0   

Blaž Kolmanič @blazko 20. Jul 2006, 21:13

[font=Comic Sans MS:8d5b5fc2a9]Pozdrav!

Omislil sem si nakup podvodnega aparata za slikanje pri potapljanju, pa me zanima, če se da kje v Sloveniji kupiti tovrstne fotoaparate?
Kar sem gledal, je bilo vse preko E-bay ali v tujih trgovinah/straneh.

Najbolj zanimiv se mi je zdel Sealife 5MP DC500, ki stane cca 500 US $ + poštnina.
Ali imte kakšne izkušnje/predloge?

Hvala in lep dan!

Blaž[/font:8d5b5fc2a9]
 0   

iztok @izo 20. Jul 2006, 21:56

če že moraš s kompaktom fotkat, nabavi kakšnega z ohišjem, oly ima recimo lep nabor kr kakovopstnih ohišij, pravtako pa dobiš tudi ohišja ostalih proizvajalcev in niso sploh tako draga, vendar niso za globino, samo do recimo nekej 5m, za razliko od oly ohišij, ki vzdržijo nekj več, se mi zdi, tam do nekje 30m. čeprav se ne nazanašat na te cifre preveč.
 0   

Dingo @Dingo 20. Jul 2006, 23:15

Poglej si na:

www.fiji.si

lp Dingo
 0   

mrv @mrv 28. Jul 2006, 19:07

zadnic sn videl neki olympus mju 720 ce se ne motim ki je kao 3m water resistant. je to mogoce ?
 0   

Dejan Dular @smejo 28. Jul 2006, 20:36

ali pa ixus 800
[img:feb43216d3]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/4/ffuser.jpg[/img:feb43216d3]
[img:feb43216d3]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/9/homer.gif[/img:feb43216d3]
 0   

M_M @M_M 28. Jul 2006, 20:47

Sony mislim da ima za okoli 60 tisočakov neki komplet kompakta + podvodno ohišje. Sicer pa od kompakta ne prčakuj nekih vrhunskih fotoaparatov. Sam že kar nekaj časa fotografiram z Canon A80 in je potrebno ogromno truda, za kolikor toliko solidno fotografijo. Nekaj jih lahko vidiš v mojem profilu.

LP
 0   

Matej @_koko_ 29. Jul 2006, 10:12

kaj menite o Canon WP-DC90 ohišju za A610? A mislte da res zdrži do 40m?
 0   

gasper trampus @gtyrant 29. Jul 2006, 10:21

nikon d2x pa ustrezno podvodno ohišje
Musick ta kill for !!! ....
 0   

iztok @izo 29. Jul 2006, 10:40

pri podvodni fotgrafiji je sam fotič le en majhen del celotnega paketa opreme, to je treba dobro vedet. za en takšno brezvezno škljocanje do pol metra pod vodo, pa je po mojem najbolj ohišje za svoj kompakt kupit, pa je. lahko imap tudi potem kot zaščito na barki, za smučanje itd.
 0   

abo01 @abo01 29. Jul 2006, 11:23

500$+poštnina+carina (jep, jo bodo usekali) je več, kot bi dal v Sloveniji za recimo Canona serija A in podvodno ohišje. Ja, zadeve zdržijo do tiste globine, samo kot pri vseh teh stvareh morajo biti ohišja vzdževana (kar pomeni menjavanje tesnilnih gumic, mazanje s silikonsko kremo itd.). V bistvu te bo več stal en spodoben slave fleš, ki ga za globine večje od 10m skoraj nujno potrebuješ.
 0   

melita @melita 6. Okt 2006, 08:34

sezona potapljanja je skoraj mimo. in tukaj so moje izkušnje:
na začetku je odločitev bila enaka kot pri blazkotu: digitalec z ohišjem za potope do globine 40 m. kateri??...sony, canon, olympus??...ustrezna kombinacija digitalca, ohišja in cene (?!). človek dobro premisli že pri nakupih do 20.000 sit. zdaj se pa šlo za cca 200.000 sit, kolko sem mislila špendat za ta "hec".... in odločitev je bila olympus sp350 v ohišju pt030 (olympus). soliden fotič s velikim LCDom, kvalitetno podvodno ohišje, možnost zunanje bliskavice...vse super. ...ja, prvih par potopov...potem se sprožilec začel zatikati ko sem prišla do 30m, občasno tudi višje...verjamite mi, da sem za ohišje skrbela skoraj bolj kot za potapljaško opremo (to leto mam več kot 40 potopov, brez egzotike)...obljubljenih dva tedna za reklamacijo, se podaljšalo na en mesec (češ, da so ga poslali na popravilo na poljsko). naredili niso nič!!!...skratka: po pol leta kupujem nov aparat in ohišje, ki v nobenem primeru NE BO OLYMPUS. Oni so mi predlagali nakup E330 v njihovem ohišju. češ, da ga ne izdeluje enaka tovarna kot tista za PTseriju....PRI OLYju GA SERJEJU!!!
 0   

iztok @izo 6. Okt 2006, 09:09

še enkrat, če misliš resno fotkat, potem ikupi resen fotič. sem že rekel, da so tista ohišja bl tako, da ene 10m ipd, verjemi, da od drugih proizvajalcev ne bi še tolk vzdržalo, kolk ti je ta od olya. pa zakaj si nisi vsaj en boljši kompakt vzel potem, ki ima malce več možnosti, boljše ohišje, vsetlobno močnejši objektiv ipd. recimo oly 8080 je ne zelo dober, včasih so n veliko fotkali z c5050, vendar je za današnje rezmere že zastarel, tudi podvono ohišja za to serijo (c5050-8080) so malce na višjem novoju od ostalih, se mi zdi.
gleed na napisano, se malce več potiapljaš, tisto do 4om moreš vzet zelo z rezervo, smo že dostikrat sem napisali, za ziher zdeli na polovico, pa maš nekje maximum, po mojem.
in dostikrat je že blo napisano, če hočeš fotkat pod vodo pr malce večjih globinah (beri nad 10-20m), je treba orenk dnarja zmetat, brez skrbi. bo to primož znal povedat, kr jst bl na pamet govorim. če te ne moti delo z filmom, se na bolhi prodaja eno ohišje za eos 30 (film kamera), ipd tudi en nikon (kaj so že, tist za pod vodo)
http://www.bolha.com/oglas1591316
za olya so najbrž milili tole
http://www.bolha.com/oglas1604856
v bistvu sploh ni tako drago, čeprav najbrž v tujini dobiš ceneje to. samo dobro ohišja zna stat milion ipd.
 0   

melita @melita 6. Okt 2006, 10:28

nismo se razumeli: ni problem v fotiču, problem je V OHIŠJIH, ki so premalo stestirana, preveč obljubljajo, reklamacije se ne odpravljajo...(potapljala sem se z enim nemškim potapljčem, ki ima c8080 v oly ohišju in ima enaki problem kot jaz - zatikanje sprožilca).
skratka: PRI ODLOČITVI ZA PODVODNO FOTOGRAFIRANJE JE BOLJ KOT IZBIRA FOTOAPARATA, POMEMBNA IZBIRA PODVODNEGA OHIŠJA.
(zanimiva povezava za vse tiste, ki še ne vedo: http://www.digideep.com/)

kaj pa bom naredila z neuporabnim oly ohišjem?! pri olyju so mi svetovali, da ga prodam naprej (!!). kupec bo njegovo neuporabnost ugotovil šele, ko bo na 30 m pod morsko gladino hotel posneti retkega polžka.itak.
 0   

M @M 6. Okt 2006, 10:34

seveda najprej moras dobro premislit za kaj ga rabis

ce gre le za kak spomin in te ne motijo osvetljeni delci v vodi, oz. neoster sopotapljac ter le kaksen rep od ribe potem je skoraj vseeno, rabis le nekaj kar das v skatlico

za malo bolj kvalitetno podvodno fotografijo pa rabis veliko vec opreme,
predvsem fotoaparat, ki ima velik premer objektiva je priporocljivo, zajame opazno vec svetlobe, kar je pod vodo precej pomembno, + ustrezno ohisje ter za vsako sliko pod 7m globine se zunanji fles za makro oz. kar dva za ambientalno fotografijo.

sam imam sony F707 + ikelite ohisje + ikelite DS50 fles in kljub velikemu vlozku pocasi ze razmisljam o preklopu na DSLR

kajti kompakti so primerni le za makro fotke zaradi objektiva ki je pri vecini okrog 35 - 37mm

no malo razmisljanja,
prijatelj ima Canon A 80 se mi zdi in so slikce cist OK, za interno uporabo, tudi spustil se je ze na 50+ pa je vse ok
 0   

iztok @izo 6. Okt 2006, 10:35

ja, seveda je ohišje važno, zato pravim, da rabiš orenk ohišje za resno delo, inp onavadi so ta orenk ohišje več ali manj bolj za (d)slr kamere, čeprav imaš izjeme. amapk tako ohišje ne stane 70k, ampak 700, če ne še več. mislim, da ti to dovolj pove, najbrž ti na takem ne bo sprožilc zatikal že pr 30m..
in kot sem rekel, tista ohišja za kompakte niso do 30m, po mojem, gor itak pmrsikaj napišejo, najbrž podobno kot tisto ne digi casio urah, water ressistant 100m ipd, hehe. seveda..
te pasti so najbrž tudi na tistem forumu lepo zapisane, za katereg si dala link,pa to smo tuid že tukaj omenjali večkrat.
 0   

melita @melita 6. Okt 2006, 10:42

čeprav zelo rada (in dosti) fotografiram, se mi (zaenkrat) zdi vložek v DSLRa prevelik.
trenutno se nagibam k nabavi nikon coolpix 8800 v ikelite ohišju.
kakšne izkušnje??
 0   

M @M 6. Okt 2006, 10:54

to je kr dobra izbira za zacetek

dobr foto + ikelite
vsekakor moras kupit tudi fles ce ne bos imela vse v modro sivih barvah

ni pa poceni celotne kombinacija
 0   

melita @melita 6. Okt 2006, 12:55

ja, res ni poceni.
ma vidla, da mrv tukaj na slo-foto prodaja nikon 8800 pa čakam njegov odgovor :-))

glede izotovih ugotovitev, pa (se) lahko samo vprašam: oly zdaj ponuja podvodni komplet (e330, oly ohišje in bliskavica v ohišju) za cca. 1 mio SIT. ni poceni. obljubljena globina je 60m. ali naj vzamem??
...
ne verjamem (čeprav sem zadnjih 15 let prisegala na olympuse, analogne normalno).
 0   

matjaz007 @matjaz007 12. Okt 2006, 22:47

jaz imam že dobro leto oly 5060wz s pripadajočim ohišjem, ga uporabljam tako pri potapljanju na dah kot pri potapljanju z jeklenkami pa zaenkrat ni nobenih težav. res pa je, da ga vedno po uporabi v sladki vodi perem (navodila za vzdrževanje) in ga ne mečem ravno po tleh. naslednja investicija pa bodo bliskavice, ker kot je bilo že omenjeno je drugače bolj za makro. pri ambijentu bi pa tudi vsi ostali (tudi DSLR) brez dodatnih bliskavic odpovedali. razen če slikaš brez fleša. pa kakšen filter je tudi dobro gor dat.
kar se pa tiče globine so vsa ohišja testirana na višji pritisk, kot je postavljena max. globina zato ne bi smelo biti težav.
sicer pa tukaj še bolj kot kje drugje velja koliko dnarja tolko muzike.

lp
matjaž
 0   

melita @melita 13. Okt 2006, 08:08

glede mojega ohišja (Oly PT030) lahko samo povem, da sem (neglede na ceno, za katero menim, da ni lih majhna za kos plastike in par tesnil) skrbela po navodilih. plastenka vode je zmeri med mojo potapljaško opremo, za regulatorja in ohišje fotoaparata. kot prva pomoč po potopu.

ampak, kot se lahko zgodi da tudi dober avto ima kakšno tovarniško napako, enako verjamem, da je pri mojemu ohišju. zaenkrat sem zadevo rešila z mazilom na tesnilu sprožilca (vem, da to ni navodilih, pomaga pa). po preteku potapljaške sezone (?! ), ga bom še enkrat reklamirala.

po prebiranju recenzij in posvetu s kolegi sem ugotovila, da nikon 8800 ni primeren za UWfotografijo (premahjen kot, prevelik zoom, neprimerna razporeditev gumbov...).... iščem naprej. poskušala bom dobiti za moj denar čim več primerne (dobre) muzke.

matjaž, dobre fotke.

lp
melita

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati