0   

M_M @M_M 29. Avg 2006, 08:39

SOBOTA, 26.08.2006 po kosilu.

Pravkar sem pripravljal opremo za "makro safari" po bližnjem travniku, ko me je poklical kolega s ponudbo kolesarskega izleta in ogleda krajšega letalskega mitinga v Libeličah. Ker sem bil (kot ponavadi) blizu računalnika, sem hitro preveril napovednik dogodkov v bližni okolici in glej ga zlomka, poleg mitinga pričakujejo tudi skok s padalom nekaj Playbojevih zajčic.
5 min za tem sva že pritiskala na pedala do zob oborožena s fotografsko opremo.
Po približno 30 minutah vožnje s kolesom sva v daljavi zaslišala glas harmonike, kateri naju je vodil do cilja. Kmalu sva izza koruze zagledala iskano destinacijo

Najprej sva si iz varnega zavetja žive meje ogledala prizorišče

Pred hangarjem je že bilo zbranih precej ljudi, ki so z zanimanjem poslušali obljub polne, duhamorne govore raznih vaških veljakov.

Med tem pa je prihajalo vse več ljudi

Med pričakovanjem "zabavnega" programa sem se malo sprehodil med parkiranimi letali in helikopterji, ter pofotkal kakšno malenkost.

precej ljudi je sledilo mojemu zgledu

Končno so bili govori končani in z višine 4000 metrov so se pognale leteče zajčice. Seveda v tandemu.

Kljub nerodnemu pristanku

smo se lahko razveselili prve lepotice

Pristanka naslednjih dveh nama s kolegom ni uspelo ujeti, zato pa sva ju kmalu našla v živahnem razgovoru z našim plemenitim poslancem

Sledil je atraktiven akrobatski program Petra PODLUNŠKA na letalu EXTRA 300

Nore akrobacije v zraku

Nato je sledil nizek prelet pri približno 400km/h

še z drugega zornega kota

Zadevo je nato ponovil obrnjen na glavo

strmo spuščanje, sledil je touch & go

po resnično spektakularnem programu, je bil pilot deležen precejšne hvale (zasluženo)

Kolega si med tem ni mogel kaj, da nebi pristopil k Zmagu Jelenčiču - Plemenitemu ter playbojevki Nataši. Z veseljem sta ugodila željo po fotografiranju.

Zajčica Alma je med tem pregledovala fotografije posnete med prostim padom. Na čeladi je namontiran 300D z žičnim prožilom, ki ga ima padalec v ustih. Fotke pa so čist nore (si nisem mogel kaj, da nebi tudi sam pogledal) thumbsup

V tem času je jekleni ptič očitno nekoliko dehidriral in serviserji so mu priskočili na pomoč

ekipa Petra Podlunška. Skrajno levo njegov uradni fotograf, drugi z desne Peter sam.

Moja malenkost med fotografiranjem zgornje fotke:

Majstore Podlunšek se je počasi pripravil za nekaj zadnjih akrobacij in potem odhod domov

Namenil nam je še mahljaj v slovo... in odhrumel v višave

Po še nekaj norih manevrih akrobata v letalu, nam je tale ptič povrgel novo zajklo devilish

Verjetno najbolj pričakovano osebo prireditve. Lepo Nino Osenar.

Kmalu so jo oblegali z vseh strani.

Nisem si mogel kaj, da se ne bi tudi sam postavil poleg nje in tako objet zaključil uspešen foto-dan. smile

Za vas sva fotografirala:
Matjaž Merčnik (EOS 350D)
Medard Hergold (Canon S2 IS)
 0   

Lenart Senica @lenyn 29. Avg 2006, 08:49

Citiram:
Po še nekaj norih manevrih akrobata v letalu, nam je tale ptič povrgel novo zajklo devilish

Rofl
lepe fotke thumbsup je pa una ko fotkaš Petra Podlunška & co. zlo podobna uni ki jo imaš za portret v portfoliu bigrazz

drgač mam pa raje tvoje makro fotke

ampak zajkle tud niso tak slabe devilish
 0   

M_M @M_M 29. Avg 2006, 08:52

Večinoma se kar po kolenih mečem ja. Kaj češ... oprema je težka biggrin
 0   

Lenart Senica @lenyn 29. Avg 2006, 08:59

ka je mel pa un na 300d zaen objektiv gor? sigma?
 0   

M_M @M_M 29. Avg 2006, 09:04

https://www.slo-foto.net/objektivi/Sigma/117.html
 0   

Lenart Senica @lenyn 29. Avg 2006, 09:16

aha se mi je zdel smile
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 29. Avg 2006, 10:43

M_M zakon reportaža!

pa je melo to letalo not kurilno olje da se je tko kadilo? laugh

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati