0   

Martina @Marty___ 25. Jul 2006, 13:27

Ali ima kdo izkušnje z tema dvema objektivoma? Predvsem me zanima Canonov, ker je starejši model in ne najdem niti koliko je bila cena itd.... Kateri je boljši po vaše? Vem, da na Sigmi se da uporabit teleconverter, na tem Canonu pa ne... me pa ful matra tisti L tam zraven, zato sem v dilemi ;P
 0   

iztok @izo 25. Jul 2006, 13:35

80-200 velja za eden izmed najboljših zumov v tem rangu, pa še črn je. če ga dobiš ugodno in dobro ohranjeneag, ne razmišljaj. sicer ni tako tih in hiter jkot ni novi beli, ampak ni takšna razlika spet. ja, tc-ji na tem canonu (američani mo rečejo drainpipe, če boš iskal, pač njihovo neumno pojmavanj, kaj češ) ne delajo, se mi zdi, pa min fokus je 1,7 m semi zdi, kar zna bit včasih skoraj preveč.
ta canon je skoraj ziher bolj oster pr odprti blendi kot sigma, ki pa po drugis trani tudi ni slaba, sploh če doiš kakšno, ki pravilno ostri oz je ostra. pa sigma je najbrž mlajša ipd.
 0   

misfits @misfits 25. Jul 2006, 13:38

Zakaj se pa ne bi dalo uporabit TCja?
Jaz sem tega Canona skor enkrat kupil (mislim, da je bila cena ene 140k skupaj z D30), je dober, ampak naj bi bil slabši od novejše verzije.
Tuki maš pa test: http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/canon_80200_28/index.htm
 0   

iztok @izo 25. Jul 2006, 13:43

ja, sej najbrž misliva istega, na bolhi je bil za cirka 90k, samo je zgledal kr precej zdelano že. neka finta je, da original tc ne pašejo gor, se mi zdi, zarat oblike cevi pred lečami ipd, z neoriginali najbrž dela. bi pa treba preverit, to mam tako v spominu..
ti testi in številke nepovedo vse, lahko je tudi imel kakšen slabši primerek sterga in zelo dobrega novega, v povprečju je ta objektiv boljši od nove verzije po definicij detajlov ipd (to so zelo minimalna odstopanja seveda), zelo podobno riše kot recimo fiksen objektiv in mogoče z malo manj kontrasta kot ti novi L, kar je zame plus.
marty, tole so najbrž vidu
https://www.slo-foto.net/reviews-45.html
 0   

iztok @izo 25. Jul 2006, 13:46

popravek, min, fokus je 1,8m, kokr sem prebral.
 0   

Martina @Marty___ 25. Jul 2006, 13:47

dobim ga ugodno in je zelo ohranjen. sem že hotela kupiti Sigmo, potem pa sem zasledila tega Canona in se mi je zmešalo ;D Vem, da Sigme so dobre in zato sem tudi v dilemi... sicer pa sem že skoraj prepričana, da vzamem Canona.

to da je slabši od novejše verzije pa je logično, če ne zakaj bi delali novo verzijo? grin saj bi kupila novo verzijo, ampak kdo mi bo dal denar? ;D
 0   

iztok @izo 25. Jul 2006, 13:53

marty, ni nujno novo zmeraj boljše od starega, verjemi, da je ta canon zelo oster, če je vse ok z njim. nisem ziher ali je stari model ieml ud leče ali ne, saj ima črno barvo, tako da imogoče ima malce več akrom. aberacij (tisti violični obris v kontra svetlobi ) in malce manj kontrasta kot ti novi beli modeli, ampka nič grozne razlike, da bi bilo kot noč pa dan. novejši so izpopolnjeni vsekakor, ampak kot pravim, če gledamo samo ostrino ne.
aja, sem se spomnil, pr starem modelu en moreš "povozit" avtofokus (kot recimo pr novi z usm motorčki) ampak moreš preklopit na M in šele potem manualno ostriti. pa ko smo glih pr tem stikalu, baje se rad odlomi, zamenjavo pa teško dobiš, torej previdno z njim.
 0   

iztok @izo 25. Jul 2006, 13:53

definitivno pa probaj oba prej, če je možno.
 0   

misfits @misfits 25. Jul 2006, 13:53

Kolk je to ugodno?
TC pa po moje sigurno paše, vsaj kakšen Kenko, ker nima izbokline.
 0   

Martina @Marty___ 25. Jul 2006, 14:04

probala bom težko, ker kupujem prek ebaya... mogoče je tvegano, vem, ampak do zdaj imam z ebayem dobre izkušnje. pa še poceni dobim.
zdej je canon 345 funtov s poštnino vred...se pa bojim, da bo do jutri, ko poteče preveč zraslo :/
zato sem tudi v dilemi... smile
 0   

iztok @izo 25. Jul 2006, 14:08

če kupuješ an ebayu, potem veš, da se cena izoblikuje v zadnji sekundah, to kar je en dan prej, pozabi. tale objektiv je precej iskan in čist možno, da bo imel na koncu kr visoko ceno, lahko pa imaš srečo, nič ne rečem. upam, da ti ga poceni rata dobit grin
drgač pa tudi kakšna rabljena sigma z ugodno ceno ni zgrešen nakup, sploh če lahko probaš prej zadevo, na bolhi ji kr je nekaj, se mi zdi, malo še tam drži en uč gor.
 0   

Martina @Marty___ 25. Jul 2006, 14:12

vem, da se, ampak bom mogoče imela srečo smile
na bolhi jih ni, same nove po 250k... jih je pa dosti na ebay in sledim... je pa res, da zadnjo minuto vse poskoči :/
 0   

iztok @izo 25. Jul 2006, 14:14

trenutno ne za canon, bile sta pa celo dve pred kratkim, se mi zdi in to kr ugodno, nekaj se da še zmerja kaj dol spustit, če si resen.
 0   

Jaka @Guda 25. Jul 2006, 14:18

misfits je napisal/a:
Zakaj se pa ne bi dalo uporabit TCja?

Zelo verjetno gre za originalni Canon TC, ki je narejen tako, da fizično ustreza samo določenim ("L") objektivom, medtem ko razni Kenkoti bi morali delati normalno. Vprašanje je samo, ali bo body pravilno prepoznal podatke, da je med njim in objektivom še TC.
 0   

Martina @Marty___ 25. Jul 2006, 14:19

aha... smile
sama sem taka, da bi rada imela vse hitro bigrazz
zdej pa geldam po ebay še sigmo 10-20, canon 20/2.8, canon 85/1.8 (ta mi je ful všeč!) in tako dalje... vse bi imela bigrazz smile
 0   

Martina @Marty___ 3. Avg 2006, 22:15

sem le kupila canona smile in to za 70.000 sit grin))
 0   

iztok @izo 3. Avg 2006, 22:36

uf, dobra cena, sploh, če je ohranjen. zdej pa hitro par fotk pr f/2.8 in pa recimo f4 nardit, pa crope sem nalimat, hehe.
 0   

Martina @Marty___ 3. Avg 2006, 22:55

ja ja smile ga nisem še dobila bigrazz v soboto ali pon. pride grin))
 0   

iztok @izo 3. Avg 2006, 23:00

aja, ebay.
no, pa v pon. ali torek potem, hehe.
 0   

Martina @Marty___ 3. Avg 2006, 23:52

jap grin sem imela prav srečo

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati