0   

martel24m @martel24m 3. Avg 2006, 23:58

za kaj bi se odločili podobne goriščnice in cene so tud tu nekje
 0   

Laguna1982 @Laguna1982 4. Avg 2006, 10:38

tudi mene bi zanima kaj od tega nabavit...en tak tele objektiv...
 0   

chips @chips 4. Avg 2006, 10:50

canon 75-300 je dober objektiv. Imel sem ga na 300D in ga moram res pohvalit. Glede na razred oz. ceno objektiva je izjemno dober.
 0   

martel24m @martel24m 4. Avg 2006, 10:59

Kako je pa z makro posnetki, ker nima posebaj za makro, glede na sigmo 70-300 ki ima makro funkcijo...??
 0   

M_M @M_M 4. Avg 2006, 11:23

Tista makro funkcija na Sigmi je kr neki. Brez predleč pozabi na makro s tem objektivom smile Če daš pa gor predleče, ti je pa vseeno za tisto makro funkcijo. Enake posnetke bi naredil s Canon 75-300 in istimi predlečami.
Sam imam sigmo 70-300 in sem načeloma precej zadovoljen. Ko še nisem imel sigme 105 makro, sem večino makro posnetkov delal s kombinacijo Sigma 70-300 + Raynox makro leče. Prav tako je objektiv uporaben za šport. Posnetki zunaj so presenetljivo dobri. Za v dvorano pa ni!! Morda je pri Canonu ostrenje nekoliko hitrejše in predvsem tišje.
Za amatersko rabo pa sta ti oba objektiva dokaj solidna zadeva.
V mojem profilu v galeriji je kar nekaj fotk narejenih s Sigmo.

Najbolje je preizkusiti oba objektiva in se potem na podlagi fotografij odločiš o nakupu.
 0   

Slavko @Krucefix 4. Avg 2006, 14:43

Tista makro funkcija na Sigmi, niti ni čisto brezveze, dokler nimaš predleč ali obročkov je v redu, razmerje je 1.2 Sicer je ostrina malo slabša, je pa delovna razdalja dovolj velika, da lahko v miru slikaš metulje in ostale malo večje žužke. Če pa uporabiš predleče je ostrina dobra nekje od 70 do 110.
LP
 0   

Peter Atanackov @Geo 4. Avg 2006, 15:17

Js sm mel ta canonov objekitv samo brez usm, drugace je opticno cisto enak in lahko povem, da ni za nic drugega kot za v smeti... Slike dela obupne nad 250mm, jaz ga sploh nism uporabljal, ker se mi je zdelo skoda truda. Naredis lepo sliko in potem vse pokvari ko ni ostra, ce mene vprasas kupi tamrona al pa sigmo.

Tudi na drugih straneh je povprecno menenje o tem canonovem objektivu veliko slabse kot pa o sigmi in tamronu.

Res pa je, da ma dobro ostri... Sam kaj ti koristi, ce so slike zanic.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati