0   

Mika @enkeli 22. Sep 2006, 18:02

Datum: 12.08. & 13.08.2006
Ura: 48ur
Kraj: Hildesheim, Nemčija
Namen: največji evropski gothic festival
Zvezde večera: Bauhaus, Within Temptation, Ministry, Nitzer Ebb, Blutengel,...
Fotoaparat: Canon EOS 3000N
Filmi: Kodak ISO100 & 400, b&w Kodak ISO 400
Objektiv: Canon EF28-80 f. 3.5-5.6
Akreditacija: ne
Objava: tednik Mladina
Opozorilo: Primitivizem kakršnekoli oblike nezaželjen. (Tudi če izražate le svoje zaplankano lastno mnenje.)

Clan Of Xymox

XPQ-21

XPQ-21

Bauhaus - najbolj pričakovan band, vendar zaradi tehičnih težav razočarali

Bauhaus

Bauhaus

Mesh

Front Line Assembly

Povezovalka programa Medusa

I´ve always spent more time with a smile on my face than not, but the thing is, I don´t write about it.
-Robert Smith-
 0   

Lenart Senica @lenyn 22. Sep 2006, 18:09

fak kire fotke bigeek zakon!
te barve... artist
 0   

Mika @enkeli 22. Sep 2006, 18:12

Barve so take zaradi filma, popravek v PSju minimalen. Nažalost se je vse tako hitro dogajalo, pa taka gužva je bila, da tudi če si nekoga ustavil in ga prosil, če lahko fotografiraš, nisi ravno mogel kaj dosti glede postavitve "modela" ali ozadja.
I´ve always spent more time with a smile on my face than not, but the thing is, I don´t write about it.
-Robert Smith-
 0   

Aljaž Celarc @Hendrix 22. Sep 2006, 18:18

Bravo, v tvojem slogu grin Barvne so mi super...pa hudi "modeli".

V kateri št. Mladine je objavljeno, da sm spregledal?

Čestitke thumbsup
 0   

Peter Bernik @Noob 22. Sep 2006, 20:14

Dobra reportaža, zanimiva. Glede na bedno opremo so koncertne fotke zelo dobre (svetujem vsaj kakšen 50 1.8 za ta namen).
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 22. Sep 2006, 21:06

sombrero indian policeman cowboy ... drgač fotke so pa hude!
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Lenart Senica @lenyn 22. Sep 2006, 21:08

Noob je napisal/a:
Glede na bedno opremo so koncertne fotke zelo dobre (svetujem vsaj kakšen 50 1.8 za ta namen).

ja mene je tud zmedlo da fotkaš s tako opremo. ampak fotke so pa še toliko boljše yes beatnik
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 22. Sep 2006, 21:30

Hudoooo! Fajn fotke!
Obleka na fotki no.2 mi je totalno nora! Mogoče bi jaz pri fotkah, kjer je folk v teh opravah, poskušal malo bolj odpret blendo če se da, da jih ločiš od ozadja... Ampak vseeno je res kul! A bo tudi pri nas kak tak festival?

Vedno manj nas je na filmu cry, smo pa zato toliko boljši grin
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size
 0   

Gregor @GreGor 23. Sep 2006, 00:17

Najbolj kultna mi je ona z vojaki. Super reportaža. Škoda, da določene scene niso bile fotkane s kakim teleobjektivom ali pa 50-ko, da bi jih malo bolj ločilo od ozadja.
 0   

Matej Herbst @matto 23. Sep 2006, 08:39

Noro thumbsup

Dal na seznam k dogodkom, ki jih moram obiskat, je pa tudi res da se taki dobro odpičeni dogodki dogajajo samo v Nemčiji.

Kakšno muzko pa sekajo?
moj blog......[url]http://blog.slo-foto.net/matto[/url]

[img:ee1b1cfb29]http://www.kalisce.com/blogblog/zsfb_userbar.png[/img:ee1b1cfb29]
[img:ee1b1cfb29]http://www.a2ubambi.com/userbars/canon_userbar.png[/img:ee1b1cfb29]
 0   

Mika @enkeli 23. Sep 2006, 14:36

Ja, kaj je narobe s fotkam sama dobro vem, nažalost nisem imela 50ke na razpolago. Tudi če bi jo imela ne vem kak bi bilo, ker s 1.8 zaslonko moraš znat delat, jaz bi se po vsej verjetnosti dost lovila, ostrina bi bila porazna. Na festival nisem odšla zaradi fotkanja, ampak zaradi muske. Fotografi so bili pa nori, vsi v popolnih gotskih odpravah, kar je bilo dokaj jasno, saj nisi dobil akreditacije, če nisi podpiral dogodka skozi vse leto oz. če ga ni podpiral medij preko katerega si le-to dobil. Dogodek zna biti zanimiv, še posebno za Slovence, saj gotska subkultura nima veliko privržencev, eventi in koncerti ki se dogajajo v okviru gothic organizacije pa so dokaj neznani, če te zadeva ne zanima. 70eurov karta + prevoz + prenočišče + hrana + šoping = cca. 500eurov, mi je pa v Nemčiji po festivalih super urejeno to, ko ne vidiš nikjer po tleh nobenih kozarčkov, saj so vračljivi in za enega dobiš 1euro. Mislim, da je enako s plastenkami. M'era Luna je en največjih gothic festivalov v Evropi, pod gothic spada vse od electro-industrial, electro-pop, gothic rock, metal, new wave, horror punk, middel-alter-rock, etc. V glavnem totalen freak show, pa sploh je super to, ker noben za nobenim ne gleda, noben se nobenemu ne čudi, 30.000 folka en bolj noro odpravljen ko drugi, raj za čudake. Najboljši festival kar sem jih kdaj obiskala. Za naslednje leto menda napovedujejo nastop moje najljubše skupine The Cure, tak da bom tam če bo le šansa in denar.

Nikio: V Sloveniji ni dovolj ljudi, ki bi podpirali to sceno. Metal Camp je najboljši približek, vendar se gothic festival razlikuje po tem, da lahko tam slišiš vse od elektronike do metala, dočim Tolminski festival postreže izrecno samo z metalom. So se dolgo pripravljali sobotni eventi, vendar naj bi se ti z letošnjim letom zreducirali le na par sobot v letu. Take dogodke v Sloveniji obišče okoli 100 ljudi, če je dober event tudi 300, vendar je to že prava redkost.
-Robert Smith-
 0   

primoz75 @primoz75 23. Sep 2006, 17:30

lepo...

sem pa že ene 2-3 slikice od teh videl v Mladini (pa tudi članek sem prebral)

thumbsup
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 23. Sep 2006, 19:42

Ja... Slovenija je pač majhna... pa tudi se mi zdi, da je pri nas težje bit drugačen. Ravno zaradi tega, ker je v majhni množici tudi primerno malo čudakov in ljudje jih niso navajeni videvati, zato tudi do tega nimajo razumevanja. V velikih družbah si lažje individualen, ampak si po drugi strani tudi lažje osamljen (kar vodi do čudaškosti????...Freud?)

Ampak no, nisem tu, da sodim... vsak po svoje. Meni so ti ljudlje vizulano zanimivi... eni imajo res odpičene ideje.
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size
 0   

Mika @enkeli 23. Sep 2006, 20:18

Hej primoz75, nisem še imela priložnosti, pa bom kar takole: čestitke ob poroki. thumbsup Pa YAY za ogled članka v Mladini. grin

Nikio: Ne bom o tem, kako je drugačnost preprosto relativen pojem, ker je vse "preprosto" relativno. Se pa srinjam s tem, da ti to kar je drugačno in česar ne poznaš ne more biti všeč, prej ti ni všeč samo iz enega razloga: ker je drugačno in ker tega ne poznaš. Individualisti so bolj dovzetni za preizkušanje neznanega kot čreda enakomislečih. Če se nekdo odloči za drastičen korak v levo medtem ko vsi ostali korakajo v desno, to ne pomeni nič drugega kot razkol v poteh. Sicer je pa verjetno čisto lepo živeti kot živi 95% ljudi: ne kot individum, ampak kot sledilec. Sledilec individumov. Se pa ne strinjam, da si v velikih družbah lažje individualist in s tem lažje osamljen. Čisto nasprotje, po mojem si v velikih družbah težje individualist, ker imaš več možnosti za to, da nekdo drug misli namesto tebe, ti pa preprosto samo kimaš. Ljudje smo nagnjeni h konformizmu. V velikih družbah si tudi težje osamljen. Vedno je nekdo, ki te bo trepljal po rami v "težkih trenutkih življenja" in ti s tem dajal, ne samo občutek pripadnosti, tudi občutek, da v nekem dreku nisi sam. Biti individualist je težje, ima pa definitivno svoje prednosti. grin
-Robert Smith-
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 24. Sep 2006, 01:05

No, sedaj sva že čisto offtopic, Enkeli, ampak mene ne moti.
Če primerjam življenje na obrobju Slovenije in v Ljubljani, recimo... objoje sem izkusil, pa tudi v nekaterih večjih mestih sem bil. Zdi se mi, da je v večjih in sploh velikih mestih manj "obsojanja" drugačnosti. Če se en tak, kot jih imaš ti slikane, sprehodi skozi Ljubljano, bo pritegnil nekaj pogledov, in to je tudi vse. V nekem malem mestu, kjer se vsi poznajo najmanj za 4 generacije nazaj, bodo babe in dedci vsaj za 3 mesece zaposleni s tem, zakaj in kako se je temu človeku "skisalo", ob tem bodo padle še cele genske analize družinskega debla ("jaaa... saj je tudi njegov bratranec malo čuden") in prognoze bodočnosti ("kaki bodo šele njegovi otroci"). Folku se enostavno ne ljubi skozi to, zato se umakne v velika mesta, kjer so lahko na nek način anonimni, se zlijejo z množico, ali pa se poistovetijo z vlogo vaškega posebneža.

Ali je bolje hoditi sam ali v čredi je pa stvar okusa... vsako ima svoje prednosti in slabosti. Hoditi sam zahteva več moči, poguma in znanja, utegne biti tako nagrajujoče kot tudi utrujajoče. Definitivno ni za vsakega. Zato se tudi ti posebneži zbirajo na takih festivalih, da dajo drug drugemu malo vzpodbude, ne grin. Človek je vendarle družabno bitje.
 0   

plizzzzzz @plizzzzzz 25. Sep 2006, 00:57

hja slovenija je mala dezela preprostih ljudi kamor ne sodijo takile freak showi. In sicer vedno manj oz. so te stvari vedno bolj instantno kontrolirane.
Pa vendar treba povedat, da ni bilo zmer tko in to ravno v casih zacetka Bauhaus in ostale punk-alter scene. Mladce in mladenke so takrat sikanirali in izkljucevali iz sol, zarad prevec strlecih obarvanih las, knoflic na obleki, kaj sele v ustnicah. To je bil life style z a vsak dan in izraz upora sistemu. Ko pa si sel takrat na koncert v 'svobodno' Avstrijo in Italijo, si pa tam videl trume demokraticno ozavescene mladine z dobrimi avti, ki so se na parkplacu pred koncertno dvorano preoblacili v svojo punk oz. darkersko opravo, frizirali frizure, natikali verige in nabadali knoflice za koncert.

topic ali off .. No nekak se mi je zdel da tole sodi zraven bauhausa in upam da sem zadel point

.. in da nebi kdo mislil da so nam pri nedeljskih jutranjih masah izborili svobodo.

lp plizzzz grin
 0   

Mika @enkeli 25. Sep 2006, 16:56

Nikio primerjanje periferije z Ljubljano je kot primerjati žemljo s kajzarico - isti d**k, samo malo drugače vse skupaj izgleda, vsaj na prvi pogled. Ali kako že pravijo: isto s****e, drugo pakovanje. Nisem odraščala v "mestu", niti v kaki malo večji vasi ne, pa me to še vedno ni zafrustriralo do te meje, da bi bila nekaj kar nisem oz. bolje rečeno, da ne bi bila to kar sem. Kar se tega tiče, me je Ljubljana razočarala - big time. Nisem neki čudni freak, pri svoji starosti razmišljam kvečjemu o tatujih, misel na piercing sem opustila. Predvsem zaradi zavedanja svojih ciljev in tega, kje živim. Ja, me je pač povozilo in bom čez par let tudi jaz ena tistih, ki se bo v nemškem Hildesheimu preoblačila v avtu in si lakirala, tupirala, barvala lase za dva dni v vse mogoče barve ter poizkušala z raznimi knofljami najt še kakšno nezaceljeno od 12ih lukenj v ušesu. Precej žalostno, če tako pomislim. Hja plizzzz, pa je prišel trenutek, ko se (vsaj delno) strinjam s tabo. Aleluja.
-Robert Smith-
 0   

plizzzzzz @plizzzzzz 25. Sep 2006, 21:07

hehe enkeli.. sej vem da sem vcasih mal kompliciran..
predvsem pa ne pozab pofotkat tud v prihodnje tega 'dogajanja' okol sebe.
btw: fajn reporrtaza grin
lp plz
 0   

Miha Skulj @mihaha 24. Okt 2006, 23:31

Super reportaža! thumbsup

Sploh nevem kako je šla mimo mene. bigeek

Imam pa zato tole Mladino, kjer so te fotke noter. bigrazz

Kostumi so pa itak legendarni - vitezi so najboljši! cool

Rispekt!

You don´t take a photograph, you make it. ~ Ansel Adams

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati