekaj lomiš!
Imel sem s5000, s7000 in en teden s9500 na testu- lahko napišem, da je med kompakti No. 1. kar se tiče kvalitete fotke!
Vgrajeno bliskavico je tudi treba znat uporabljat in na 300mm dela na 5m B.P.
Jaz ti svetujem, da preden zajočeš, prebereš navodila za uporabo grin
lp
 0   

ro-bi @ro-bi 5. Jun 2006, 16:39

Oracle: 9500 je za razred boljši od s7000- mi lahko verjameš grin
In nima interpolacije- pri nizkem isu je 100% izrez primerljiv z dslrji grin
 0   

gregor @gregh 5. Jun 2006, 18:52

malo ste me zmleli - saj je načeloma prav tako, čeprav nismo nikjer prišli do zaključka, če morda res ni kaj narobe z aparatom

danes sem bil na klepetu s kolegom, ki tudi testira aparate, pokazal sem mu nekaj fotografij, pa je bil tudi malo šokiran

jutri bom šel še z drugo kamero fotkat v iste pogoje, pa še 5500 si bom izposodil, pa bom videl

klical sem Beseničarja, pa je rekle glede škrtanja, češ, da eni pač niso tako podmazani kot drugi, pa da je to vse OK; ne vem, naj vzamem to kot dejstvo in delam dalje

no jutri se slišimo....

LP

Grega
 0   

Matej Herbst @matto 5. Jun 2006, 19:02

Mi imamo omenjeni fotoaparat tudi za fotografiranje dokumentov. Ne vem nikoli nisem opazil nekih čudnih zvokov, pa tudi ko sem ga testiral mi ni nič na uho padlo.

Sicer je na full zoom AF malo bolj glasen, je pa to čisto normalno za Fujije, pa včasih še naredi tako "tk,tk...."
moj blog......[url]http://blog.slo-foto.net/matto[/url]

[img:ee1b1cfb29]http://www.kalisce.com/blogblog/zsfb_userbar.png[/img:ee1b1cfb29]
[img:ee1b1cfb29]http://www.a2ubambi.com/userbars/canon_userbar.png[/img:ee1b1cfb29]
 0   

Aleksander @discom 6. Jun 2006, 21:41

discom je napisal/a:

ro-bi je napisal/a:
Prvo tebi odgovorim:
globinske je pri kompaktih preveč in ne premalo- vzok je v majhnih dimenzijah senzorja!

Ro-bi,to pa prvič slišim bigeek
Mene so učili,da imajo kompakti premalo globinske ostrine.Zato ne moreš delati posnetkov,ko je v ospredju vse ostro in ozadje zbledelo (kot tudi obratno,ko imamo ostro samo ozadje).
Vzrok je blenda,ki gre pri kompaktih ponavadi do F5.6 , F8 ali redko F11.
Zato pa je to možno pri DSLR ,ko gre lahko tudi do F22 in več.

@Greg:
Tudi jaz sem doma malo poslušal delovanje mojega S9500.Večinoma imam nastavljenega na S-AF.Prišel sem do istih zaključkov kot Matto.Pri fokusiranju,ko napol pritisneš sprožilo se sliši šum pri fokusiranju.Toda to ni tako glasno,vsaj jaz nisem opazil.
Če imaš možnost si poslušaj še kakšnega S9500,da boš lažje naredil primerjavo s svojim.

thumbsup

0   

ro-bi @ro-bi 6. Jun 2006, 21:47

Discom: kompakt ima zaradi dimenzij senzorja že pri f5.6 več dofa, kot dslr pri f22!
Kapiš?
lp
 0   

misfits @misfits 6. Jun 2006, 21:52

discom je napisal/a:
discom je napisal/a:

ro-bi je napisal/a:
Prvo tebi odgovorim:

Ro-bi,to pa prvič slišim bigeek
Mene so učili,da imajo kompakti premalo globinske ostrine.Zato ne moreš delati posnetkov,ko je v ospredju vse ostro in ozadje zbledelo (kot tudi obratno,ko imamo ostro samo ozadje).
Vzrok je blenda,ki gre pri kompaktih ponavadi do F5.6 , F8 ali redko F11.
Zato pa je to možno pri DSLR ,ko gre lahko tudi do F22 in več.

Malo si zamešal. Malo globinske ostrine pomeni, da je nek objekt oster, ozadje pa je zamegljeno, npr. pri f 2,8. Pri f22 je globinske ostrine veliko, objekt in ozadje sta ostra.
 0   

Aleksander @discom 6. Jun 2006, 21:57

confused Eh,pa so mi lepo govorili,da in učenje ne gresta dobro skupaj.
Bom drugič bolj poslušal. grin

thumbsup

0   

gregor @gregh 7. Jun 2006, 06:33

tole sem našel, dodatna stvar, katero tudi jaz opažam...

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1012&message=14446833

no saj jutri bi naj prišel še en Fuji v trgovino pa bom še z ono poskusil

LP Grega
 0   

gregor @gregh 7. Jun 2006, 20:57

no, z veseljem sporočam, da sem prišel s trgovine, kjer sem testiral drug aparat, isti motivi, iste nastavitve, ista kartica, doma fotke pregledal, razlika je očitna; jutri grem zamenjati aparat pa javim kako bo v prihodnje

vseeno pa se sliši podobno rahlo prasketanje pri fokusiranju, ne vem kako tega drugi ne slišite - a imate izključene vse zvoke?! ker znak (pisk) izostrenja res zna preglasiti zadevo, da nisi dovolj pozoren

Grega
 0   

Edi @Edi 12. Jun 2006, 21:32

No gregh
Kaj je sedaj z novi, aparatom? Jaz sem ga tudi naročil pa čakam, da pride in me je kar malo strah. Upam, da ni več komadov škart robe. Pa še nekaj bi te prosil ali lahko pošlješ kakšno sliko za primerjavo? Lahko tudi na e-mail.
Hvala in lep pozdrav Edi
 0   

gregor @gregh 13. Jun 2006, 06:29

na kratko; drugi kos je boljši, skoraj zadovoljiv, kar pomeni, da sem šel razvit nekaj testnih fotk in format 10x15 je zadovoljiv, mislim pa, da bi tam pri A4 imel probleme (mislim!)

kar se tiče oglašanju pri fokusiranju: včeraj sem pri FotoTabor imel še dva kosa v rokah, tudi ta sta se oglašala. to seveda slišiš, če ugasneš zvočne signale in imitacije,... torej tisti, ki imate neslišne mašine, ala vam vera, čudež...

malo me bega še barvna nenasičenost, se sicer te dni igram z nastavitvami, bomo videli, toda načeloma je "pust" (no, saj to se je videlo že na testih)

torej za ta goriščni razpon in kompakt-a je dober, tudi nastavitve so priročne in kar hitro se ga privadi; načeloma se da hitro preklapljati med opcijami oz. nastavitvami; je pa počasen pri shranjevanju - delam na 5MP (poskusil z več boljšimi karticami)

skratka, trenutno nima konkurenta, zato moram biti tiho, mislim, pa da bo naslednji model (morda z imenom 10500 / malo heca!) to problematiko rešil in posekal naslednjo konkurenco, ki prihaja

to je to, če bomo v prihodnosti še kakšno rekli, bi me veselilo, drugače pa hvala na odzivu (imel sem torej smolo pri aparatu in ne neznanje pri uporabi; pardon, samo ta pripomba me je res dvignila)

adijo

Grega
 0   

ro-bi @ro-bi 13. Jun 2006, 07:50

gregh: na tistem linku je ženska v rdečem?
In kaj točno bi tam naj bilo narobe?
Ali tip pričakuje, da bo printal 100% izreze ali kaj?
Fotka je popolnoma normalna, ženska bo na sliki tako majhna, da se napake ne bodo videle. Če te pa moti tisto, potem te reši samo dslr in en hud (beri 300ksit+) objektiv grin
lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati