0   

Matjaz @mbbirdy 6. Okt 2006, 18:28

Nigerijski Scam!!!

Pred dnevi sem dobil na moj mail spodnje sporočilo (začnite od spodaj navzgor). Mislil sem si, le kje so mene našli, da jim fotografiram poroko v ZDA, saj je tam kopica dobrih fotografov. In seveda se je treba najprej prepričati o poštenosti naročnika, če le kaj ne skriva za bregom. In res se! Gre zopet za eno od afriških pisem, s katerimi skušajo nagniti (beri: pobrati denar z računa) naivnim uporabnikom interneta. Ponudijo ti fotografiranje in nekaj denarja, vse ostalo pa se potem komplicira. Na koncu ostaneš morda celo brez vsega denarja, če osebi na drugi strani zaupaš kake podatke s TR.
Torej, če dobite pismo s podobno vsebino (ime naročnika je ponavadi drugo), lahko skopirate del besedila v odložišče in ga pošičete na Googlu pred in za stavek dajte narekovaje (takole "skopirani stavek") in morda je že kdo na spletu, ki se je opekel in vam bo pojasnil zgodbo.
Na koncu - ne nasedajte tisočim dolarjem, ki vam jih ponujajo!

lp matjaž

Pa še ena povezava, kjer je nekdo že izkusil zadevo:
photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=217579

Hello,
I am very happy to read from you and with the look of things i hope you'll be my wedding photographer because i am very okay with the cost of what we require you to do on the day of our wedding event. My wife and i have decided to find out more about your photography before making conclusions. We read in your other e-mail the pricing rate of the package we chose and we just want to be sure if you truly know what we want and if it's going to be done properly, because we want some of the pictures sent to my wife's family in Brazil and Germany and also we are requesting for all copies of images on Cd and Dvd with parent album. We are willing to make deposit payment prior of $5000 in which you deduct $2000 and send the rest back for my fligth,on my arrival i will balance you.On my arrival i just want to be sure you're the right person for our wedding. My wife found out about your services on the internet and she was the one that told me to get in touch with you and also that she would like you to be our wedding photographer. I think you have worked for my wife's friend before sometimes in april last year not sure but she's made mention of something similar. She was suppose to get in touch with you herself but she is currently in Nigeria for shopping and she'll be flying to the states as soon as she's done with shopping to meet you so as to let you know more details about the wedding venue. Waiting to read from you soon,
Thanks and God bless,
Wayne.
Matjaz<info@xy.com> wrote:

Hi, Wayne
I'm from Slovenia Europe. Better to find some local photographer - it's
cheaper.
The price would include flight ticket also (return ticket 1.000$).
Where did you hear for me?

Br matjaz
-----Original Message-----
From: wayn_smith15@yahoo.com [mailto:wayn_smith15@yahoo.com]
Sent: Thursday, October 05, 2006 3:34 AM
To: info@vasemail.com
Subject: hi..........

hello, how do you do?
My name is wayne, i'm from Ireland (Europe) i will be coming over to the
states soon to start my new job with my company branch and i'll be getting
married just before then to my lovely lady named kelly in the states.....So
i need a wedding photographer to take care of all the pictures for the
ceremony from the church to the hotel reception.
I will like to find out what your plans are for the month of october,
october 28th 2006 which is the date of my wedding. Please kindly let me know
your availability for this date and also the cost/pricing of your service to
be rendered. I will need to know as much information needed so as to futher
with the wedding arrangements. Waiting to read from you soon.
Thanks and God bless you,
Wayne.
[web]http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=217579 [/web][web:802a676262]http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=217579[/web:802a676262] [B]
 0   

Aleš @lial 6. Okt 2006, 19:06

Lepa poteza, mbbirdy, da si nas opozoril.

Lahko pa povem, da kot admin na trenutno aktivnih enajstih spletnih straneh, dobivam dnevno po nekaj takih mailov. Sploh jih ne gledam, le vsak teden enkrat ispraznim 'deleted items', oziroma tudi pogosteje, če je notri več kakor 100 pisem.

Je pa opozorilo na mestu in sam bi dodal še - nikakor ne komunicirajte z nekom, ki je našel VAS. Ker ugodnih ponudb ni več, so samo lumpi.
Žal
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 6. Okt 2006, 19:08

Citiram:
Je pa opozorilo na mestu in sam bi dodal še - nikakor ne komunicirajte z nekom, ki je našel VAS. Ker ugodnih ponudb ni več, so samo lumpi.

Lahka pa se z njimi mal hecate, ter jim kradete čas (če nimate kaj druzga bolj pametnega za počet) laugh

Zihr se jim sanja ne kje je Slovenija, tako da... upset
 0   

iztok @izo 6. Okt 2006, 19:09

itak. oz , bolje rečene vse, kar diši na bušlandijo, je skoraj 100% nateg. in se ne hecam. folk dejasnko služi z spam pošto, recimo, da se razumemo.
uf, kaj bi jst takim nardil..
 0   

Stane Crnjak @staneC 6. Okt 2006, 20:30

A kdo ve, kako bi se nadležnih čudnih reklam v forumu rešu. Saj forum je klinično mrtev, samo secirat ga pa ne rabijo.
 0   

tomaž @mju 6. Okt 2006, 20:38

Jaz sem se pa že zmenil sleep biggrin biggrin

Hvala thumbsup
 0   

Aleš @lial 6. Okt 2006, 22:35

staneC je napisal/a:
A kdo ve, kako bi se nadležnih čudnih reklam v forumu rešu. Saj forum je klinično mrtev, samo secirat ga pa ne rabijo.

Poskušaj z registracijo na mojem forumu - Foto-narava, ni se potrebno tudi registrirati, le do varnostne kode pojdi.
Če se ti zdi sistem zanimiv, napiši na ZS, pa se morda lahko kaj naredi.
Za tuje spamerje je trenutno še nezlomljiv...
Da ne bo nesporazuma: mailov to ne ustavi, le nekontrolirane prijave v forum in posledično spam obvestila
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 6. Okt 2006, 22:39

staneC je napisal/a:

Za kater forum to govoriš?
 0   

Stane Crnjak @staneC 6. Okt 2006, 22:57

phpBB. Moj valjda. Tvoj je živ. Zdaj sem naredil tako, da lahko samo moderatorji dodajajo poste, pa so roboti mrzli laugh . Zaenkrat. Registrirajo se še voluharji, ampak postov pa ni novih. Lial, grem probat, če ti lahko vdrem.
 0   

Aleš @lial 6. Okt 2006, 22:58

Seveda lahko, Stane, važno je, da ne more avtomatični spam!
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 6. Okt 2006, 22:59

Priporočam ti da za uporabo registracijo uporabiš prepis besede iz slike. Roboti tega ne zaznajo zato je tudi težja registracija. Drugič: vsekakor posodobi forum na zadnjo verzijo. Verjetno je ta dovolj posodobljena, da ne boš imel več teh problemov.
 0   

Stane Crnjak @staneC 6. Okt 2006, 23:01

Vdrem lahko samo v klet, drugam ne, ker ne znam. Fajn tisti tvoj trik. Si pa dal za mislit golazni. Kako pa ga narediš?
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 6. Okt 2006, 23:06

Mislim da potrebuješ tole:
http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?t=210055
 0   

Aleš @lial 6. Okt 2006, 23:06

ups..
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 6. Okt 2006, 23:08

Moram potrkat, ampak pri nas tega problema še ni bilo (pa ne klič hudiča ...)

Tukaj se najde nekaj zanimivih popravkov za izboljšanje varnosti foruma phpbb:

http://www.phpbb.com/phpBB/catdb.php?cat=57
 0   

Stane Crnjak @staneC 6. Okt 2006, 23:13

Luc, hvala, ampak se mi niti sanja ne , kam naj tisto prilimam. Niti ne vem, kako posodobit forum. Sem pa aktiviral pisno kodo. Bomo videli kaj bo.
Lial, če pisna koda spodleti, grem na ribice!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati