0   

Aleš @lial 16. Jul 2006, 04:22

SOBOTA, 15. JULIJ 2006, 5.25 - 8.05

Vse se je pričelo kmalu po sončnem vzhodu:

V tišini peskokopa, kjer se je le malo slišalo oddaljen avtocestni promet, sem lahko prisluhnil NARAVI:

"Takole zgodaj, pa že nekaj šari po grmovju! Kaj ne more spati, kakor drugi dvonožci?"

"tole še pomulimo, pa gremo..."

"poslušaj, detel, da ni slučajno nekaj tam, v grmovju?"

"pojma nimam, nič se ne vidi"

"sploh me pa pusti, vidiš da zajtrkujem!"

" prav, če ti tako praviš..."

" ampak se mi vseeno zdi... poslušaj, strnad, ali ti kaj vidiš?"

"čakaj bom dobro pogledal"

bigeek bigeek bigeek bigeek bigeek bigeek

"JE, PAZI, RES JE V GRMOVJU!!!"

"ja zdaj ga pa tudi jaz vidim!"

"bolje da se malo premaknem, čeprav še nisem pomulil detelje do konca..."

"poglej, poglej, ali ni bil ta že zadnjič tukaj?"

"grem povedat še drugim, kakšen špegavec!"

Nad vsem skupaj pa je bledela luna, ki ji ni bilo prav nič mar...

Zaključek:
Taka jutra se ne pozabijo prav hitro, čeprav je treba vstati prej, kakor gredo nekateri spat... grin grin
In če bo komu ta reportaža videti preotročja, naj se vpraša: sem res že odrasel?
 0   

Omas @Omas 16. Jul 2006, 06:11

...kaj pa ti je, "preotročja" ?

Odlična foto-lovska zgodba! Prav presenečen sem bil nad domiselnimi komentarji, ki t jih je uspelo s fotkami povezati v zanimivo kratko zgodbico.
Sicer ne morem verjeti, da si vse to (s čebelarjem vred) ulovil v enem jutru, je pa potrebno priznati, da si očitno kar dober in vztrajen fotolovec! Čestitke za fotografije in za zgodbo! thumbsup

Komaj čakam, da se zbudijo otroci, da jim jo pokažem.
 0   

misfits @misfits 16. Jul 2006, 06:40

ooo, lepa zgodba, pa fotke, pa živali. Sem se prav nasmejal, odličen tekst. thumbsup
 0   

Matej @OKO 16. Jul 2006, 06:46

tudi meni všeč in domiselno
ciao oko
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

Aleš @lial 16. Jul 2006, 08:13

Hvala za komentarje!

Omas je napisal/a:
...kaj pa ti je, "preotročja" ? Sicer ne morem verjeti, da si vse to (s čebelarjem vred) ulovil v enem jutru,
Komaj čakam, da se zbudijo otroci, da jim jo pokažem.

Omas, seveda je v enem jutru, natančno v času, ki sem ga napisal zgoraj, res pa je, da sem bil na tej lokaciji že tretjič in sem vedel kaj lahko pričakujem. Največji 'bonbonček' je pa ostal nezabeležen - iz oči v oči sva se spogledala z odraslim jazbecem, vendar je bil preblizu za fotko... še vedno ga imam (le) v očeh. Tako željenega kobilarja pa ni bilo.
 0   

Peter Atanackov @Geo 16. Jul 2006, 10:11

Joj, jaz sm vceraj zvecer in danes zjutraj sel, vse kar sem poslikal je bla ena soja pa en kup smrdokaver je blo sam so ble plahe in jih nism mogel poslikat.

Ma kdo kaksne splosne napotke, kaksna mora bit jasa na kateri slikas, da lahko pricakujes vec zivali.
 0   

_Sn4Ke_ @_Sn4Ke_ 16. Jul 2006, 10:30

lial super reportaža, res svaka čast thumbsup .Zelo dobre slike in zakon zgodbica yes .
[img:e3da94e549]https://www.slo-foto.net/images/userbar.jpg[/img:e3da94e549]
[img:e3da94e549]http://www.a2u-bambi.com/userbars/canon_userbar.png[/img:e3da94e549]
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 16. Jul 2006, 10:55

Super reportaža za popestritev poletnih dni! thumbsup
 0   

Cicko @Cicko 16. Jul 2006, 12:06

Odlično!!!! thumbsup thumbsup thumbsup
 0   

Zelod @flambirana_oFca 16. Jul 2006, 12:58

Hehehe to pa je balzam za dušo. Lepe slike povezane še v bolj prisrčno in zabavno zgodbo. thumbsup
 0   

Lenart Senica @lenyn 16. Jul 2006, 14:38

dead super !!! thumbsup
 0   

Tone @Lovrenc16 16. Jul 2006, 15:25

Odrasti pomeni ostati otrok!

Odlična zgodba, domiselno povezane fotke z izvirnimi komentarji.
Vse čestitke; še veliko takih juter in vse dobro. sunny
 0   

Oracle @Oracle 16. Jul 2006, 19:05

odlično!
 0   

Roman @Filth 16. Jul 2006, 19:08

heheh.... super!!! thumbsup
 0   

Jero @Jero 16. Jul 2006, 20:17

smile Lepo! Prijazna, duhovita, dobra reportaža.
 0   

Shogun @Shogun 17. Jul 2006, 06:33

čudovite fotke, super tekst
...my carma is to be a Shogun...
 0   

Peter Atanackov @Geo 17. Jul 2006, 07:55

Je mel kdo danes kaj srece? Jaz spet nicesar razn soj nism videl, pismo sm nesposoben bigeek .
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 17. Jul 2006, 08:00

@lial: bi bilo kar zanimivo če bi nas enkrat vzel zraven na tvoj foto-lov! Čeprav me prav zanima kako bi živali reagirale, ko bi videle 10 nadobudnežev "skritih" z objektivi za grmom laugh
 0   

Peter Atanackov @Geo 17. Jul 2006, 08:13

Skupinski lov deal
 0   

Aleš @lial 17. Jul 2006, 09:53

Še enkrat hvala vsem za pohvale, to mi res veliko pomeni!

@Lucifix: zelo rad, vendar se bojim, da ne bi v takem primeru videli praktično ničesar... cry
Bistvo foto-lova je v tem, da se postaviš na neko lokacijo kar se da zgodaj, po možnosti pred vzhodom sonca, potem se pa čim manj ali nič ne premikaš. Lokacijo se izplača obiskati dan, dva pred tem, da ugotoviš kakšni so izgledi in predvsem, kje se boš postavil (tole je tudi odgovor za Geo-ta) Sam uporabljam dva načina - kamuflačno mrežo (kamuflažni šali obešeni čez dežnik) ali pa grmovje.
Drug način je fotkanje iz avtomobila, ki je prav tako precej uspešno, kaj takega bi se dalo organizirati.
Seveda pa je tu še sodelovanje z lovci in njihovo dovoljenje za uporabo preže, tega sem se do sedaj zelo redko poslužil, enostavno še ni bilo prave priložnosti.

@Geo: SMRDOKAVRE??? Če ni skrivnost, te prosim za lokacijo, lahko kar na ZS

LP

Aleš

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati