0   

Urška Aš @urshy 14. Jul 2006, 14:13

Lep pozdrav !
Kot veliko mojih predhodnikov sem se tudi jaz odločila za nakup DSLR fotoaparata.
Odločila sem se za canon eos 20D ali 30D ( če bodo finance)
zraven bi rada za začetek kupila še tak povprečen tele-makro objektiv ( sigma 18-200)in mogoče kakšen filter.
Rada bi slišala vaše mnjenje glede moje izbire (predvsem objektiva ter kašne filtre priporočate za začetek) in kakšen nasvet, kje bi take stvari dobila najcenej grin (seveda so lahko rabljene).

LP smile
 0   

Gregor Gomboc @George 15. Jul 2006, 07:55

Verjetno se bo skoraj vsak podpisal pod mojo izjavo če ti rečem:
Kupi 350D in bolši "pribor".
 0   

Marijan Ponikvar @martest 15. Jul 2006, 09:36

Kaj imaš namen slikati - če nimaš dovolj natančne opredelitve, potem zaenkrat c/p George baby nice
Vidim skozi iskalo, torej sem
 0   

Laguna1982 @Laguna1982 15. Jul 2006, 09:51

kdo lahko konkurira eosu 350 D ...se lahko z njim primerja OLY - e 500
 0   

Marijan Ponikvar @martest 15. Jul 2006, 10:21

V foto revijah (tujih in vsem zainteresiranim dobro poznanih), pa tudi na nekaterih domačih foto portalih imaš ocen, primerjav in nasvetov o vseh mogočih aparatih in s fotografiranjem povezanih vprašanjih kolikor hočeš - težko, da kaj ne najdeš.
Je pa res, da se mnoge teme berejo v stilu: glej mami, kaj sem napisal, a ne, kako pameten sem - a če veš dovolj natančno, kaj želiš izvedeti, boš to tudi našel, če si dovolj vztrajen thumbsup Bye
Vidim skozi iskalo, torej sem
 0   

Lenart Senica @lenyn 15. Jul 2006, 10:59

oly je lahko konkurenčen 350ki. canonova prednost je predvsem odlična slika z malo šuma in velika izbira objektivov. oly je po svoji izdelavi zelo robusten in ima za svoj razred zelo konkretno držalo. šumaima oly več, zuiko objektivi so dragi a so v prodaji štiri sigmini objektivi.
jaz tako rečem: vsakemu svoje thumbsup
 0   

Bojan @bojch 15. Jul 2006, 12:03

Ce izbiras med 20D in 30D, vzemi 30D, ker je zelo mala razlika v ceni,
ima vse kar 20D in se vec, kar olajsa delo fotografu. Sam imam 20D in sem zelo zadovoljen, ce bi sedaj kupoval bi pa vzel 30D.

Je pa res da za denar, kolikor stane 30d, dobis 350D in Canon 70-200 f4, z malo doplacila. Kar je zelo dobra kupcija.
ZA 300 evrov pa se dobis Tamrona 28-75, ki je super objektvi. Ce ti odgovarja 350D ali ce si ga ze sprobal, kar meni ne, je to zelo dobra kupcija.

Sam sem sprobal 28-200 Sigmo in je nebi kupil. Je zelo pocasna, fokus hitro sfali. Za spilat je ni pa za kaj resnega.
V slabih pogojih te hitro omeji.

lp
 0   

Urška Aš @urshy 16. Jul 2006, 10:12

Hvala za odgovore.
Drugače predvsem slikam koncerte in fotosešne.Do zdaj mi je še nekako odgovarjal kompakt, ker pa se mi trenutno odpira pot fotkanja kocertov in drugih prireditev bi bilo pametno če si čemprej omislim DSLR.
Za fotoaparat sem se že odločila zanima me samo kakšen objektiv bi bil najbolj primern za začetek ( tam cca. 100.000 sit).
LP
 0   

JureV @JureV 16. Jul 2006, 10:26

50 1.8 22k thumbsup
[url=http://www.tarok4.com/][img:cb4cc67d4e]http://www.tarok4.com/themes/default/images/t8.gif[/img:cb4cc67d4e][/url]
http://blog.slo-foto.net/jurev/
 0   

iztok @izo 16. Jul 2006, 11:28

ja, za koncerte kupi nekaj z bolj odprto blendo. 50/1.8 je itak donro zmerom met v torbi, za low light in portrete je super zadeva, sploh za svojo ceno, je pa porblem na crop kameri, ker zmanjka širine in ni ravno fajn z njim fotkat v manjših prostorih. na ful frejm je po mojem mnenju 50tka dosti bolj uporabna.
 0   

Urška Aš @urshy 18. Jul 2006, 08:21

Hvala za nasvete.Bom še mal premisnla, ker bi res rada kupila najbolšo zadevo kar se da za moj proračun ( cca. 400.000k).
V glavnem res slikam koncerte in podobno, osebno pa se ful zanimam tud za makro.A bi mi loh še v tej smeri kej svetoval, kar se tiče objektivov.

LP
 0   

stm @stm 18. Jul 2006, 13:45

Kaj pa flash?

350ka zdrži pol manj strelov kot 20ka ali 30ka (še vedno pa mislim da 50k, kar je zelo veliko in za "amatersko" uporabo dovolj). Nima funkcije proženja laser beam-a brez flasha (zunanjega). Drugače sem pa zelo zadovoljen. Heh, tudi s Sigmo 28-200 sem zelo zadovoljen. Odlična zadeva za potovanja, kjer se mi zdi menjavanje raznih 2.8 objektivov brezveze. Z enim pokriješ vse. Za koncerte in portrete so vsekakor bolj priporočljivi drugi, vendar limit je limit.
 0   

Janez @Tecnoba 1. Avg 2006, 12:57

glede na to da kupuješ 30tko verjetno ciljaš na "naprednejšo" uporabo. Seveda treba je premislt kaj točn hočeš fotkat (ne samo vsebine), pol se pa odločiš. Na netu je ogromno testov različnih objektivov sam pa ti svetujem nekako tako:

Za prvo silo, če vseeno ne iščeš nekej zlo finga povsem zadosti objektiv, ki v paketu pride zelo poceni tj. Canon EF-S 18-55 f/3.5-5.6 in je čist solide. Lahko je ok za pokraine, koncerte, portrete, skratka kr dost.
Lohka pol še kšn čip objektiv od sigme npr: Sigma 70-300mm 4.0-5.6 DL makro, ki ti približa obzorja in je lahko uporaben tudi kot makro objektiv.
Sam ti kšne singl varjante 15-1500 vseeno ne priporočam, kljub praktičnosti le enega objektiva. Najbolj omejeno se boš počutila pri closeupih, pa tudi kakovost je bl podn.
Če pa vseeno ciljaš višje pa ti za začetek priporočam CANON EF 50mm 1:1,4 USM ali eventuelno 1,8, čeprav je prvi dosti boljši (tudi dražji) Boš dosti omejena kar se tiče postavitve (v primerjavi z zoom lečami), vendar je kakovost neprimerjljiva pa še malce potelovadiš zraven.
Če te zloo resno zanima makro je tu kar nekaj objektivov ki so zlo fini npr. Canon EF 100mm /2,8 USM Makro
Sigma EX 2,8/105 DG Macro
ali morda
Sigma EX 150mm /2,8 DG Macro HSM
vsi so malce dražji vendar zeloo dobri.
Pol ti mogoče manka mogoče le še kakšen široki kot za kar pa npr.
Sigma EX 4,0-5,6/10-20 DC pokrije še tako zahtevne apetite. Vse skupaj je seveda kar drago, če pa se odločaš za enega pa te 50tka ne bo razočarala. Ostalo pa lahko dokupuješ še leta smile.
 0   

Peter Bernik @Noob 1. Avg 2006, 14:07

Sam mislim, da objektivi veliko bolj vplivajo na kakovost slike, torej končnega izdelka kot ohišja. Tudi sam bi ti zato svetoval 350D, ker je pač 30D za cca 80% dražji, ponuja pa niti približno ne 80% več fotoaparata. Razlika je torej cca 160 ksit. Če fotkaš predvsem koncerte in fotosešne (kaj pomeni to? portret, akt ali kaj drugega?), bi ti priporočal da vzameš 350D kit (cca 175 ksit)+50 1.8 (cca 23 ksit)+85 1.8 (cca 95 ksit)+75-300 USM (cca 60 ksit)+BG (cca 32 ksit)+rezervna baterija Hahnel (cca 5,5 ksti)=cca 390 ksit. Ostane ti še 10 ksit za solidno fototorbo in imaš za 400 ksit res dober komplet. Potem potrebuješ samo še kakšen filter za zaščito objektiva ali pa kakšno sončno zaslonko.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Janez Šturm @jj65 1. Avg 2006, 14:58

Nevem kaj to tebi pomeni, a moj nasvet je: poskusi ohišje fotoaparata z objektivom, ki ga želiš, v roki. Mogoče ti kak model sploh ne 'paše v roko', kak drug pa fantastično. Mislim, da sta tu ergonomija in 'user friendly' dve področji, ki sta večkrat bolj pomembni kot tehnična specifikacija in mnenje drugih. Da se pa tudi s slabšim fotoaparatom narediti boljše slike, če ga le obvladaš. Pazi na 30D saj ima par neprijetnih fint (ne rečem, da jih drugi nimajo). Lep dan J
 0   

iztok @izo 1. Avg 2006, 15:00

kakšne finte?
 0   

Janez Šturm @jj65 1. Avg 2006, 15:09

Oznaki na zgornji strani levo sta preblizu in zavajajoči, stikalo on/off je na nemogočem mestu,... Ne bom nadaljeval, da še kdo ne pomisli, da ne prenesem C. Je pa ta znamka v SLO bistveno bolj razširjena kot vse druge skupaj, kar ni primere v svetu. To je seveda plus, saj si kakšno lečo lažje sposodiš/prodaš/testiraš. Lp J
 0   

Uroš Petrič @Amateur 1. Avg 2006, 15:12

Pozdravljeni

Morda je neumesno ampak vseeno. Tudi jaz imam namen kupiti DSLR. Zanima me fotografija, vendar sem neizkušen. Imam Olympus C 770.
Zanima me Nikon 200D, ali pretiravam? Morda EOS 350D?

LP
 0   

Peter Bernik @Noob 1. Avg 2006, 15:15

jj65: Kateri oznaki na zgornjem delu? ne razumem kaj hočeš povedati, tukaj imaš fotko, pa povej kaj si mislil: .
Stikalo je pa tudi meni bolj všeč tako nameščeno kot ga ima 350D (torej se strinjam s tabo) ali pa kakšen Nikon D200. Ampak tudi ni pomembno ker res redko sploh uporabim stikalo on/off, ker imam naštimano na vseh f/a jih (mojemu, Canonove 1ke itd), da se mi ugasne po 2h minutah in se le dotaknem sprožilca če ga hočem spet prižgati.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

canonndale @canonndale 1. Avg 2006, 15:19

Noob je napisal/a:
Sam mislim, da objektivi veliko bolj vplivajo na kakovost slike, torej končnega izdelka kot ohišja. Tudi sam bi ti zato svetoval 350D, ker je pač 30D za cca 80% dražji, ponuja pa niti približno ne 80% več fotoaparata. Razlika je torej cca 160 ksit. Če fotkaš predvsem koncerte in fotosešne (kaj pomeni to? portret, akt ali kaj drugega?), bi ti priporočal da vzameš 350D kit (cca 175 ksit)+50 1.8 (cca 23 ksit)+85 1.8 (cca 95 ksit)+75-300 USM (cca 60 ksit)+BG (cca 32 ksit)+rezervna baterija Hahnel (cca 5,5 ksti)=cca 390 ksit. Ostane ti še 10 ksit za solidno fototorbo in imaš za 400 ksit res dober komplet. Potem potrebuješ samo še kakšen filter za zaščito objektiva ali pa kakšno sončno zaslonko.

Tudi za mje pojme najbolj uporaben komplet thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati