0   

Darko @Kremen 25. Jul 2006, 14:13

Za retuširanje fotografij je grafična tabla zelo primerna, kar profesionalni fotografi dobro vedo.
Ko sem pred petimi leti kupil grafično tablo, je stala 103.500 sit, sedaj imajo te table precej bolj ugodno ceno.

Zanima me, ali je poznana tudi med vami, ljubiteljskimi fotografi in ali jo uporabljate ?
 0   

iztok @izo 25. Jul 2006, 14:19

jst sem enkrat nabavil eno wacom (a6 del. površina) in je tako, kaj pa vem. za prostoročno risanje daleč boljše od miške in za razno grafiko ipd, glede retuširnja in prčkanje v ps pa kaj pa vem. se mi zdi, da sem z miško hitrejši, bi pa verjetno moral več nucat pisalo. je pa bolj natančno za obrise ipd in lažja za držat v rokah. samo z resno delo po mojem rabiš ka večje od a6 del, površine, kar pa spet takoj stabe, da ne govorim o a4/a4 variantah.
najbolj ugodno glede kaj dobiš se mi zdi tista wacom studio xl, ki ima a5+ del. površino, se mi zdi, pa ne preveč visoko ceno 8okrog 40k je bla v tujini, če se prav spomnem).
je pa to čist odvisno od posameznik, pomojem in načinu dela.
 0   

abo01 @abo01 25. Jul 2006, 15:52

Medion A4, kupljen v Hoferju za 50 eurov. Izdelava in možnosti so sicer slabše, kot pri Wacomu (recimo ne pozna nagiba), ampak za domačo rabo več kot odlična.
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 4. Avg 2006, 19:40

Imam 2 grafični tabli. Summagraphics SummaSketch III 12x12 col, ki sem jo uporabljal za ACAD 12, ki je delal v DOS-u. Zanjo imam pero in 2 miški. Ena ima 4 gumbe, druga jih ima 16. Nabavna cena je bila okrog 80.000 SIT.
Druga tabla je WACOM model UD-1218-R 12x18 col, za katero nimam več miške oziroma peresa. Enostavno ne vem kam sta se izgubila. V Kranju je firma, ki zastopa, oziroma prodaja WACOM izdelke in bi se dalo dobiti manjkajoče stvari.
Če koga zanima, naj mi to sporoci na ZS. Nobene nisem nikoli poizkusil uporabljati v PS. Imam premajhno delovno površino na mizi pred CRT monitorjem.
Razlika med optimistom in pesimistom? Pesimist ima več informacij.
 0   

daylight @daylight 4. Avg 2006, 20:44

Wacom graphire4 (a5) že približno pol leta.. odlično za natančno retušo.

Stane pa nekje 50k v sloveniji.
 0   

Darko @Kremen 4. Avg 2006, 20:54

robert_purkart je napisal/a:
.....tabla je WACOM model UD-1218-R 12x18 col, za katero nimam več miške oziroma peresa....

Samo pero verjetno ni možno kupiti, sicer pa so manjše table s peresom danes dokaj poceni.
Trgovina http://www.zak.si/rac/ v Ljubljani ima Wacom Graphire 4 Classic USB A6 za 24.900 SIT
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 5. Avg 2006, 12:09

Pero ali miš lahko kupiš posebej, sem vprašal.
http://www.gregor.si
Razlika med optimistom in pesimistom? Pesimist ima več informacij.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati