0   

ratluk @ratluk 6. Jun 2006, 12:39

Ne vem, če ja taka tema že obstajala - ne vm pod kaj bi jo iskal.

Toda teoretično bi bilo mogoče;

da imaš odprt poštni predal na hrvaškem in ko kupuješ preko spleta naročaš tja. Kot slovenski državljan ne plačaš PDVja in carine. K nam pa enostavno prepelješ z avtom - kdo pa še gleda?!?

Ima kdo izkušnje/podatke s tem? Je to možno ali ne?

Saj tako se je menda delalo v Avstriji ko so bili še "narazen"...

LP Luka
 0   

iztok @izo 6. Jun 2006, 12:52

kaj pa vem, kako to gre. a je tolk cenej, al kaj? finta avstrije (pa tudi zdej hrvaška, samo gre malo bolj na tesno) je bila v tem, da si zadevo prjavo za davek na štantu pred carino (in ga potem pr nas dobil nazaj) na carini pa zadeve nisi prijavil, oz. si prešvercal. 2 minute straha, če rata, rata. na tak način se dobil
a) že tako nižjo ceno, ki je bila gor (in je še, na žalost, lahko tudi 30-40 % ali celo več))
b) še povrnjen davek (15 %al kolk že)
tako, da si lahko na konc prvlekel zadevo domov za pol ceneje, včasih tudi več za kakšno egzotiko.
zdej, da bi blo hrvaško nakupovanje prekspleta tolk ceneje, ne vrjamem, je pa spet zanimiv davek, ki ga dobiš nazaj, vendar je spet treba švercat ipd, tako da je fajn, da imaš kakšno žlahto dolk, ki redno hodi čez in pozna zadeve ipd,
 0   

ratluk @ratluk 6. Jun 2006, 12:58

Ne sej js mislim tako, da naročiš od doma preko neta, recimo B&H photo, na hrvaško, ker če bi v slovenijo itak da moraš najprej ddv, pol pa še carino plačat. Kar se pa hrvaške tiče - naj ti ne bi nič zaračunal, ker lahko samo lastnim državljanom. Problem je lahko le, če se cariniki med seboj obveščajo?

Da pa domov prepelješ je pa itak p**** dim, ker greš vsaj 3-4 letno na morje čez vikend - turiste pa v vsej tej gužvi itak ne gledajo. (če pa že, pa bolj za alko in travo) devilish
 0   

iztok @izo 6. Jun 2006, 13:02

ja, se dogaja da se obveščajo ipd fonte, sploh če nimajo kaj delat, pa zezajo. sem že vrčrat doživel, da so me na slovenski strani bolj v glavo kot hrvati, ko smo šli z dopusta.
zato pravim, da je fjan, da imaš naštudiran teren, hehe
 0   

Igor @migor2000 6. Jun 2006, 13:44

Sam sem na hrvaškem kupil flash in nahrbtnik. Že same cene so bile nižje od slovenskih, potem pa dobiš vrnjen še 22% ddv. Meni se splača, ker sem itak v Zagrebu 2x na mesec. Na carini ni nobenih problemov. Sam za primerjavo: za 430EX in Computrekker AW sem dal tolko, kot bi me pri nas samo flash prišel oz še malo manj.
 0   

ratluk @ratluk 6. Jun 2006, 13:59

@Migor2000; torej si ti kupoval kar v hrvaški trgovini?

Lahko prosim poveš katera je to? imajo spletno stran?

LP Luka
 0   

iztok @izo 6. Jun 2006, 14:01

uf, tole tudi mene zanima, predvsem za fleš. kje pa si hodil čez mejo?
dej malo več povej,dej, hehe.
 0   

iztok @izo 6. Jun 2006, 14:02

a si ziher, da dobiš 22% nazaj, a ni manj?
 0   

primoz75 @primoz75 6. Jun 2006, 14:04

dobiš vrnjen DDV...to pa ne znese glih 22% cene grin
 0   

Igor @migor2000 6. Jun 2006, 14:05

Gre za Kodak centar. Kar se tiče DSLR-jev imajo le canon opremo, so pa zastopniki za sandisk in lowepro za hrvaško. Njihova spletna stran je rahlo neažurna in nekatere cene ne držijo. Ko sem bil nazadnje tam so mi par cen napisal na list papirja. Na vsako plačilo z gotovino pa dobiš še najmanj 10% odvisno pač koliko robe nabaviš. Max popust mislim da je 17%. Evo še link:

http://www.kodak-centar.hr
 0   

Igor @migor2000 6. Jun 2006, 14:06

primoz75 je napisal/a:
dobiš vrnjen DDV...to pa ne znese glih 22% cene grin

Ne 22% cene ampak višina ddv-ja na hrvaškem je 22%. Sem se nerodno izrazu.
 0   

Andrej @bozic 6. Jun 2006, 14:06

@Izo...

imam kolega iz Črnomlja, ki redno opravlja take prešverce tehnike za prjatle;)....
za nas je najzanimivejša... www.hgspot.hr

Cene si pa le preračunaj...ko majo akcije so smešno poceni, zelo dobre stvari...

LP
 0   

ratluk @ratluk 6. Jun 2006, 14:09

no tale tema postaja čedalje bolj obetavna sunny thumbsup
 0   

iztok @izo 6. Jun 2006, 14:09

boziz, zs
 0   

Edi @Edi 6. Jun 2006, 19:39

Eh jaz spet padem ven iz igre, saj je cena Fujij-a skoraj enaka kot pri nas:
Cijena 4.343,00
Bodovi 107 -kaj to pomeni sicer ne vem..
Jamstvo 12
Pa sem se že na izlet pripravljal sad
 0   

ratluk @ratluk 23. Avg 2006, 15:03

ratluk je napisal/a:

da imaš odprt poštni predal na hrvaškem in ko kupuješ preko spleta naročaš tja. Kot slovenski državljan ne plačaš PDVja in carine. K nam pa enostavno prepelješ z avtom - kdo pa še gleda?!?

Ima kdo izkušnje/podatke s tem? Je to možno ali ne?

Še zdaj v bistvu ne vem, je to izvedljivo ali ne?

ker sem računal; če kupim opremo pri nas ali če jo naročim preko spleta, da pride na hrv in mi jo uspe prepeljati k nam prišparam cca 30%. to pa ni zanemarljivo.

policeman sombrero

LP L

najraje bi slišal, če je to kdo že naredil in če so bili kaki problemi.
 0   

Zelod @flambirana_oFca 23. Avg 2006, 18:06

Imam slabe novice.
Včeraj sem spet švercal trdi disk iz Hrvaške v Slovenijo....
Katastrofa v glavnem. Jaz sem blago na Hrvaški carini prijavil, da sem pač pokasiral njihov PDV nazaj. Če ni tista ženska (je bila ista kot takrat, ko sem švercal fotoaparat in imel iste probleme - mislim mam pa srečo!) tiste papirje vrtela sigurno 10 minut. Jo opazujem - vmes nekaj prepisuje, fotokopira, telefonari (!)... Sem si rekel to sigurno ne bo dobro... Vrednost diska pa je bila pod 1000 kun, tako, da mi nima kaj tečnarit.
No končno mi da disk nazaj, pridem eno okence naprej... pokažem osebno in me možakar vpraša "Kaj vozite?" - "Ništa" - "A kako ništa? ... Niste valjda išli za badave dole..." - "Pa nisam, išao sam uzeti neki disk." - "Aaa... pa vidite, onda nešto vozite..." - "Da... i marelu i još puno toga... smile" - "Koliko iznosi taj disk?" - "570 kuna." - "Dobro... to prijavite na vašoj granici." - "Da." - "Da? Razumijemo se? Ajde vozi."

In prispem na slovensko mejo...
Najprej policaj osebno vzame, jo porine v tisti avtomat bla bla bla... gleda gleda, gleda.. "Ok vredu - lahko greste."
Aaampak pazi zdaj to - na drugem okencu pri cariniku. Dokumentov ni rabil vseeno pa vpraša "Kaj za prijavit?" - "Ne." - "Kako ne?" - "Ja, ne. Nič." - "Kaj pa vozite?" - "To kar vidite." - "Pokažite kaj ste kupili dol." - "Ja zakaj bi pa moral kaj kupiti?" - In začne počasi črkovati: "H-D-D (Hard Disk Drive)... - je to vaše?" - "Aja, en disk to pa ja..." - "Nooo! Cena?" - "Cca. 15 jurjev" - Zadovoljno prikima: "Lahko greste..."

In kako bi kurba vedel, da vozim s sabo HDD ?
Potem pridem domov in pokličem kolega, ki dela na carini in mi pove nekaj "novitet".
Sedaj so začeli s postopnim preverjanjem in medsebojnim sodelovanjem.
S 4. septembrom pa začnejo z direktnim sodelovanjem med Slovensko in Hrvaško carino. Se pravi kaj bodo tisti potegnili skozi računalnik oziroma vpisali - direkt se bo na slovenski (in obratno) meji pokazala registrska tablica, podatki šoferja in spisek kaj vozi.

Zato, če je že treba švercat, je bolje, da skrijete in na hrvaški meji in na slovenski. Samo potem se to švercanje žal ne splača toliko kot sicer z vračilom davka.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 23. Avg 2006, 21:53

- "Kaj pa vozite?" - "To kar vidite."... ta je bla dobra. najbolj je da nabavš letalsko karto za v dubai pa tam nabavš...tam je 60% cenej. cool
 0   

Pele @Pele 24. Avg 2006, 10:38

Citiram:
ta je bla dobra. najbolj je da nabavš letalsko karto za v dubai pa tam nabavš...tam je 60% cenej.

Aja maš kakšen link?
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 24. Avg 2006, 11:03

hmm... u bistvu ne. od frenda fotr je bil tam že dostkrat pa je res to kar sm napisu.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati