0   

MARKO SOTLAR @sotlarm 27. Avg 2006, 16:45

Poznavalci, pomagajte mi pri izbiri fotoaparata. Slikal bi predvsem nogometne tekme. Torej potrebujem fotoaparat, ki bi naredil dobro sliko tudi, ko se igralci premikajo. Nekje do razdalje 40 - 45 metrov bi se morali dobro razločiti obrazi igralcev. Ker sem začetnik, bi moral biti fotoaparat čim bolj enostaven za slikanje (prednastavljen program ?).
Prijatelji so mi svetovali zgoraj omenjena fotoaparata z po 10X optičnim zoom. Kateri je boljši, ter ali sploh odgovarjata mojim zahtevam? Ali je še kakšen aparat ki bi odgovarjal mojim zahtevem, seveda v istem cenovnem razredu, to je okoli 70.000 SIT?
Hvala za odgovore
LP Marko
 0   

Lenart Senica @lenyn 27. Avg 2006, 17:02

za šport so vsi kompakti nasploh prepočasni in premalo zmogljivi.
jaz bi ti priporočal kakega panasonica, ki ima stabilizacijo slike in ti to lahko zelo pomaga. res pa je da so dražji od 70ksit.
 0   

Aleksander @discom 27. Avg 2006, 22:33

Stalni člani foruma najbrž vedo,da sem "navijač" oziroma fan znamke Fuji. yes
Kar pa nisem brez razloga. grin

Sotlarm,zavedati se moraš da od fotoaparata za cca 70 K sit,ne moreš pričakovati čudežev.Posnetke,ki jih nameravaš delati (nogometne tekme),se običajno delajo z DSLR.
Kar pa ne pomeni,da z nekaj vaje taki posnetki narejeni s kompaktom ne bi bili primerni za amatersko rabo,oziroma domači arhiv.Govora je o športnih dogodkih.

Med omenjenima fotoaparatoma,bi jaz predlagal Fuji S6500.
Zakaj?
Razen,da ima manjši LCD in manj pikslov na LCD in EVF zaslonu in da je malo večji v ostalih karakteristikah prekaša Kodak Z650.No,pa xD kartice (Fuji) so malo dražje.In z Kodakom lahko smemaš kratke filmčke že z MPEG4,kar je prednost (če to sploh potrebuješ)

Ker ima Fuji fiksno ohišje objektiva,je zaradi tega nekaj hitrejši.Prah in umazanija ne prideta tako hitro v objektiv.(Na hitrosti se seveda malo pozna tudi,ker mora shranjevati Kodak več MP podatkov)
O boljšem ISO pri višjih vrednostih pri Fuji čivkajo že vrabci na veji.Za fotografije običajne velikosti družinskega fotografa,lahko z lahkoto uporabljaš ISO 400 ali 800.Kodak ima ISO samo do 800,pa še ta sploh ni uporaben.
Pri isti velikosti senzorja obeh naštetih fotoaparatov ( 1/2.5" ) ima Kodak 1MP več - minus za Kodak.
Objektiv imata oba bolj oskokoten 38 - 380 mm,kar bi mogoče lahko bil minus za oba.
Kljub temu,da se Kodak pohvali z Schneider-Kreuznach lečami ima po tehničnih podatkih Fuji boljši makro in manjša popačenja objektiva.
Fuji uporablja AA polnilne baterije,kar je zame prednost,je pa zaradi tega malenkost težji.

Za primerjavo obeh fotoaparatov z tehničnimi podatki,link za test in sliko galerij,testne slike....

http://www.imaging-resource.com/CAMDB/compare_results.php?sections%5B%5D=894&sections%5B%5D=973&submit=Compare

Kratek izrez zaključka testa za oba fotoaparata:

Kodak Z650 Conclusion

Pro:
Vibrant, appealing color
Good skin tones
Auto white balance handles a wide range of lighting well
Better than average exposure accuracy
Good lens, generally low distortion (some chromatic aberration at wide settings though)
Very simple user interface with advanced exposure options
Very accurate LCD and EVF viewfinder
Very good low light capability
Good ISO 400 performance under daylight-balanced lighting
Case design fits both large and small hands well

Con:
Only average speed from shot to shot
Slow to clear the buffer memory, and very slow shot to shot speed after buffer fills
Slower than average shutter response at telephoto focal lengths
Contrast is a little high, tends to lose highlight and shadow detail under harsh lighting
ISO 400 shots taken under incandescent lighting are quite noisy
Some users may find the highly saturated color unnatural

................................................................................................

FujiFilm S6500 Conclusion

Pro:
Excellent camera styling, very comfortable to use and hold
Full Manual mode with Aperture and Shutter Priority modes
10x zoom lens
ISO settings to 1600
Accurate LCD viewfinder
Fast focusing
Raw mode capture
Very good picture quality
Virtually no distortion at wide angle and telephoto
Excellent battery life
Light weight
A lot of camera in a small package
Fast download speed

Con:
No image stabilization
Only average speed from shot to shot
Small LCD
Flash output can't be adjusted
Flash is weak
Minimal Scene modes

...............................................................................

Če ravno "ne gori voda" da moraš imeti novega digitalca že ta trenutek,bi mogoče počakal na naslednika omenjenega Fuji S5600.
To je Fuji S6500,ki bo na tržišču vsak hip,čaka pa se samo še na ceno.Sicer bo dražji kot omenjenih 70 K sit,toda splača se dodati še nekaj in si ga privoščiti.
Ko enkrat poizkusiš fotografirati z manualnimi obroči na objektivu.... smile

http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=87&manufacturer_id=4&product_id=1020195624

Tako je moje mnenje.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Lenart Senica @lenyn 27. Avg 2006, 22:38

tudi jaz sem za fuji. predvsem za 6500.
panasonica sem predlagal zarad stabilizacije. grin
 0   

MARKO SOTLAR @sotlarm 2. Sep 2006, 09:35

kaj pa Panasonic DMC-FZ7? Sicer je nekoliko dražji (z 1GB kartico cca 100K sit). Ali bi bil ta dober za moje potrebe?
 0   

Aleksander @discom 4. Sep 2006, 20:47

Sicer je res da ima Panasonic DMC-FZ7 stabilizator slike,ki pa ti ne pomaga pri premikajočih objektih (ampak samo pri tresenju samega fotoaparata).
Pri višjem ISO pa še vedno dosti zaostaja v primerjavi s FujiFilm-om.
In ravno višje vrednosti ISO,bi ti prav prišle pri slikanju posnetkov,ki si jih želiš.
Je pa res,da ima Panasonic 12x optični zum,Fuji (S6500) pa "samo 10,7x optični zum.
Osebno bi vseeno počakal vsaj na ceno novega Fuji S6500,ki prihaja na naš trg in bi se šele potem odločil.
Tako je moje mnenje.

Še test DMC-FZ7 (zaključek) :

Despite a few flaws (most notably noise in images), the Panasonic Lumix DMC-FZ7 is a very likable ultra zoom camera, and one that I can recommend. It combines high quality optics, image stabilization, manual features, and performance, without breaking the bank. The noise issue might only be a problem for those who will be shooting at high ISOs or making very large prints. For everyone else, this is a very capable ultra zoom that should be on your shopping list.

What I liked:

Very good photo quality (though see issues below)
12X optical zoom lens
Optical image stabilization system
Large 2.5" LCD display is visible in low light (though see issues below)
AF-assist lamp, good low light focusing
Superb performance, especially with a high speed SD card
Full manual controls
Nice movie mode, at last
Handy "high angle" feature on LCD
Supports filters and third-party conversion lenses
Very good continuous shooting mode

What I didn't care for:

Images noisier than they should be, especially at high ISO sensitivities
Some average redeye
LCD resolution isn't great
High sensitivity scene mode does not impress
Can't remove memory card while camera is on tripod
Tiny memory card included

Kompleten test :

http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_fz7-review/index.shtml

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati