0   

Darko @Kremen 10. Avg 2006, 17:23

V Galerijo bi lahko bile uvrščene tudi fotografije članov portala slo-foto, ki bi jih ocenil poklicni fotograf.
Te bi bile zbrane posebej ... morda pod oznako: Ocena poklicnega fotografa.

Ocenjene bi bile s tremi ločenimi ocenami po treh kriterijih: tehnični, likovni in še vsebinski kvaliteti.

Ocenjeno bi bilo pri:
1. tehnični....kako kvalitetno je fotografija posneta (ostrina, kontrast itd.)
2. likovni ....kvaliteta likovne kompozicije, barvna uravnoteženost itd.
3. vsebinski...izvirnost fotografije

Dosedanji način ocenjevanja, ki ga imajo člani, bi se obdržal.
Poklicni fotograf pa bi ocenjeval z ocenami: 5 (najnižja) do 10 (najvišja ocena).
In sicer zato, da bi bilo jasno razvidno, da so te ocene drugačne, kot jih dajejo člani.
Lahko bi jim dodali še oznako OPoF (kar skrajšano pomeni Ocena Poklicnega Fotografa).

Poklicni fotograf bi bil anonimen in bi ga izbralo vodstvo portala. Ni nujno, da bi bil vedno isti. Ocene, ki jih je poklicni fotograf že dal, pa bi lahko drugi poklicni fotograf kasneje dopolnil s svojimi ocenami.

Za nas amaterske fotografe bi bil uspeh že sama uvrstitev naše fotografije v ta posebni del galerije. In to tudi v primeru, če bi posamezno fotko ocenil poklicni fotograf le z ocenami 5. Iz vseh treh ocen pa bi bilo bolj jasno razvidno katere kvalitete je poklicni fotograf opazil pri naših fotografijah.
 0   

daylight @daylight 10. Avg 2006, 19:47

hja.. poklicni fotograf je lahko tudi "mirko iz spodnje doline" ki fotka sam ohceti pa birme pa še te bl slabo.

tko da.. kdo bo določil tega mojstra.. in komu se bo sploh dalo to delat. Od projev mislim.
 0   

chips @chips 10. Avg 2006, 20:05

daylight, a ohcet fotografi zate niso fotografi?
 0   

Milan @MilanJ 11. Avg 2006, 02:34

Vsake oči imajo svojega malarja, pravijo!
Mislim, da ti fotko lahko oceni fotograf, ki skače po ohcetih in birmah, modni fotograf, fotograf, ki služi denar s reklamnimi posnetki ali pa umetniški fotograf itd. Ni pomembno! Bistveno je, da sčasoma sami izostrimo lastni občutek za kvaliteto in, če se le da, lasten fotografski jezik, kar pa je najteže. Da pa to dosežeš, moraš imeti živce kot konj, opustiti osebne užaljenosti in iz vsake negativne ali pozitivne ocene lastne fotografije izluščiti tisto, kar ti bo pomagalo fotografsko napredovati.
To se bere kot eno samo filozofiranje, mislim pa, da zajema bistvo.
Tako mislim jaz..!

LP Milan smile
 0   

Zelod @flambirana_oFca 11. Avg 2006, 05:59

Jaz poznam osebno zelo dobro dva poklicna fotografa;
eden uporablja večinoma avtomatiko in poleg zoomiranja ter škljocanja pa razvijanja slik, ne ve nič drugega,
drugi pa teorijo obvlada v piko, na slikah pa nikoli ne uporabi tega znanja.

Edino, če bi ocenjeval kakšen Oskar Karel Dolenc ali kdo njemu podoben, to bi pa šlo, ja.
 0   

daylight @daylight 11. Avg 2006, 13:52

chips je napisal/a:
daylight, a ohcet fotografi zate niso fotografi?

seveda so. thumbsup sem se nekoliko nerodno izrazil, pa sem upal da se nebo kdo obesil na to. smile v mislih sem imel namreč lokalne samooklicane mojstre ki imajo na koncu ponavadi slabše fotke kot vsa žlahta s trotli. laugh

Pravim samo da "poklicnost" ni nobeno merilo. Načeloma bi sicer moglo bit res da če si s tem služiš kruh bi mogel zadevo nabeloma obvladat, vendar vsi vemo da ni vedno tako... upset
 0   

Peter Bernik @Noob 11. Avg 2006, 14:07

daylight je napisal/a:
in komu se bo sploh dalo to delat. Od projev mislim.

Točno tako!
Če se ga plača, se jim bo dalo, plača se pa lahko, če plačate vi - recimo postanete plačljivi uproabnik slo-fota in imate take dodatne storitve kot je to. Samo kdo bo kaj plačal, ljudje so tako škrti, da je joj, jasno imeli bi pa vse (zastonj seveda).
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Heretic @Heretic 11. Avg 2006, 14:09

eh, saj bi lahko kompenzirali z oglasi, če bi našli kakšnega takega fotografa, ki se oglašuje prek reklam bigeek smile

dead confused
 0   

janezek @janezek 11. Avg 2006, 14:47

Oskar Dolenc?
Vse spoštovanje do mojstra, ampak njegov nivo ocenjevanja ni nič višji od povprečja tu na tem portalu!
Kompozicijo in tehnično dovršenost lahko ocenjuje vsak, to res ni problem, za izpovednost pa mislim da je treba imeti precej več podlage, predvsem pa vpogleda v sodobno ustvarjanje in razumevanje za sodobno fotografijo, slednjega pa gospod Dolenc po mojem skromnem mišljenju nima prav preveč.
Poudarjam: vse spoštovanje do njega in njegovega dela!
 0   

milosh @milosh 11. Avg 2006, 14:52

in kdo pravi da bojo tut oni lahko dajal dobre komentarje, tut oni se lahko zapletejo v lastno "slavo" in ne znajo cenit nekaj drugacnega,...
ubistvu so cist enaki kot mi glede ocenjevanja. sej teorijo in moznosti kompozicije ze vsak pozna.
in a so fotke namenjene profijem al splosni publiki. men osebno najvec pomen ce nekdo cist x rece da ga je moja fotka ganila oz mu dala mislt oz (ce je graficna) da bi jo mel v stanovanju obeseno.
kaj ta portal rab najvec je da folk zacne gledat mimo tehnicnih zahtev in da mogoce posteka zakaj nekaj krsi dolocena pravila kompizicije, svetlobe,...
do takrat bo pa tako kot je.
najvec in edino pametno kar ti profiji lahko dajo so svoje izkusnje in te ponavad niso v stilu "delaj zlati rez, delaj diagonalne kompozicije,..."

ps: medtem k sm pisu je janezek dopisal neki. se popolnoma strinjam z njem

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati