0   

Peter Atanackov @Geo 17. Avg 2006, 19:12

Ima kdo tega telekonverterja. Kaksne so slike, je kaj oster?
 0   

miha @mihaaa 17. Avg 2006, 20:50

kolikor sem jaz zasledil so tamron in kenko isti konverterji z razlicnim imenom firme, dobesedno, najprej sem zasledil na forumui, pozneje tudi link z samo objavo, ne vem ali je bil test ali slanek... ampak zal linka nimam
ne vem ali to velja za vse tamrone ali samo nekatere,
videl sem pa da ima tamron konverterje besenicar (sse ne spomnem kaksne, mogoce celo tiste za kompakte, ki so kao predlece)
lp
 0   

Peter Atanackov @Geo 17. Avg 2006, 20:55

Niso cist isti, Kenko-ti ne delajo na svetlobno manj ucinkovitih objekitvih (vse kar je pod f/2.8) Tamroni pa. Kenkote moras nekaj modificirat da delajo pod f/2.8.
 0   

misfits @misfits 17. Avg 2006, 20:59

Kenko pro je boljši od Tamrona (mam 2 primerjavi spravljeni, če koga zanima).

Geo je napisal/a:
Niso cist isti, Kenko-ti ne delajo na svetlobno manj ucinkovitih objekitvih (vse kar je pod f/2.8) Tamroni pa. Kenkote moras nekaj modificirat da delajo pod f/2.8.

bigeek prvič slišim.
Navaden Kenko dela, preverjeno, pro verzija pa mislim, da tud, saj ne prenaša podatka o zaslonki in pol mora delat. Da ni ravno obratno.
 0   

Aleš @lial 17. Avg 2006, 21:15

Geo je napisal/a:

Tole tudi mene zanima. Sicer imam Kenko-ta, ampak če se da kaj naredit, bi poskušal.
 0   

misfits @misfits 17. Avg 2006, 21:18

lial je napisal/a:
Geo je napisal/a:

Tole tudi mene zanima. Sicer imam Kenko-ta, ampak če se da kaj naredit, bi poskušal.

a ti ne dela AF?
Vem, da pri Nikonu z navadnim Kenkotom ne dela AF na objektivih z notranjim ostrenjem, z drugimi pa.
 0   

Aleš @lial 17. Avg 2006, 21:21

Hehehe, pri meni je ravno obratno - z notranjim ostrenjem dela, ostalo pa ne. To pišem za 2X, 1.5 dela povsod.
 0   

Jaka @Guda 18. Avg 2006, 11:30

Imam Kenkota PRO300 1.4x na Canonu
AF dela do f4 (do TC 2x do f2.8)
manualno deluje z vsemi objektivi --> z določenimi (npr. 70-200/2.8L) deluje popolnoma pravilno tudi prenos podatkov o zaslonki, medtem ko pri drugih aparat prikazuje napačno zaslonko, deluje pa vseeno.

Pri TC je potrebno paziti, ker imata tako Kenko kot Tamron dve različni (kvaliteta in cena) verziji. Sem pa tudi jaz nekje zasledil, da sta praktično identična.
 0   

iztok @izo 18. Avg 2006, 11:43

na večini eos fotičev pr canonu dela af še pr f/5,6, pr recimo pro modelih (serija 1 ipd) pa dela centralna točke tudi še pr f/8, vendar je to najbrž bolj izhod v sili. zato tudi sigma 50-500 pr 500mm (f6.5 če se ne motim) laže in sporoči bodiju, da je blenda 5.6, drgač ni bi delal af. verjetno so zato tudi fotke malce podosvetljene pr tej goriščnici.
ista finta je potem z limanjem kontaktov, kjer z selotejpom prelimaš zadnje dva kontakta, ki posredujeta informacijo o blendi, goriščnici ipd. tako nategneš fotič, da msili, da vmes ni konverterja in seveda pusti, da je af aktiven, kolk je pa točen inzanesljiv, je pa drugo vrpršanje. pa seved treba kompenziraz za blendo ali dve, odvisno al je 1,4 al 2x tc.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati