0   

Gregor @feri666 9. Avg 2006, 17:34

Pozdravljeni!
Nameravam kupiti daljinsko prožilo za Canon 350D pa me zanima katerega. Nekje na tem forumu sem prebral, da je RC-5 novejši. Pa je tudi boljši? Uglavnem, kakšna je razlika med njima, predvsem po funkcionalnosti (to vem, da lahko RC-1 pripneš na pašček in da je drugačne oblike)? Ima RC-5 možnost zamika 2 sekund?
 0   

Zelod @flambirana_oFca 9. Avg 2006, 18:03

RC-5 ima izključno samo možnost slikanja z 2-sekundim zamikom,
dokler ima RC-1 možnost izbire - sporoženje po dveh sekundah ali takoj s pritiskom na gumb daljinskega prožilca.
Glede dometa pa sta nekje enaka.
 0   

Gregor @feri666 9. Avg 2006, 18:16

Hvala za odgovor. Torej je bolje, če nabavim RC-1, ker je boljši pa še cenejši.
 0   

Gregor @feri666 9. Avg 2006, 19:28

Še eno vprašanje. Ima žično prožilo kakšno prednost v primerjavi z brezžičnim?
 0   

Zelod @flambirana_oFca 9. Avg 2006, 20:11

Jaz sem se odločil za RC-1 ravno zaradi tega. Pa tudi, ko sem ju primerjal, se mi je zdel RC-1 bolj kompakten in zaščiten proti udarcem, padcem ipd. v primerjavi z RC-5.

Za razliko oziroma prednosti žičnega pred daljinskim prožilcem pa žal ne bi vedel.
 0   

Matjaž Milharčič @MatH 10. Avg 2006, 08:05

Z žičnim prožilom lahko prožiš na iste načine kot s samim prožilcem na aparatu, razen tega imaš pa še možnost poljubne osvelitve - bulb (ne vem sicer kako je s slednjim na daljinskih).
 0   

Peter Atanackov @Geo 10. Avg 2006, 08:24

o joj, ne se zanasat na trdnost RC-1, jaz sem ga imel. SAMO enkrat je padel na tla (na ploscice) in je šel na 10 kosov.Sem ga sestavil samo nikoli vec ni delal.
 0   

Zelod @flambirana_oFca 10. Avg 2006, 16:37

Hehe očitno nisi imel sreče. Meni je moj že prvi dan (valda, ker sem ga občudoval in mrcvaril po rokah) padel iz balkona na tlakovce pa je dobil samo črto. Recimo temu krst. biggrin
Sicer pa ni to reklama, da je dober ali karkoli - vsak naj se odloči sam. Jaz sem z RC-1 kar zadovoljen, ediiiino.... občasno ni šans, da ulovi senzor na aparatu.

Pa tudi bulb funkcija deluje z RC-1 odlično.
Na fotiču nastaviš Tv na bulb in vklopiš, da sprejema znak za proženje iz prožila, na prožilcu pa nastaviš na direktno (1 sec). Stisneš enkrat - začne s zajemom slike, stisneš gumb ponovno - konča z zajemom.
 0   

Jaka @Guda 11. Avg 2006, 10:27

Uporabljam z EOS 33 brezžičnega (RC1) in žičnega prednost prvega je, da ga pritrdiš na pas aparata in uporabiš, ko ga potrebuješ, omogoča proženje, zamik in bulb - nastaviš na aparatu.
z žičnim pa imaš boljši "filing", ker brezžični včasih ne "potegne" točno takrat, ko bi si želel.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati