0   

Ziga @antistar 14. Avg 2006, 22:54

Bral miljone testov, specifikacij..vsak trgovec v Sloveniji jo po svoje tolče..ponavadi hvali tisto, kar ima na zalogi...

Zanima me kateri je po vaših izkušnjah boljša izbira...

Sigma 24-70 F/2.8 EX DG ali Sigma 28-70 F/2.8 EX DG?

Pustimo tiste 4mm na strani, zanima me dejanska kvaliteta objektiva (optika, izdelava, ostrenje..)...

Hvala za odgovore že vnaprej, kajti zares mi bo pomagalo iz hude zagate.. smile
 0   

Rotto Router @Router 15. Avg 2006, 10:03

Najbolje da gres k uvozniku in sprobas oba. Meni se je zdelo, da je 28-70 bolje fizicno zgrajen od 24-70 - precej trse mi je delovala v roki .. in zato sem se odlocil prav za to verzijo. Vredna vsakega tolarja - zgrajena pa kot tank ... mi je ze prezivela beton test - s tem ko je body crknil :/ Pa se manjsa pa lazja varianta je.Tistih 4mm sem pa nadomestil z drugim objektivom ...
 0   

Ziga @antistar 15. Avg 2006, 10:13

Router je napisal/a:
Najbolje da gres k uvozniku in sprobas oba. Meni se je zdelo, da je 28-70 bolje fizicno zgrajen od 24-70 - precej trse mi je delovala v roki .. in zato sem se odlocil prav za to verzijo. Vredna vsakega tolarja - zgrajena pa kot tank ... mi je ze prezivela beton test - s tem ko je body crknil :/ Pa se manjsa pa lazja varianta je.Tistih 4mm sem pa nadomestil z drugim objektivom ...

Router..tudi jaz sem do zadnjega navijal za 28-70, ker sem imel tako v namenu se sirokokotnega posebej kupit..zdej sem pa nekako skepticen, ker doloceni trgovci o njemu govorijo prej slabo kot dobro...tudi nikjer ni 28ice za sprobat..niti pri uvozniku...
 0   

matyuk @matyuk 15. Avg 2006, 17:23

Sem že nekaj časa lastnik 24-70 in mi zaenkrat dobro služi.
Morda se opazi le majša ostrina fotografij narejenih pri 2.8. Od 4 naprej je pa ve v redu.
Vsekakor za ta denar največ slike pri fiksni 2.8!
l.p.Matjaž
 0   

Andrej @fotokaj 15. Avg 2006, 18:56

Jaz sem imel 24-70 in moja izkušnja je taka, da je zdržala ravno garancijski rok, potem je šla pa k vragu; en kup majcenih mehanskih okvar je pripeljalo do poškodbe notranjih plastičnih zoom vodil, nakar se je zadeva na koncu praktično ustavila. Na fotomehaniki so jo čist razkopal, zamenjal poškodovane dele, vse vkup pa me je koštalo 20 jurjev. Za novo sem dal 140, za 15 mesecev staro sem dobil 60 in če odštejem še servis sem v 15 mesecih izgubil 100 jurjev; dovolj, da me je za vedno prepričalo v kvaliteto in smiselnost Sigminih objektivov.
Da ne bo pomote; danes še vedno veliko uporabljam dve Sigmi: 10-20 DG in 70-200 DG in v mehanskem smislu sta to kvalitetna objektiva, a če ne bi že v začetku vedel da jih kupujem za devet mesecev in ju povrh vsega še zelo poceni plačal (oba sem kupil nova z veljavno garancijo in sicer 10-20 za 114 jurjev in 70-200 za 155 jurjev(!)), ju nikdar ne bi kupil.
Torej, po lastnih izkušnjah 24-70 ne priporočam, tudi ker je izredno glasna. Ne priporočam niti 28-70, ker se boš prej ali slej znašel v situaciji ko ne boš bil pripravljen s sabo tovorit dveh objektivov; pa če te danes tisti 4mm motijo al pa ne. Če pa ravno hočeš Sigmo, menim da je vsekakor najboljša izbira zadnji, najnovejši Sigmin objektiv v tem goriščnem razponu; lani predstavljena AF 24-60mm f/2.8 EX DG ( http://www.sigmaphoto.com/lenses/lenses_all_details.asp?id=3260&navigator=2 ) - če so jo predstavili lani navkljub že dodobra razpoznavnima 24-70 in 28-70, je pričakovat da odpravlja napake ravno teh dveh, oz. najbrž je boljša od teh dveh, čemu bi jo sicer predstavljali. Njena prednost je tudi "pro standardni" navoj filtra: 77mm
Če pa ti 4mm na širokem kotu zares nič ne pomenijo, pa tudi nasploh, je v tem rangu absolutni favorit sicer (na žalost in po krivem) nepoznana Tokina AT-X 280 AF PRO 28-80mm f/2.8 - robusten, v celoti kovinski objektiv z notranjim zumiranjem (edini v tem rangu od "tretjih" proizvajalcev) in ostrenjem, večjo povečavo od Sigme (5 proti 5:8), boljšo lečno konstrukcijo (Sigma ima 16 leč v 15 skupinah, Tokina 16 leč v 12 skupinah) in stari ... to je CEGU ( http://www.thkphoto.com/products/tokina/afl-04.html )! Pa ne glej tistih ta pocen Tokin 28-70, ker to so pa jajca; preverjeno.

In pazi to, če imaš Nikona, imaš srečo, ker se ravno v tem času ena tale Tokina prodaja na Bolhi ( http://www.bolha.com/oglas1754909 ), resda malce predraga, a to je tvoj problem; boš pač glihal ...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati