0   

David @dlicen 29. Sep 2006, 19:10

Katero knjigo lahko fotografi svetujete za začetnika v SLR vodah, ki hoče biti razmeroma dobro teoretično podkovan? Osnove fotografije, razlaga vseh z njo povezanih pojmov, ki jih v svojih komentarjih omenjate in morda kakšna ilustracija vsega tega drobovja v aparatu. Skratka dober temelj za samouka.

Pa ne škodi če je novejša, da vključuje digitalno fotografijo.

Hvala
 0   

iztok @izo 29. Sep 2006, 19:19

recimo
"ABC fotografije", avtorja Gert Koshofer, prof. Heinz Wedewardt.
 0   

M_M @M_M 29. Sep 2006, 19:21

Digitalno, analogno v teoriji praktično ni razlike, drugačen je le medij, ki shranjuje fotografijo. Pri osnovnih pojmih ti bo v pomoč še kako stara knjiga. Teh pa je kar nekaj napisanih. Principi ostajajo isti.
 0   

iztok @izo 29. Sep 2006, 19:22

aja, ta je bolj vezana na analogno fotkanje, ampka so dobro razložene osnove, kompozicija, svetlobe, tudi delo v temnici itd. ne bo nič odveč, če tudi poznaš malo "stare šole".
 0   

Lenart Senica @lenyn 29. Sep 2006, 20:24

ja abc fotografije tudi sam priporočam thumbsup
 0   

David @dlicen 29. Sep 2006, 20:36

Je v slovenskem jeziku? Ker nemško ne znam dovolj no
 0   

iztok @izo 29. Sep 2006, 20:45

seveda je prevedeno, založila je mladinska knjiga, noj izvod je še iz 1990. poglej, če se da dobit v kakšni knjižnici, al pa kupit kje.
 0   

David @dlicen 29. Sep 2006, 20:48

sem že najdu, je OK.
hvala, pa še kdo naj pristavi svoje...
 0   

Lenart Senica @lenyn 29. Sep 2006, 20:48

je pa fajn da se takole povpraša po literaturi. da ni samo kvantiteta in obilno neuporabnih fotk thumbsup
 0   

jaka bizjak @bjakeb 29. Sep 2006, 22:47

hey, mene pa tudi zanima za nekaj knjig:
najprej za kakšno knjigo (seveda lahko tudi v anglescini) o photoshopu in obdelavi fotografij. nekako ugotavljam, da kaj takega rabim v papirju poleg računalnika.

pa še kakšno knjigo o fotografiji, ki se bolj s kompozicijo in tehnikami fotkanja ukvarja.
 0   

Lenart Senica @lenyn 29. Sep 2006, 22:51

glede fotošopa je nek prov vodnik lepo v slovenščini...
glede kompozicije itd. so pa tud 15, 20 let stare dobre.
thumbsup
 0   

Uros Tominc @TomoT 30. Sep 2006, 18:32

Jaz sem v Kanadi kupil eno super knjigo za začetnike... Digital photography (avtor: Long). Notr je vse od na kratko razložene fizike, potem elektronike, ostale opreme, potem samega fotografiranja... in tudi obdelava. Skratka za začetnika zelo uporabna knjiga... men je bila ful ušeč... že na avionu nazaj sem jo četrt prebral smile
LP Uroš
 0   

Matej Herbst @matto 30. Sep 2006, 18:46

Najboljša naša knjiga- priročnik je od g. Hrvatin Ferucio.

Izdalo jo je društvo fotografov slovenije. ( Se mi zdi) Naslova ne vem, ker jo ima trenutno kolega sposojeno.

Je pa zakon za vstop v fotografijo OSNOVE.
moj blog......[url]http://blog.slo-foto.net/matto[/url]

[img:ee1b1cfb29]http://www.kalisce.com/blogblog/zsfb_userbar.png[/img:ee1b1cfb29]
[img:ee1b1cfb29]http://www.a2ubambi.com/userbars/canon_userbar.png[/img:ee1b1cfb29]
 0   

iztok @izo 30. Sep 2006, 19:33

digital photograph se je na velko tudi pr nas prodajal, tudi sam ga imam, sicer kul, samo niso pa glih osnove notr in bil aje še napisana v cajtu, ko je dogital pomenil šel pot od skenerja naprej. drgač pa ok. mapka za osnove ,predvsem (d)slr je abc racimo boljši start.
za osnove fotošopa in šemalce naprej pa recimo adobe photoshop, učilnica v knjigi, na pasadeni so jih imel za 2-3 jurje, recimo. sicer je pisana za starejše verzije, vendar so itak osnove program že ce cajt enake. in pr fotošopu se je res skoraj nuja naučit najprej delo s plastmi, krivuljami, barvami itd, šele potem neko lišpanje z takšnimi in drugačnimi filtri, ki ponavadi fotko nardijo bolj kič kot ne.
 0   

Uros Tominc @TomoT 30. Sep 2006, 19:44

Hmmm... jaz mam 3. izdajo DP.... je kar up-to-date.
No, verjetno pa ni to edina knjiga s takim naslovom... grin
LP U
 0   

iztok @izo 30. Sep 2006, 19:56

aja, pol pa že..
 0   

bockorek @bockorek 30. Sep 2006, 21:22

Priročnik v katerem na kratko in jedernato pišejo vse osnove je od National geographic - Fotografski priročnik za otroke, avtor Neil Johnson.
Res se sliši "otročje", ampak se je meni zdel za osnove super, saj sem ga prebral, ko sem osnove že vedel in je res razumljivo napisano s primeri seveda.
 0   

jaka bizjak @bjakeb 1. Okt 2006, 19:47

js sm v knjiznici vzel eno knjigo od toma anga, mogoče samo starejsa izdaja iz 2002 pa mi je ful vsec. res dobro pise tip. preprosto in poljudno, z lepimi graficnimi prikazi in tudi s photoshop triki

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati