0   

Matjaž @sajhtam 21. Jul 2006, 15:17

Kaj je to USM? In ne mislim oznake na objektivu, ampak v zvezi z urejevanjem slik. Večkrat zasledim, da (ne) popravljate pri slikah USM (poleg levelsov itd.)? Kva to?
 0   

milosh @milosh 21. Jul 2006, 15:50

unsharp mask, mas po filtri pa sharpen pa pol unsharp mask, gre za rocno sharpanje fotke (da sam nastimas vse)
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 21. Jul 2006, 16:43

..kar se mi zdi za tiste ki se malo manj spoznajo na programe in obdelavo totalno brezveze, je velik drugi, lažjih in podobno učinkovitih možnosti...

And remember: Če bo original dobro posnet ne bo frke...
 0   

milosh @milosh 21. Jul 2006, 17:00

mi poves eno lazjo in bolso verzijo za sharpat fotko?
 0   

Aleš Poštrak @alip 21. Jul 2006, 18:02

Potegni si: Adobe photoshop album v2.0 ali v3.0

tam imaš vse zelooo poenostavljeno in ti naredi še kar dobro sliko ,

Pa še bazo slik si lahko delaš !!!
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 21. Jul 2006, 19:02

npr. samo v PS: smart sharpen, sharpen... Jst nobene fotke v galeriji nisem ostril z usm - to ti hočm povedat, da ni nujno to uporablat...
 0   

Matjaž @sajhtam 23. Jul 2006, 18:02

Hvala! smile
 0   

Matev @Matev 26. Jul 2006, 23:21

usm je kar fletna opcija

imaš svari ki si jih nastaviš po želji - jakost ostrenja in podobno
 0   

iztok @izo 27. Jul 2006, 07:28

šarpat se da na ogromno načinov, smart sharpen v cs2 je malo že bolj dodelan, tudi z usm se da čist ok nardit, za bolj zahtevne pa obstajajo bolj napredni postopki, kjer se da dobit veliko boljši rezultat.
samo treba malce pobrskar v forum, sem že vse napisal, dal linke itd. obvezno branje recimo za tiste, ki še skenirate filme itd, kjer je šarpanje "must", sicer pa taki najbrž že poznate te finte.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 27. Jul 2006, 09:21

Kako pa je z drsnikom treshold levels pri usm? A to je to, da večja kot je vrednost manj se pozna ostrenje oz učinek ostrenja?

P.S: Zdej se je uzp6 lotil šarpanja slik z usm in ne več smart sharpen, ker jih je dost govorl o usm, pa sm mogu vidt v čem je štos. zato-> mal z rezervo jemljite mojo ostrino v galeriji - se še navajam biggrin

Hvala izo, za vse te informacije....
 0   

czy @czy 27. Jul 2006, 19:09

uzp6 je napisal/a:
Kako pa je z drsnikom treshold levels pri usm? A to je to, da večja kot je vrednost manj se pozna ostrenje oz učinek ostrenja?

P.S: Zdej se je uzp6 lotil šarpanja slik z usm in ne več smart sharpen, ker jih je dost govorl o usm, pa sm mogu vidt v čem je štos. zato-> mal z rezervo jemljite mojo ostrino v galeriji - se še navajam biggrin

Hvala izo, za vse te informacije....

Te sploh ne razumem. Saj morš tudi pri smart sharpen nastavit parametre, kot pri USM
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 27. Jul 2006, 19:28

ni res, treshold levels tam ni...
 0   

romc @Romcek1 1. Avg 2006, 19:44

a mogoče kdo ostri slike z programom piccasa 2?
kako je zadovoljen z rezultati?

lp
 0   

plizzzzzz @plizzzzzz 2. Avg 2006, 14:27

picasa2 pretirano ostri. precej bolj je irfan kjer nastavis procent ostrenja kar pri pomanjsevanju tam nek med 5 in 30. pa ne rabis nic nastavljat. za non-profite po moje dovolj

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati