Katerega?
Fujifilm FinePix S9500
71%
 71%  [ 10 ]
Konica-Minolta DiMAGE A200
28%
 28%  [ 4 ]
Skupaj glasov : 14

0   

Marko Zajc @HunnyBunny 27. Sep 2006, 11:03

Jaz bi vas prosil, da mi svetujete pri izbiri digitalca in se sicer odločam med:

Fujifilm FinePix S9500

in

Konica-Minolta DiMAGE A200

Zdaj pa mi prosim tisti, kateri imate izkušnje s tema dvema aparatoma svetujte, kaj naj kupim, kaj je na enem boljše, kot na drugem, in zakaj ravno tistega. Hvala!

Lp, Marko
 0   

Aleksander @discom 27. Sep 2006, 15:52

upset....Spet nakup z anketo..... confused

Sicer nisi povedal za kaj nameravaš največ uporabljati fotoaparat,toda (vsaj zame) odločitev ni težka. grin

Argumenti:

-sicer malenkost večji in težji toda:

-novejši,več optičnega zuma,boljši višji ISO,hitrejši,uporablja AA baterije...

Se pravi ,moj odgovor je Fuji S9500.
Če se ti zelo ne mudi,lahko počakaš njegovega naslednika Fuji S9600,ki pride v kratkem in ima še več izboljšav (ampak zaradi tega tudi pada cena S9500,kar tudi ni slabo).

KM A200 test:

http://www.dcresource.com/reviews/minolta/dimage_a200-review/

Fuji S9500 test:

http://www.dcresource.com/reviews/fuji/finepix_s9000-review/

Direktna primerjava med obema:

http://www.imaging-resource.com/CAMDB/compare_results.php?sections%5B%5D=893&sections%5B%5D=742&submit=Compare

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

gasper trampus @gtyrant 27. Sep 2006, 16:00

nedvomno fuji ,....minolta je že mal stara....
Musick ta kill for !!! ....
 0   

Lenart Senica @lenyn 27. Sep 2006, 16:04

fujija. je kr cukr
sam bi verjetno vzel s6500 ma manj pixlov ker jih 9 ne rabm.
sam mam 9500 pa mi odlično služi
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 27. Sep 2006, 17:49

Canon! laugh
 0   

Janez Šturm @jj65 27. Sep 2006, 18:16

Minolto sem tudi jaz iskal pa je nisem našel. Ima 28mm in protistresni sistem. Lp J
 0   

Miha @sevenmore 27. Sep 2006, 18:16

Nikon laugh
Slo-Foto zakon
 0   

Lenart Senica @lenyn 27. Sep 2006, 19:07

jj65 je napisal/a:
Minolto sem tudi jaz iskal pa je nisem našel. Ima 28mm in protistresni sistem. Lp J

tudi fuji ima 28mm, res pa je da nima AS, zato bi jaz počakal na 6500 ki ima 3mpix manj in posledično manj šuma od 9500 pa še ta ga nima veliko
 0   

Janez Šturm @jj65 27. Sep 2006, 19:43

To kar se vidi so Fuji senzorji boljši, če so le tisti 'z dvema pikama'. Kaj pa VR, IS, AS? Ali pa v drugo smer DSLR in kit objektiv. Večji senzor in vse posledice tega. Pa delaš (in nosiš) ter nikoli konca finančnih neugodnosti. Lp J
 0   

Lenart Senica @lenyn 27. Sep 2006, 19:47

ja dslr je druga smer yes
sem že šel v kompaktno pa sem šel en kilometer nazaj do križišča pa izbral dslr. kompakta pa 'dal' očetu yes
ampak dead
money dead dead
 0   

Aleksander @discom 27. Sep 2006, 19:54

jj65 je napisal/a:
To kar se vidi so Fuji senzorji boljši, če so le tisti 'z dvema pikama'. Kaj pa VR, IS, AS? Ali pa v drugo smer DSLR in kit objektiv. Večji senzor in vse posledice tega. Pa delaš (in nosiš) ter nikoli konca finančnih neugodnosti. Lp J

Ni treba pretiravati ali ocenjevati nečesa kar ,kot kaže, nisi preizkusil.
Fuji tehnologija pri kompaktih (predvsem senzor) je "svetlobna leta" pred konkurenco.Če rumeni,rdeči (in drugi) pišejo številke ISO 800,1600 ali 3200 so to samo številke......pri Fuji pa se vidijo tudi neki rezultati.
Saj je res še vedno kompakt,toda prednjači pred ostalimi.

Stabilizator (VR,IS,AS) ti pomaga samo,če imaš nemirno roko.Zato lahko uporabiš tudi stativ (odvisno pač od namena fotografiranja).
Če pa hočeš narediti dobro fotko v slabših pogojih,hitro premikajoči objekti,športni dogodki ali slikanje v dvoranah pa veliko bolj prav pride višji ISO (uporaben seveda!) kot pa stabilizator.
To je moje mnenje (pa ne samo moje).

thumbsup

0   

Janez Šturm @jj65 27. Sep 2006, 20:03

Res je Fuji kompakte sem samo bežno spoznal, a sem imel priliko delat z S3. Če samo naraven izgled barv primerjam je senzor 'z dvema pikama' bistveno boljši. Pa brez velike litanije. Enostavno se vidi. So pa manjši senzorji bolj občutljivi na stresenje. To se da tudi izračunat z geometrijo. Zato menim, da bi bil IS, VR, AS ali kaj takega ,verjetno pri ekvivalentu 300mm (lahko tudi 200mm) zaželjen.
Lp J
 0   

Aleksander @discom 27. Sep 2006, 20:22

S3 je DSLR (ki mogoče res ni bil najbolj uspešen model).Veliko pa je tudi stvar nastavitev.Marsikateri DSLR pri "nula" nastavitvah nima dobre slike.
Toda govora je bilo o kompaktih.
Poleg tega je res dostikrat marsikaj zaželjeno,kar pa se velikokrat pogojuje z financami.Verjamem,da si jih veliko želi DSLR in dobre objektive-pa si jih ne more privoščiti.Tudi za to je Fuji dober ker ponuja veliko za svoj denar in je (razen S9500,ki je hibrid) tudi cenovno zelo ugoden za to kar ponuja.

Pa ni treba s takimi:

jj65 je napisal/a:

Res je Fuji kompakte sem samo bežno spoznal....

jj65 je napisal/a:

Pa brez velike litanije. Enostavno se vidi.

To si lahko samo od koga slišal,če nisi sam testiral.Ker tudi prebrati nisi mogel tega na kakem pravem testu,ker so Fuji kar se šuma tiče dobro ocenjeni.

Osebno sem si lastil tako Fuji S5600 kot tudi S9500 in z vsakim naredil na stotine slik.Imel sem priložnost dobro izprobati tudi mnoge druge kompakte in res lahko rečem: Enostavno se vidi - in to kvaliteta Fuji!

thumbsup

0   

Lenart Senica @lenyn 27. Sep 2006, 20:37

ja fuji rulz!!!
bigrazz bigrazz
 0   

Aleksander @discom 27. Sep 2006, 21:19

Lenyn,a boš zamenjal S9500 za S6500 ?!? bigeek
Jaz se še odločam za S9600.... cool
Bomo videli kakšna bo cena deal

thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati