0   

marko @markoh 16. Avg 2006, 15:31

Moj novi monitor LCD 17" Hyundai B71A bi želel pravilno nastaviti. Naredil sem tes ki je objavljen na foto netu vendar mi ni uspelo nastaviti tako da bi razločeval 17 različnih črnobelih odtenkov. Nastavljal sem svetlobo in kontraste, tako sem prišel do 16 različnih odtenkov, ne vem pa kako naj nastavim pravilno še posamezne barve. Mi lahko kdo pomaga kako na monitorju nastaviš gamma za vsak barvni kanal posebej.
Hvala, marko
 0   

dobran laznik @marcelmai 16. Avg 2006, 15:54

žal ti moram povedat da brez hardwarskih rešitev ne gre. torej potrebuješ kalibrator.

moja zgodba o kalibraciji je precej žalostna. v želji da bi imel lepo nastavljen monitor sem ga ročno nastavljal v adobe gamma in podobnih programih. misleč da je vse ok sem v enem letu poretuširal in dodelal par Gb fotk. nato si enkrat sposodim kalibrator in confused coldshower katastrofa. vso majo preteklo delo je blo u ***. tako da previdno.

po moje je kar se tiče nastavitev barv tako, da če vidiš črnobele fotke črnobelo pol se nč ne zajbavaj preveč z nastavitvami. problem je pol ko jih začne vlečt na violično zeleno.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati