0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 9. Avg 2006, 11:28

grem v nabavo Canona EOS 350D. zanima me katera objektiva je dobro imet v torbi. baje je EF-S 18-55mm bolj slab... maximalna cena (enega) objektiva je 100.000sit.

lp
 0   

milosh @milosh 9. Avg 2006, 11:35

odvisno kaj slikas
 0   

iztok @izo 9. Avg 2006, 11:49

tale baje me malo bega. si res probal zadevo? sej ne reče, objektiv ni ravno vrhunec optike, se pa da z njim d nardit čist ok fotke, samo malo bolj ga je treba zapret, recimo na f/8.
garantiram, da na 15/10 cm fotkah ne bi pogruntal razliko s kit al pa objektivom za 200k.
treba se je realno vprašat, za kakšne namene fotkaš, kaj je objekt in na kakšen medij boš delal fotke in kakšne je zahtevana kvaliteta.
drgač izbire je dovolj, vendar pod 100k bi bla edino izbira in pomojem najbolj uporabna zate sigma 17-70 z makro funkcijo.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 9. Avg 2006, 11:56

hmm. enga b rabu enga za športno fotografijo (najbrž teleobjektiv) druzga pa za za kkšno makro fotografijo (makro objektiv)

a mam prav (glede tistega kar sem napisal v oklepajih) cowboy
 0   

milosh @milosh 9. Avg 2006, 12:03

na kavliteti pr takih zazeljeni ceni ne bos nic prdubu.
za sport je predvsem vazn da mas nekaj razpona, da se lahko prilagajas, da mas hitr fokus in da mas svetlobno mocn objektiv. je pa tut cist odvisn ker sport fotkas in a to fotkas za denar oz nekaj resnega al zase
 0   

primoz75 @primoz75 9. Avg 2006, 12:04

ZiZa je napisal/a:
hmm. enga b rabu enga za športno fotografijo (najbrž teleobjektiv) druzga pa za za kkšno makro fotografijo (makro objektiv)

a mam prav (glede tistega kar sem napisal v oklepajih) cowboy

daj se najprej malo poduči o fotografiji, pa probaj prej zadevo (uno, v kitu), pa boš videl kaj in kako naprej...

ker zadeve so malce drage da bi kar v 3 dni nekaj kupoval...
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 9. Avg 2006, 12:10

ok hvala za odgovore... pol bi blo najbolš d bi nabavu sam EF-S 18-55mm... pa se bi pol šele odloču za nabavo drugih objekitvov?
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 9. Avg 2006, 12:11

da ga ˝prerastem˝...
 0   

primoz75 @primoz75 9. Avg 2006, 12:26

ZiZa je napisal/a:
da ga ˝prerastem˝...

tko nekako

kot je že Izo lepo napisal
 0   

iztok @izo 9. Avg 2006, 12:56

jst ga še vedno nucam, recimo, pa imam tudi "tabelga zuma" zraven. probaj, če ti je ok, potem lepo fotkat naprej, če ne, nabaviš bolje.
 0   

Peter Bernik @Noob 9. Avg 2006, 13:32

Tako ja se strinjam z nasveti...če boš fotkal predvsem šport in makro, potem tako ne potrebuješ dobrega širokokotnika, za družinske fotke je odličen, sploh za tistih 17 ksit kolikor te pride v kitu.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 9. Avg 2006, 14:53

še enkrat najlepša hvala. thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati