0   

Blaž @one 28. Avg 2006, 10:37

Zanima me nakup tega polarizacijskega filtra za moj fz30. Tukej je namreč čudno poceni?

http://www.5pik.net/default-2200,5483.html

A je kvaliteta temu primerna? bigeek
...And justice for all
 0   

Heretic @Heretic 28. Avg 2006, 10:44

tole je običajni pola filter - torej ni cirkularni, ko lahko vrtiš dve steklci, da izničiš odseve...

kvaliteta pa..huh, ne vem... none
 0   

canonndale @canonndale 28. Avg 2006, 12:05

Heretic je napisal/a:
tole je običajni pola filter - torej ni cirkularni, ko lahko vrtiš dve steklci, da izničiš odseve...

kvaliteta pa..huh, ne vem... none

Cirkularni ne pomeni, da se stekelci vrtijo, ampak kako polarizira svetlobo upset

@ONE: Cokin ne slovijo rvno po vrhunski kvaliteti, če pa sli iz LJ pa se zapelji tja in sprobaj. Vsaj za DSLRje pa mora biti cirkularni, v nasprotnem primeru lahko pride do težžan z AF!
 0   

Blaž @one 28. Avg 2006, 12:07

Sej je kenko. A je to mar isto? bigeek
...And justice for all
 0   

tone sekne @tonccy 4. Sep 2006, 05:26

Da ne odpiram nove teme:

Je med tema dvema kakšna posebna razlika?

Hoya Pol circular Pro 1 in Hoya Pol cir Pro 1 Digital

L.P.
 0   

Jaka @Guda 4. Sep 2006, 08:39

To je eno in isto, samo na eBay-u vsak prodajalec piše malo drugačne nazive.
PRO1 je ena sama serija.
 0   

Jaka @Guda 4. Sep 2006, 08:42

one je napisal/a:
Sej je kenko. A je to mar isto? bigeek

Na netu sem zasledil, da ima Kenko enake leče kot Hoya (slabša verzija) --> proizvajalec je isti, siguren pa nisem.
 0   

tone sekne @tonccy 4. Sep 2006, 09:04

Guda je napisal/a:
PRO1 je ena sama serija.

Tako prodaja Mixi. Pa to ni kritika, le razlika me zanima.

L.P.
Tonccy
 0   

deki @deki 5. Sep 2006, 19:54

tonccy je napisal/a:
Guda je napisal/a:
PRO1 je ena sama serija.

Tako prodaja Mixi. Pa to ni kritika, le razlika me zanima.

L.P.
Tonccy

Za analogni ali digitalni svet upset
 0   

Tical @Tical 6. Sep 2006, 08:06

da ne odpiram nove teme...
Rabim filter predvsem za zaščito objektiva...se pravi najbrž kakšen brezbarvni UV??
67 mm za nikon DX 18-70..
Kakšen nasvet?
 0   

Janez Šturm @jj65 6. Sep 2006, 08:38

Lahko imaš samo zaščito - steklo (UV) ali boljšega, ki ima tudi antirefleksijske zaščite (Hoya, BW, Cokin,...). Tokina, Hoya in Kenko so pod eno streho:
http://www.thkphoto.com/
Lp
 0   

bockorek @bockorek 6. Sep 2006, 09:52

Mene pa zanima, kateri polrizator ima največji učinek. A je to mogoče Hoya SMC?
 0   

Jaka @Guda 8. Sep 2006, 09:29

EOS_DG je napisal/a:
Za analogni ali digitalni svet upset

Optika je enaka za analogni in digitalni svet, zato imaš DSLR in ne kompakta
thumbsup
 0   

Robi @mavrica 9. Sep 2006, 10:27

Za UV filter priporočam HELIOPAN UV SH-PMC , ki je vrhunske kvalitete in ima 8 antirefleksnih premazov na vsaki stran. Je pa tudi slim izvedbe, tako da ni problemov pri širokokotnem objektivu. Za polarizacijski, bi bila pa Hoya PRO1 boljša, saj ima na zunanji strani še navoj za pokrovček... Sam imam sicer še starejšo verzijo brez navoja in že ta dela zelo dobro, novejša je pa verjetno optično še bolj doterana.
 0   

Roman @Filth 9. Sep 2006, 11:03

jest uporablam Sigmine EX UV filtre
Nikon D300s | Nikkor 24/2.8 | Nikkor 35/2 | Nikkor 55/2.8 | Nikkor 85/1.8 | Nikkor 135/2.8 | Nikkor 300/4.5 | Tokina 35-70/2.8 | Tamron 80-210/4
 0   

sp3ci @sp3ci 9. Sep 2006, 12:57

ahoj,

Se pravi raje Hoya kot Cookin? Ker cenovno gledano, niti ni bistvene razlike, vsaj 77mm premera ne. Me pa neki zanima, sem slisal, da ce taksen filter cisto privijes na leco, ne dobis tako dobrega rezultata kokr ce bi ga odvil za pol kroga recimo.
 0   

Robi @mavrica 9. Sep 2006, 13:05

Absolutno je Hoya boljša od Cokin. Ne vem, zakaj bi odvijal filtre. Želiš kmalu novega kupovat, ker ti bo dol padel, če se slučajno odvije? Bi že proizvajalci delali 0,5mm daljši sedeš za filter, če bi bilo to tako. V stvari mora bit filter le bliže prvi leči objektiva, da se odboji svetlobe čimbolj izničijo. Sicer, pa kako boš polarizacijski filter vrtel, če je odvit???
 0   

sp3ci @sp3ci 9. Sep 2006, 13:32

Hehe smile sej pravim, kolega je reku, da je videl primerjalne fotke, ko je clovek imel na fotkicu navit pol.filter enkrat do konca in enkrat ga je za pol kroga odvil (se vedno je pa stal go). In da je pac lepse rezultate dobil ko je na "pol kroga" odvit filter slikal biggrin

tole je potem to? biggrin
 0   

peter perunovic @iPeter 9. Sep 2006, 13:58

pol filtri so dvodelni, prvo ga privijes trdno na objektiv, zunanji del filtra z stekelcem pa prosto vrtis, pa tega dela ne mores odvit stran
to je zaradi tega ker je ucinek odvisen od tega pod kakim kotom pada svetloba na filter
 0   

Robi @mavrica 9. Sep 2006, 13:59

Ha ha, to pa ni odvit navoj celega filtra, kot se je razumelo, ampak obrnjen prednji obroček, ki vrti filter, da ta polarizira vpadno svetlobo, pod želenim kotom. Tako pač odpraviš ali omiliš reflekse v vodi, steklu, avto laku... pa tud barve postanejo bolj žive.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati