0   

Roman @Filth 15. Avg 2006, 16:39

opažam zadnje čase, da folk nalaga slike, k so "kr nekj" temu jest pravm SPAM.... a se bo proti temu kaj ukrepalo?
 0   

Lenart Senica @lenyn 15. Avg 2006, 16:42

bo treba predalček snapshot odpret. sam ko ne bo noben not nč limu. upset vodstvo bo moglo neki nardit, če ne bo galerija postala strežnik za razne fotke. no
 0   

Roman @Filth 15. Avg 2006, 16:46

pismo, en je še clo zemljevid slikov... dead
 0   

Lenart Senica @lenyn 15. Avg 2006, 16:48

uu js mam pa zemljevid, ti pa ne no
svašta
 0   

Matej @OKO 15. Avg 2006, 17:11

js nisem objavu fotke ze huh, neki casa, me je folk ze kr pozabu, res pa je da se ogromno ljudi na novo registrira in pac snap shota, brez kakrsnegakoli znanja, sam sm tudi bil zacetnik, vaja dela mojstra.. vsako fotko pa res ne mores objavit.
kvaliteta je vazna ne kvantiteta.
ciao
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

Andrej @fotokaj 15. Avg 2006, 17:52

It just keeps getting worse ... Slo-foto bi moral biti edini portal s komisijo za sprejem fotografij namenjenih objavi v galeriji. Pet kompetentnih modelov, vsak z zadostnim, lahko naprednejšim amaterskim znanjem z določenega fotografskega področja oz. zvrsti fotografije. Bolan folk, ki v galerijo prlima dobesedno svašta, bi tako že v štartu podlegel učinku samocenzure; preden bi poslal dela "v presojo" bi že sam v višji meri kot sedaj izločal pleve od semen. Tako bi drastično upadlo število nikakvih fotografij, dvignil pa bi se rating portala; ker ne bi bila več dovolj le registracija v galeriji, temveč bi bilo potrebno vanjo prebiti se prek določenih kriterijev temelječih na pogojih administracije in usmeritvah portala. Na tak način se ne bi izbiralo najboljših izmed prispelih, temveč najboljše izmed izbranih.
Tovrstne spremembe po raznoraznih spletnih "shajališčih in srečališčih" se že dogajajo; v bližnji prihodnosti se bo internet še bolj zaprl kot se je že s pojavom registracij, oz. če malce karikiram: poleg tega da se boš registriral, boš moral še nekoga poznati, kot svojo "vezo". In če bo forum na portalu namenjen diskusijam debeluhov, boš pač moral v vpogled poslat od dohtarja potrdilo, da maš več kot stodvajset kil ...
Omejitev ustvarja motivacijo po doseganju te iste omejitve - prav fin "krožni" rek in pravilo, ki je pripomoglo k uspehu mnogih podjetij, združb, skupin ...
 0   

Klemen @DkleMAN 15. Avg 2006, 17:56

se strinjam... samo un zemljevid je svetovn hahha... ta je zmagu biggrin
 0   

sanja @sanja 15. Avg 2006, 17:58

danes je res stala bigeek

luc SLEJ KOT PREJ... bos res mogel kaj naredit grin
 0   

chips @chips 15. Avg 2006, 18:20

Citiram:
Verjamem, da vas bo portal Totifoto hitro prehitel.
 0   

Gašper @gaspers 15. Avg 2006, 18:25

Katastrofa....niti ni tako slaba fotokajeva zamisel sleep
 0   

Lenart Senica @lenyn 15. Avg 2006, 18:28

ja treba bo neki ukrent. pa brez vez
 0   

Roman @Filth 15. Avg 2006, 18:31

se strinjam s fotokajevim "predlogom".... thumbsup
 0   

tjaz ocepek @tjaz 15. Avg 2006, 18:52

Sam pa mislim da bi k kvaliteti slik morali prispevati predvsem člani sami s tem da bi komentirali in ocenjevali slike ki vsaj na prvi pogled ne izgledajo kot zajebancija, tako da slike kot so ta zemljevid ne bi prišle do izraza. Lahko pa bi k vsaki sliki dodali tudi gumb "Odstrani to sliko" in bi se slika po dovolj zbranih klikih sama izbrisala..
 0   

Gašper @gaspers 15. Avg 2006, 18:53

In potem bi jaz vse fotke tedna poklikal .... upset
 0   

tjaz ocepek @tjaz 15. Avg 2006, 18:59

vsak bi lahko kliknil 1x.. kot glasovanje..
 0   

Edi @Edi 15. Avg 2006, 20:04

Se popolnoma strinjam, da vsaka slika ne paše v galerijo. Imam pa en predlog, za nas začetnike se odpre posebna galerija kjer bi ostali člani pošteno povedali kaj je s sliko narobe, kaj bi ocenjevalec popravil, spremenil...Ne pa da se napiše super slika, ali pa Poden od slike, to meni žal ne pove nič. Komentar z razlago pa mi bi pomenil zelo veliko. Potem bi se pa te slike po preteku desetih dni, ali pač po želji administratorja avtomatsko brisale. Avtor bi medtem prebral komentarje in naslednjič ne bi pošiljal škarta, avtomatsko brisanje pa bi razbremenilo portal. Kaj menite na to
Lp Edi yes
 0   

Mark @grofRobert 15. Avg 2006, 20:12

neverjamem, da so novoprišleki edini razlog za ukrepe, ki jih predlagate. Morda bi bilo kako mesečno uvajalno obdobje dobrodošlo, z komentarji poznavalcev ipd., vendar pa se tovrstne morda zafrkantske fotke pojavljajo prav z namenom od nekaterih, za katere ne moremo trditi, da so prišleki, ampak so to bolj provokatorji in bi bilo bolje ponuditi drugačen način njihove promocije. coffee
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 15. Avg 2006, 20:28

Pozdravljeni,

mislim, da je res nastopil čas, ko bo potrebno vsiliti t.i. samocenzuro in dajem fotokaju prav. Nikoli nisem želel, da bi na portalu bili primorani odstranjevati fotografije, saj sem vedno upal, da bodo člani sami znali preceniti kaj je dobro in kaj ne. Očitno se je ta vrednota zgubila pri porastu obiska oz. novih članov.

Adminstracija se bo potrudila in začela kar se da hitro ukrepati, da se izboljša nivo galerija.
 0   

matej @BIOLOG 15. Avg 2006, 20:39

sem opazil da so mojo sliko dol zbrisali.....kar sem tudi takoj sam želel ampak sleke ne moreš zbrisati takoj....
ta slika ni bla namenjena nikakršni provokaciji ampak z njo sem poskušal naložiti sliko, ker sem že 4 poskušal z nekaterimi slikami in ni šlo...
imam kar nekaj slik velikih velikosti pa jih ne morem naložiti....
upam da mi bo kdo odgovoril kak to naredit...
me pa iskat v meni grešnika!!!1
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 15. Avg 2006, 20:40

Ja, čudim se, da so sami tako čudni. Ne rečem, pač začetnik, podpiram jih, samo vse ne sodi sem.... SITO, TREBA BO UVESTI SITO! laugh

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati