0   

Peter Bernik @Noob 28. Avg 2006, 22:13

To soboto, smo prek portala Slo-Foto.net organizirali shooting z modeli. Tokrat se nismo odločili za klasično delavnico, ki vključuje še teoretični del in nasvete mentorja na terenu, temveč za samostojno fotografiranje z dvema manekenkama, ki imata tudi veliko izkušenj s poziranjem na delavnicah, samostojnimi sessioni in tudi s komercialno fotografijo. Namen shootinga je bil omogočiti fotografiranjem tistim, ki že obvladajo svojo fotografsko tehniko in se želijo preizkusiti le v praktičnem delu. Prijateljica, ki se je tudi udeležila shootinga je bila navdušena nad profesionalnostjo modelov, saj je imela s tem olajšano delo, predvsem zato ker sama nima izkušenj s tega področja Hkrati je bila to zanjo tudi priložnost, da vidi kako se fotografiranja modelov lotijo drugi fotografi, predvsem tisti z več izkušnjami - vsi pač vemo, da je sam odnos med modelom in fotografom zelo pomemben.

Začeli smo na Metelkovi. Nekateri so bili tam prvič. Pravzaprav se mi zdi, da je to veljalo za večino udeležencev. Marsikdo je bila presenečen, nad alternativnim videzom in vzdušjem Metelkove, ki ponuja ogromno lokacij za fotografiranje. Ko smo "predelali" večji del Metelkove, smo se odločili, da ne gremo v Tivoli, kjer nam je načrte "prekrižal" DJ Umek s svojim eventom. Zato smo se odpravili na ljubljanski grad, kjer je okolje zelo podobno tistemu v tivoliju (narava in grad - v tivoliju sicer ne v pravem pomenu besede) in dokončali drugi del shootinga. Namerno smo izbrali tako zelo kontrastne lokacije (urbano/narava in zgodovinska arhitektura), da bi udeležencem ponudili čim bolj raznovrstne ambiente za fotografiranje.

Kot se za fotoreportažo spodobi sledijo še fotografije. Prve štiri so moje, ostale je prispeval Gregor Podvinski. Vabim še ostale udeležence, da prilimajo kakšno svojo!

Vmesni malenkostni popravki yes :

Za konec še standardna gasilska:
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 29. Avg 2006, 07:33

Tudi iz moje strani se zahvaljujem vsem, ki so se udeležili našega prvega shootinga. Moram povedat, da smo imeli z vremenom res srečo, saj so še dan prej napovedovali slabo vreme z dežjem - tako pa je cel dan sijal sonček in nekaj oblačkov sunny
 0   

Lenart Senica @lenyn 29. Avg 2006, 07:39

fina reportaža.
noob, kaj se pa tako kislo držiš na zadnji fotki? none
biggrin
 0   

Denis Ferlič @DenisF 29. Avg 2006, 07:48

Fajna reportaža, sedaj me pa še samo zanima kako so nastale fotke...

Jaz pa nisem nič vedo da imaste to foto delavnico. sad
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 29. Avg 2006, 07:51

DenisF je napisal/a:
Fajna reportaža, sedaj me pa še samo zanima kako so nastale fotke...

Jaz pa nisem nič vedo da imaste to foto delavnico. sad

Smo jo pa kar dosti oglaševali na portalu (Novica, Forum, Bener - Oglasi). Sicer pa se bodo takšne stvari še dogajale v prihodnje, le malce bolj pozoren je treba biti grin
 0   

Denis Ferlič @DenisF 29. Avg 2006, 08:47

Tako eno leto nisem imel fotoaparata, s katerim bi lahko delal, sedaj pa sem nabavil novega in komaj čakam takšne delavnice, pa da pridem enkrat končno malo pozdravit v LJ.
 0   

Peter Bernik @Noob 29. Avg 2006, 09:08

lenyn je napisal/a:
fina reportaža.
noob, kaj se pa tako kislo držiš na zadnji fotki? none
biggrin

Temu se reče pogled preko nišana laugh
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Lenart Senica @lenyn 29. Avg 2006, 09:18

laugh
 0   

Peter Bernik @Noob 29. Avg 2006, 09:40

Dodal sem še eno fotko (prej sem si pripisal avtorstvo za eno pomotoma...). No v glavnem kriv je imageshack, ker moraš vsako 5x uploadati, da končno prime. Dobro, da ste mi na vriskaču svetovali shrani.si, ki res deluje kot je treba.

lenyn: je treba tako gledati, ko imaš na vsaki strani tako punco. Da se ve, da nimate (tipi) tam "kej praskat" grin .
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 29. Avg 2006, 10:24

noob fajn reportaža!
tretja fotka je najboljša (ste jo kr okupiral)
 0   

iztok @izo 29. Avg 2006, 10:28

lej, lej, tud pele je šu tete slikat, hehe. luc pa standard, špila šefa oz. jebivetra, najbrž na to padajo manekenke biggrin
pa kaj ste imeli to neke čudne kosmate rekvizite, hehe, še dobro da vas ni kakšna judranka nasprejala, hihi. to bi bil tudi fdobr fotosešn.
drgač pa fajn, morm si res enkrat cajt vzet za tako zadevo, pa malo prah spucat z moje mamiye. coffee
 0   

noname @xpr0ject 29. Avg 2006, 11:24

Ja, vidim da ste se kar dobro znašli.
Sem si zelo zelel priti malo pogledati na metelkovo, ker zivim dobrih 200m od nje, pa so me izdale obveznosti...
Upam da kaj dobrega pade se v galerijo, mislim da je metelkova izredno zanimiv prostor za fotografiranje, ki ga mislim(preden jo sesujejo do konca) se izkorstit za dva projekta.

P.S. Luc, si bil morda 20.8 na trnfestu, namrec mocno sumim da si bil "zrtev"
mojega objektiva smile
Xpr0
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 29. Avg 2006, 11:27

Citiram:
P.S. Luc, si bil morda 20.8 na trnfestu, namrec mocno sumim da si bil "zrtev"
mojega objektiva smile

Nope, ni me bilo tam smile Kaj imam še enega dvojnika? mad
 0   

noname @xpr0ject 29. Avg 2006, 11:32

Ja, ocitno ti je nekdo res fejst podoben. grin

LP
Xpr0
 0   

iztok @izo 29. Avg 2006, 11:33

očitno so kloni realnost policeman
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 29. Avg 2006, 11:38

@xpr0ject: daj pokaži fotko, da zvem koga bom za vrat devilish
 0   

noname @xpr0ject 29. Avg 2006, 11:57

Hm...se nikoli nisem nalagal fotografij v forum, tako da niti ne vem kako bi jo dodal smile
Je pa iso 3200 in "si ti" v kadru v tretjem planu...
No..kako pa jo dodam, hehe
Xpr0
 0   

Lenart Senica @lenyn 29. Avg 2006, 12:06

xpro: najprej napiši besedilo blabla...
potem pa namesto pošlji klikni predogled pa se ti pokaže gumb brskaj pa naložiš iz kompa thumbsup
 0   

noname @xpr0ject 29. Avg 2006, 12:12

luc... imas na mejlu grin
Xpr0
 0   

Aleš @Alles 4. Sep 2006, 14:25

Zanimivo! Bo dal še kdo gor slike, ki jih je posnel?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati