0   

pripravnik @pripravnik 17. Jun 2006, 14:08

na leto dni starih fotkah, posnetih s kompaktno - sicer dobro - trotl kamero sony cyber-shot DSC-P120, sem na nebu slučajno opazil neke majhne lise. na mnogih fotkah. najprej sem mislil, da je kak ptič, ki je preletel zunaj fokusa, a na več slikah ne more leteti isti, enaki ptič.

in potem sem danes naredil preiskus, slikal v nebo in s corelom potegnil ven tole:

torej prah bigeek sleep

v to sem se prepričal sploh potem, ko sem poskus ponovil:

je pa to najverjetneje prah na kakšni notranji leči objektiva, saj od zunaj na objektivčku ni videti nič, na senzorju pa po moje tudi ni, saj pri širokem kotu (zgornji fotki sta slikani pri najmočnejšem tele zoomu), to postane manj moteče:

zanima me,
če je kdo že imel te probleme s kompaktno kamero, ki ji, kolikor vem, ne moreš odviti objektiva in spihati notranjosti?
če se sploh da to servisirati ?
in kje?

thx
lp
pripravnik
 0   

Klemen @DkleMAN 17. Jun 2006, 15:48

hmm lahko probaš pri foto-mehaniki na dolenki...
 0   

misfits @misfits 17. Jun 2006, 16:02

lahko probaš dat cev sesalca čez objektiv in vklopiš. Jaz sem se tako znebil ene smeti.
 0   

Klemen @DkleMAN 17. Jun 2006, 16:21

haha dobra biggrin
 0   

Aleš @lial 17. Jun 2006, 19:26

Tale s sesalcem je učinkovala tudi pri meni...vendar se nikakor ne sme odprtine popolnoma zapreti, jaz sem rešil problem prevelikega vleka z zmanjšanjem premera cevi in 'ohlapnostjo' na objektivu. Je pa to precej stresen poseg, če veš, da lahko kaj tudi uničiš.
 0   

pripravnik @pripravnik 19. Jun 2006, 05:17

hvala, tole s sesalcem bom poskusil, na fotomehaniko pa tudi poklical.
lp
pripravnik
 0   

pripravnik @pripravnik 19. Jun 2006, 15:18

po čiščenju s sesalcem:

brez obdelave se skoraj nič ne vidi:

za to, za kar se uporablja ta fotoaparat več kot v redu.

sem pa dal sesalno cev kar direktno na objektiv, da se je ustvaril vakum in vmes še premikal zoom sem ter tja. nič kaj nežno, pa še vedno dela.
lp
pripravnik
 0   

Aleš @lial 19. Jun 2006, 17:26

Podobno, kakor pri meni. Samo to - direktno... ups, se pa upaš, ni kaj.
To kar je ostalo verjetno nikoli ne bo šlo stran, to so mastni madeži siikonskega mazila, ki se pri nekaterih aparatih kar pogosto pojavijo. So pa težko, ali nič opazni pri normalni obdelavi.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati