0   

Aljaz @duc 17. Avg 2006, 15:38

Lep pozdrav!

Imam problem pri tem fotoaparatu in bi prosil, da mi odgovorijo samo tisti, ki imajo ta fotoaparat oz. bi mi znali pomagati, kje kaj bi bilo treba izkljuciti!

Namrec ko nastavim na A/S/M in nato prestavim na M, mi Kompenzacija ekspozicije (-2.0 - +2.0 oz. -3.0 - +3.0) samodejno skoci in na -3.0 in je ne morem prestaviti! Torej ko slikam, so vse slike temne, razen na zelo svetlih podrocjih oz. ko uporabim bliskavico! To mi gre na zivce, ker potem slikam z ze prilagojenimi nastavitvami, ki jih potem sam kolikor se le da prestavim pa vendar veckrat ne dobim zelenega ucinka!

Najlepsa hvala za pomoc!
 0   

tjaz ocepek @tjaz 17. Avg 2006, 15:50

M je čisto ročni "program" zato moraš sam nastavit čas in zaslonko. Aparat ti že v naprej pove da bo slika pretemna (zato -3). Ce hočes da bo slika svetlejša nastavi na večjo zaslonko (manjša številka), daljši čas ali pa povečaj občutljivost (iso).
 0   

Aljaz @duc 17. Avg 2006, 15:58

eee no to mi je zdaj ratalo, povecal sem iso, zaslonko.. vendar sedaj so vse slike cisto pretemne smile no
 0   

Aljaz @duc 17. Avg 2006, 15:59

se opravicujem, mislim presvetle...
 0   

Lenart Senica @lenyn 17. Avg 2006, 16:01

če hočeš da bo slika dobra mora biti kompenzacija osvetlitve na 0
 0   

tjaz ocepek @tjaz 17. Avg 2006, 16:02

Pravilna osvetlitev bo nekje v mes? približno kje je to ti bo pokazala "Kompenzacija ekspozicije" ko bo na 0. V M ti te številke ne kažejo kompenzacije osvetlitve ampak osvetlitev samo..
 0   

iztok @izo 17. Avg 2006, 16:49

v m načinu delaš vse manualno, tudi cajt in blendo moraš uganit (verjetno ti pa zraven žmiga, če daš predlog ali prekratek ali pa preveč odprto/zaprto blendo).
dejte si najprej osnove fotkanja razjasnit, pa potem detajle v fotiču, sej princiš je približno pr vseh enak.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati