0   

Aljaž Stošicki @Aljaz 24. Jul 2006, 22:33

Pozdravljeni!
Ne dolgo nazaj sem iz kompaktne kamere presedljal na Eosa 350d. Nekako mi kompaktne kamere niso več zadoščale in se o nakupu že dalj časa razmišlal. S samim fotoaparatom se zelo zadovoljen, tudi s funkcijami in kvaliteto. Pred časi sem tudi uporabljal EOSa 1000F, tako da mi je ta način fotografiranja vsaj malce poznan.
Problem pa je sledeč: pri SLRju Eosu 1000F sem uporabljal tudi teleobjektiv Cosina 100-300mm, ki sem ga začel uporabljati tudi na 350ki. Pri zoomu na 300mm, ali tudi manj, se mi dogaja, da robovi niso ostri. Za lažjo predstavo pripenjam sliko.
Torej, zanimam me, ali je razlog o slabem objektivu ali v čem drugem?
Nastavitve pa so bile: hitrost zaslonke: 1/250 s, zaslonka F/5,6, žariščna dolžina 300mm, ISO 100.

Hvala za pomoč,
LP Aljaž

0   

canonndale @canonndale 24. Jul 2006, 22:53

Si poskusil tudi s stojalom?

Tukaj si mel definitivno predolg čas glede na goriščno razdaljo teleobjektiva, čeprav ostrine res ni niti približno. Ne vem ali je res tako stresena ali je kaj narobe z objektivom no
 0   

Aljaž Stošicki @Aljaz 24. Jul 2006, 23:00

Malce sem testiral tudi druge objekte. Verjetno se zaradi objektiva izgubi toliko svetlobe, da je stojalo obvezno. Bom pripopal še kakšno slikco, za lažjo analizo s stojalom.

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati