0   

Gorazd Zupančič @Zupi 19. Jul 2006, 09:35

Panasonic je že najavil naslednika FZ30.

Gre bolj ali manj za isti aparat razlika je v senzorju:

10.1 million effective pixels

ter ISO vrednost - vse do 3200 (to bo šumelo)

http://www.dpreview.com/news/0607/06071905panasonicfz50.asp

Fotokina se biža - čakam najavo za Nikon D80 ter Canon 370D smile
 0   

Blaž @one 6. Avg 2006, 16:09

A je kdo že zasledil kakšne teste. Predvsem me zanima glede šuma. Pred 14 dnevi sem kupil FZ30 in če ima FZ50 izboljšan sistem proti šumenju bi ga zamanjal...Kdo kupi?
...And justice for all
 0   

Darko @Kremen 12. Avg 2006, 13:50

one je napisal/a:
A je kdo že zasledil kakšne teste. Predvsem me zanima glede šuma. Pred 14 dnevi sem kupil FZ30 in če ima FZ50 izboljšan sistem proti šumenju bi ga zamanjal...Kdo kupi?

Test za Panasonic DMC-FZ50 je na:
http://dpnow.com/2836.html

Med drugim so zapisali:
In many ways, an FZ50 ISO 800 image is as good now as the former generation was at ISO 400 and the like-for-like comparison at ISO 400 is a no-competition win for the FZ50.
 0   

Rok @Ajzn 17. Avg 2006, 19:43

Jst ga kupm ti se sam odloč do ponedeljka k grem v trgovino po njega....
 0   

Blaž @one 17. Avg 2006, 19:49

Ok, ti sporočim. Kolk bi pa dal za njega? Star je 1 mesec...
...And justice for all
 0   

Rok @Ajzn 17. Avg 2006, 21:05

Nov je 122.000 sit... tak da če je kupljen v sloveniji pa res tak k je bil iz štarcune... še mal spustiš pa je.... thumbsup

Se pa lahka še slišmo...
[img:277bd53435]http://users.volja.net/roksali/ajzni.jpg[/img:277bd53435]
 0   

Aleksander @discom 17. Avg 2006, 21:46

Ne se preveč veseliti in hiteti z nakupom.
Pri testu omenja izboljšano kvaliteto pri višjih ISO,toda opozarja tudi na druge napake.
Potrebno je vedeti,da zaradi povečanja pikslov (na 10 MP),pride do poslabšanja kvalitete pri višjih ISO.
In to samo zaradi vojne megapikslov.Čisto dovolj bi bilo 6 (ali 7) MP,kot jih ima vstopni razred DSLR in kvaliteta posnetkov bi bila boljša.

Primerjava v testu je bila narejena med dvema Panasonicoma,DMC LX1 in DMC FZ50,ki pa nista čisto primerljiva (Le zakaj niso naredili testa FZ50 z katero drugo znamko,ker bi bilo to najbrž bolj primerljivo)

Odlomki testa:

Compare the ISO 800 FZ50 print with the ISO 400 LX1 print and there is less noise than the LX1, but this seems to be achieved at the cost of some smearing. Nevertheless, I'd expect a test chart to show good luminance level resolution from the FZ50 compared to the LX1, but where there are fine edges between colours, the LX1 looks a bit better. But print the two images at 6x4 and I think there would be little to choose, apart from the FZ50 image being less saturated.

What really strikes me is that Panasonic has delivered on the reduction in chroma noise. ISO 800 and even 1600 are now usable, the latter if you print relatively small. Luminance noise is definitely reduced but there is some evidence of detail cost. Shaded areas do seem less saturated than the LX1 we compared with, but in good light the FZ50 still delivered very good colour.

So there you have it, Panasonic are fully justified in their enthusiasm for the new ten megapixel plus Venus Engine III combination. In many ways, an FZ50 ISO 800 image is as good now as the former generation was at ISO 400 and the like-for-like comparison at ISO 400 is a no-competition win for the FZ50. Panasonic modestly suggests some work is still needed to match the remarkable low noise performance of Fujifilm's FinePix F10, F11 and F30, but those models only sport six megapixels, so Panasonic has made a remarkable achievement with its ten megapixel sensors.

Se pravi,napredek je opazen toda...

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Lenart Senica @lenyn 17. Avg 2006, 21:50

discom kot vedno izčrpen thumbsup
 0   

Aleksander @discom 17. Avg 2006, 21:51

Lenyn,ti si pa kar naprej na Slo-foto?Ker vedno prvi odgovarjaš na poste... grin biggrin
thumbsup

0   

Lenart Senica @lenyn 17. Avg 2006, 21:55

mam cajt.
dead thumbsup
 0   

Blaž @one 18. Avg 2006, 06:25

Sem že gledal ta test ja. Upal sem, da bo mogoče e-fotografija al pa dpreview naredu test da videm še kakšno mnenje. Glede na to kar piše tule bom fz30 kar obdržal....
...And justice for all
 0   

Aleksander @discom 18. Avg 2006, 11:07

One,mogoče je tole malo off topic,pa vendar...
Če nujno ne potrebuješ vrtljivega LCD zaslona (pri tvojem FZ30) in se zadovoljiš z malenkost manj optičnega zuma,ti svetujem (predlagam),da ga zamenjaš za prihajajoči Fuji S6500.
Z manualnimi obroči za optični zum in manual fokus na objektivu in kopico drugih zadev,ki jih ponuja se mi zdi to dober nakup.
Da ne omenjam,da kdor potrebuje višji (uporaben seveda) ISO ima trenutno dve možnosti Fuji ali Sony R1 (ki pa je drag in predvsem s premalo zuma-vsaj zame).Naslednji korak pa je seveda DSLR.
Samo da še počakamo na ceno (baje bo na voljo v oktobru)....
Tako je moje mnenje.

Link:
http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=87&manufacturer_id=4&product_id=1020195624

thumbsup

0   

Darko @Kremen 18. Avg 2006, 13:21

discom je napisal/a:
.....Naslednji korak pa je seveda DSLR......

Ko se že govori o DSLR in Panasonicu.....najnovejši DSLR aparat Panasonic Lumix DMC-L1 bi bil morda tudi interesanten.
Test aparata Lumix DMC-L1 je na teh dveh naslovih:
http://www.photoxels.com/panasonic-l1-image-quality.html
http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/Panasonic-L1.shtml
 0   

Lenart Senica @lenyn 18. Avg 2006, 13:27

tale panasonic je kr draga igrača
na ebayu jih prodajajo oko 2k €
je pa leica sigh
 0   

Darko @Kremen 18. Avg 2006, 13:37

lenyn je napisal/a:
tale panasonic je kr draga igrača
na ebayu jih prodajajo oko 2k €
je pa leica sigh

Cena bodya Lumix DMC-L1 in objektiva Leica D Vario-Elmarit 14-50mm f/2.8-3.5 je US $1,995...poceni to res ni.
 0   

Lenart Senica @lenyn 18. Avg 2006, 13:38

js bi meu sam objektiv
mogoče bi pasu na olyja upset
 0   

Blaž @one 18. Avg 2006, 13:42

Men je drgač prov grd tale DMCL1 glede na fz30....Jah jest bom za nedločen čas ostal kar na fz30...
Ajzn ti ga poj kr kup v lj. Morem rečt da ga boš res pocen dobu. A lahko zaupaš ke to dobiš in a majo še ostalo opremo po takih cenah. Dej mi na zs. Hvala.
...And justice for all
 0   

Darko @Kremen 18. Avg 2006, 13:44

lenyn je napisal/a:
js bi meu sam objektiv
mogoče bi pasu na olyja upset

Zapisali so za Panasonic Lumix DMC L1 in njegov objektiv Leica : Olympus owners should note that this lens will work just fine on their 4/3 format cameras, offering image stabilization for the first time to that brand. Do note though that you have to buy the lens with its accessory Panasonic camera if you're an Olympus owner and you'd like to give this a try.
 0   

Lenart Senica @lenyn 18. Avg 2006, 13:47

tnx kremen nice
 0   

Aleksander @discom 18. Avg 2006, 14:14

one je napisal/a:
Men je drgač prov grd tale DMCL1...

WTF,kakšen body...tudi meni je fuuul grd. bigeek confused
Čeprav pa na testu zelo pohvalijo objektiv Leica D Vario-Elmarit 14-50mm f/2.8-3.5.

thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati