0   

Matjaz @mbbirdy 29. Jun 2006, 23:24

Kateri foto studio serijsko skenira diase z višjo ločljivostjo kot 3M Pix (a la Frontier)?
Pri tem mislim na ločljivost nekako 8M pix. Sem slišal, da imajo nekateri v ponudbi tudi to.

Hvala za odgovor.

lp
 0   

daylight @daylight 30. Jun 2006, 00:20

Na film scaner to delajo v fotoformatu. (preverjeno zelo kvalitetno) - max ločljivost pa je približno 12000pix po daljši stranici. (cca. 300Mb file) Je pa ponavadi dovolj že če vzameš osnovni 50mb scan ki je 1000sit/posnetek.

Če pa hočeš bobensko skeniranje dela to camera - nevem pa koliko se dejansko pozna na kvaliteti ker nisem še poskusil. Na ceni se vsekakor smile
 0   

daylight @daylight 30. Jun 2006, 00:35

evo en sample 50Mb scana za "jurja" smile

Zgori je celotna fotka spodaj 100% crop.

fotkano na 6x7 velvio
 0   

iztok @izo 30. Jun 2006, 07:37

tole je zelo ok skenirano, se mi zdi, samo moraš,še povedat, ali so ti skeni/mb iz srednjega formata la leice, da ne bo nesporazumov glede ločjivosti ipd.
 0   

daylight @daylight 30. Jun 2006, 08:58

jaz sem v večini dajal skenirat samo srednji format, lahko pa tudi iz 35mm naredijo 50mb scan kjer pa itak še prej prideš do zrna. Nevem koliko pa je smiselno delat 300mb scan iz leica formata.
 0   

iztok @izo 30. Jun 2006, 09:05

ne, sej to sem misli, da boš iz leica formata težko 300mb sken dobil. aja, sej je blo napisano 6x7 spodaj, se opravičujem.
 0   

gasper trampus @gtyrant 30. Jun 2006, 09:19

kakšno resolucijo pa recimo lahko dobiš če daš skenerat en 36x24 mm negativ ???
Musick ta kill for !!! ....
 0   

iztok @izo 30. Jun 2006, 09:24

ta boljši skenerji skenirajo tam nekje do 4000-5000dpi (ampak prave optične resolucije, ne tiste na škatli napisane, hehe), pa si zračunaj zdej. no, odisno tudi od filma, kakšen bolj zrnatega prehiti še dobrih 2000dpi skener.
recimo da dabiš po pixlih ven lahko več kot 16mpix kamera (na pamet govorim), o dejanski resoluciji oz. o detajlih se pa bi dalo debatirat.
 0   

daylight @daylight 30. Jun 2006, 09:34

No sej to je druga stvar... ti sicer lahko dobiš ven file po resoluciji ekvivalent 16Mpix kameri, vendar pa ostrine in detailov nikakor ne bo toliko. Mogoče jih bo še manj kot pri eni 6Mpix kamere.
 0   

iztok @izo 30. Jun 2006, 09:40

skeniranje je kr zahtevna rečt n moreš dobro poznat zadeve, imet skalibrirane zadev, uporabljat primeren softwer ipd. se da tudi na filmu dosečt zelo visoko resolucijo oz detajle, vendar ob oravi uporabi filma, optike itd. iz leica formata pa ne pričakovat čuda, vendar je treba vedet, da so povečave iz filma kr dobre, saj se slika tvori iz naključno nametanih pik in ne mrežastih kvadratov, kakor na digitalu in če poskeniraš film pr visoki ločljivosti, boš pr orenk povečavi pr bližnjem ogledu vidu to.
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 30. Jun 2006, 10:40

daylight je napisal/a:
No sej to je druga stvar... ti sicer lahko dobiš ven file po resoluciji ekvivalent 16Mpix kameri, vendar pa ostrine in detailov nikakor ne bo toliko. Mogoče jih bo še manj kot pri eni 6Mpix kamere.

Točno tako.
Imam Minoltin skener z optično ločljivostjo 5400 pik in če z VueScan programom skeniram v 64bitnem RAW RGBI načinu, dobim datoteko težko 280Mb, vendar je slika iz EOS 20D bistveno bolj čista.
Razlika med optimistom in pesimistom? Pesimist ima več informacij.
 0   

Matej Herbst @matto 30. Jun 2006, 14:12

Odnesi v NordFoto in ti ne bo žal. Scaner imajo od Imacona.

Res, da je drago ampak je narejeno profesionalno.
moj blog......[url]http://blog.slo-foto.net/matto[/url]

[img:ee1b1cfb29]http://www.kalisce.com/blogblog/zsfb_userbar.png[/img:ee1b1cfb29]
[img:ee1b1cfb29]http://www.a2ubambi.com/userbars/canon_userbar.png[/img:ee1b1cfb29]
 0   

Matjaz @mbbirdy 30. Jun 2006, 22:31

Hvala za dogovore.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati