0   

romc @Romcek1 20. Jul 2006, 09:03

Mi lahko kdo razloži razliko med temi tremi polji ostrenja:
Single area, Dynamic area in Closet subjct.
Zanima me tudi kdaj se katero merjenje uporablja,.,...
Navedena ostrenja so pri Nikon D50.

lp
 0   

Damjan @damjanmi 20. Jul 2006, 11:10

Poglej malo na tale link:

klik
 0   

izzydoor @izzydoor 20. Jul 2006, 14:45

Closet subject uporabi, kadar slikaš v omari laugh yes
 0   

Roman @Filth 20. Jul 2006, 16:22

Romcek1 je napisal/a:
Mi lahko kdo razloži razliko med temi tremi polji ostrenja:
Single area, Dynamic area in Closet subjct.
Zanima me tudi kdaj se katero merjenje uporablja,.,...
Navedena ostrenja so pri Nikon D50.

lp

Single area, should not be confused with using just the central sensor. The user can select any one of the 5 AF areas manually, however what this mode ensures is that the camera will not use any information from any of the remaining 4 sensors.

Dynamic area is just like single area, except the camera will monitor the input from the 4 other sensors, and if it detects a subject that was targeted by the selected sensor temporarily moves to another sensor, it will automatically use the input from that sensor.

Closest subject. The system will automatically select the sensor covering the closest subject. In AF-S this decision is only made once, in AF-C mode it is continuously evaluated.
 0   

romc @Romcek1 21. Jul 2006, 06:15

se da to povedat v slovenščini ....oz z kakim primerom?
 0   

Frenk @frenk 21. Jul 2006, 10:52

Single area izostri samo objekt v izbranem polju.
Dynamic Area aparat za določitev ostrine uporabi informacije z več polj. Priporočljivo za nepredvidljivo premikajoče subjekte.
Closest subject avtomatsko izbere polje, ki vsebuje subjekt, ki je najbljižje aparatu. Najbolje deluje kadar je dovolj velik kontrast med subjektom in ozadjem.

Kje si dobil aparat, da nimaš navodil?
 0   

romc @Romcek1 22. Jul 2006, 07:13

Imam navodila in jih tudi prebiram čim mam kaj časa. Vendar me najbolj zanima to kakšno polje uporabljam za določen motiv. npr kaj uporabim za slikanje pokrajne, arhitekture, potret, otrok pri igri,...večinoma namreč uporabljam kar singl area.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati